Wyświetleń: 1739

Bez historii

2010-02-26 23:17:08

W pierwszym meczu II rundy Play Off MMKS o miejsca 13-16 dziś podejmował Sielec Sosnowiec. Po jednostronnym spotkaniu nowotarżanie rozgromili sosnowiczan 7:0 i są już jedną nogą w III rundzie Play Off.

Na pierwszego gola nieliczni kibice musieli czekać do 10 minuty. Nowotarżanie rozgrywali zamek a potężnymi uderzeniami spod niebieskiej próbował zaskoczyć bramkarza Sielca, Kamil Kapica. W końcu do odbitego krążka przez Romanowskiego dopadł Sulka, który podał na drugi słupek do Neupauera a ten nie miał problemów ze zdobyciem gola. Chwilę po tym trafieniu Puławski przeniósł krążek nad poprzeczką. Gdyby w 12 minucie Stokłosa lepiej uderzył to może byłoby 1:1 a tak Niesłuchowski przyjął krążek w swoje parkany i gola wyrównującego nie było. W 15 minucie Neupauer podwyższa prowadzenie po indywidualnym rajdzie na bramkę Sielca. Dwie minuty później Kisiel przegrał pojedynek sam na sam z Niesłuchowskim.

Druga tercja to nadal przewaga nowotarskiej drużyny, lecz gola przez dłuższy czas nie mogła zdobyć. Być może wpływ na to miała nieobecność w szeregach drużyny grającego z chorobą Neupauera, który od II tercji mecz oglądał już po cywilnemu.  Pod koniec tercji Kacper Kos z MMKS wykorzystał prezent sosnowiczan, którzy nagrali mu krążek wprost na kija. Bramkarz nie miał za dużo czasu na odpowiednią reakcję i po raz trzeci dziś musiał skapitulować.

W trzeciej tercji worek z bramkami się w końcu rozwiązał i MMKS raz za razem punktował Sielec. Pierwszego swojego a czwartego ogółem gola zdobył w 44 minucie Leśniowski. Minutę później na 5:0 podwyższył mocnym strzałem spod niebieskiej Kapica Kamil. W 49 minucie było już 6:0 po kapitalnej kontrze Kosa zakończonej strzałem „do pustaka”. Wynik spotkania ustalił w 56 minucie Cecuła zdobywając 7 gola.

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany w sobotę 27 lutego w Sosnowcu.

MMKS Podhale Nowy Targ – UKS Sielec Sosnowiec 7:0 (2:0 ; 1:0 ; 4:0)

1:0 – 09:28 – Neupauer – K. Kapica – K. Sulka
2:0 – 14:28 – Neupauer – Cecuła
3:0 – 37:04 – Kos
4:0 – 43:20 – Leśniowski – Tylka – R. Mrugała
5:0 – 44:08 – K. Kapica – K. Sulka – Wcisło
6:0 – 48:41 – Kos – Wróbel – Puławski
7:0 – 55:37 – Cecuła

Kary: 12 min. – 8 min.

MMKS: Niesłuchowski – K. Kapica, Cecuła (2), K. Sulka, Neupauer, Nenko – Wł. Bryniczka, Wróbel (2), Woźniak, Puławski, Kos – R. Mrugała, Marek (4), Zwinczak (2), Tylka (2), Leśniowski oraz Wcisło ; Trener: Jacek Szopiński

UKS Sielec: Romanowski – Gorczyca (2), P. Majewski, Kątny, Rarok (2), Kisiel – Król, J. Jaskólski, Bernat, Białek, Gawęcki – T. Majewski, Kret, Stokłosa, Stychno, A. Jaskólski (2) oraz Kołodziej, Baca, Krupiński, Stehlik (2) ; Trener: Krzysztof Podsiadło