Wyświetleń: 2982

I liga: W sobotę prezenty S. Mrugały w niedzielę bez atutów

2010-10-11 15:10:39

Żenujący pokaz hokeja zaprezentowała w sobotę nowotarska młodzież w starciu z kandydatem do awansu do PLH Polonią Bytom. W niedzielę nowotarski MMKS w rozgrywkach CLJ/I ligi poniósł trzecią porażkę z rzędu. Tym razem lepszymi okazali się być hokeiści z Opola.

SOBOTA:

Jeszcze na dobre mecz się nie rozpoczął a Sebastian Mrugała musiał wyciągać krążek z bramki po podaniu, jakim obsłużył .... Błażeja Salamona z Polonii Bytom.  W 7 min. nowotarżanie znów tracą gola. Spod bandy z niebieskiej na bramkę uderzał Salamon i krążek bez kłopotów wpadł po długim rogu nowotarskiej bramki. Niespełna minutę później było już, 0:3 gdy strzał spod niebieskiej Zygi, zmienił lot krążka Bajon. Zarówno ten gol jak i poprzedni padł w okresie liczebnej przewagi drużyny MMKS a i bramkarz MMKS-u mógł się zachować przy nich zdecydowanie lepiej. Widocznie zamiast strzelać gole i konstruować akcje w tercji przeciwnika nowotarżanie wolą je tracić. W 15 min. MMKS zdobywa pierwszego gola i to w przewadze po strzale R. Mrugały do odbitego, przez Kralusa krążka dopadł Kolasa skierował do pustej bramki.

Nowotarżanie zarówno w pierwszej jak i w dalszych odsłonach sprawiali wrażenie jakby byli, co najmniej na ślizgawce a nie na meczu, w którym gra się o punkty a każde spotkanie przecież jest jakby przygotowaniem do finałów marcowych MP CLJ. W grze podopiecznych Łukasza Gila trudno było się doszukać chęci walki i pokazania swych umiejętności.  Po jedno meczowej absencji po karze meczu w spotkaniu ekstraligi z KTH Krynicą dołączył do drużyny Władysław Bryniczka i na tym słowie – dołączył – można poprzestać.

W drugiej i w trzeciej tercji obraz gry drużyny MMKS nie zmienił się. Natomiast bytomianie wykazywali większą ochotą do gry i do pokazywania ładnych kombinacyjnych zagrań, co też przyniosło im kolejne bramki każda ładnej urody. Nowotarżanie gole, które zdobyli były strzałami już do praktycznie pustej bramki.

Przez ok. 3 tygodnie z gry będzie wyłączony napastnik MMKS Maciej Kaczorowski, który na jednym z ostatnich treningów doznał kontuzji ręki.

MMKS Podhale Nowy Targ CLJ – Bisset Polonia Bytom 3:7 (1:3 ; 0:1 ; 2:3)

57:13 3:7 Daniel Kukulski /5na4/

Kary: 39:14 (w tym 5 min. + 20 min. dla Łukasz Gacka z MMKS za atak kolanem)
Widzów: 20
Sędziowali: Jacek Rokicki – Mateusz Niżnik, Daniel Smarduch

MMKS Podhale: Sebastian Mrugała (Łukasz Szlachtowski n/g) – Krzysztof Sulka (4), Robert Mrugała, Daniel Kolasa, Kamil Wcisło (2), Patryk Wielkiewicz (4) – Bartłomiej Bielak, Łukasz Gacek (25), Marek Puławski (2), Łukasz Szumal, Kacper Kos – Jakub Plewa, Wojciech Bryja, Jan Zembal, Artur Woźniak, Mateusz Worwa (2) oraz Władysław Bryniczka, Dawid Pacyga, Arkadiusz Mielniczek ; Trener: Łukasz Gil

Polonia: Dominik Kraus (od 30 min. Bartłomiej Szopa) – Bartłomiej Stępień, Michał Kogut, Błażej Salamon (2), Daniel Kukulski (2), Mateusz Solon – Justin Mazurek (4), Dawid Szczepaniec, Marcin Mazur, Dariusz Puzio, Sebastian Kłaczyński – Krystian Cyganik, Piotr Zyga (2), Daniel Janoszek (2), Paweł Bajon, Mateusz Gnida, Konrad Piegdoń (2) ; Trener: Mariusz Puzio

NIEDZIELA:

Mecz mógł się zacząć znakomicie dla nowotarżan gdyby Kos w 2 min. zachował więcej zimnej krwi i uderzył bardziej precyzyjnie aniżeli tylko w parkany Szatkowskiego. W dalszej części gry można było oglądać bardziej wyrównaną grę z lekką przewagą gości. W 8 min., gdy MMKS grał przez minutę z przewagą dwóch zawodników to nie zagroził ani razu bramce Szatkowskiego, notując przez ten okres wiele bezsensownych strat krążka. Co więcej nowotarżanie nawet w tym czasie nie zdołali założyć zamka. Od drugiej części I tercji aktywniejsi na lodzie zaczęli być goście, którzy raz za razem groźnie atakowali bramkę S. Mrugały. Golkiperowi nowotarskiemu udało się wygrać pojedynki ze Stopińskim, Brańką i Wacławczykiem.

Jednak w 14 min. ostatni z wymienionych wcześniej zawodników Orlika z bliska zdołał już umieścić krążek w siatce MMKS. Wyrównanie padło dwie minuty później, gdy Wcisło popisał się pięknym strzałem w okienko z punktu wznowień. W 17 min. niefrasobliwe wybijanie krążka z własnej tercji mogło nowotarżan drogo kosztować. Na 131 sek. przed końcem I tercji opolanie zaprezentowali piękną zespołową akcję. Szydło w tempo podał do nadjeżdżającego z tyłu Siwiaka a ten mając dużo miejsca nie pozostawia S. Mrugale żadnych złudzeń zdobywając drugiego gola. Gdy do końca pierwszej odsłony brakowało mniej niż minutę Szczurek ośmieszył nowotarską obronę, i po przejęciu na niebieskiej krążka podjechał jeszcze parę metrów i przez nikogo niepilnowany oddał strzał nie do obrony. Tercja skończyła się wynikiem 1:3.

Drugą tercję MMKS rozpoczął w osłabieniu i od straty gola. Najwyższy na lodzie Korzeniowski najprzytomniej się zachował pod bramką MMKS i zdobył dla swojego zespołu 4 gola. W 25 min. Wcisło skutecznie wykończył akcję Wielkiewicza i Plewy. Następne gole tego meczu padły w ostatnich 5 minutach tercji. Dla Opola strzelali Mackiewicz i Zdrojewski. Gospodarze zdobyli tylko jedną bramkę autorstwa Daniela Kolasy.

W trzeciej tercji nowotarżanie uderzali głową w mur. Rozgrywali akcje nieporadnie, często tracili krążek już w środkowej tercji, a gdy znajdywali się już pod bramką Opola to nie potrafili z paru metra trafić do siatki obijając wielokrotnie i w większości Szatkowskiemu kija i parkany.

Opolanie tym czasem wykazali się większą mądrością i spokojem w konstruowaniu zabójczych kontrataków. Jednym z nich była akcja Szczurka w osłabieniu liczebnym, gdy wymanewrował obrońcę na niebieskiej i w sytuacji sam na sam nie dał szans Mrugale.
W końcówce obie drużyny zdobyły jeszcze po jednym golu i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Opolan.

MMKS Podhale Nowy Targ – Orlik Opole 4:8 (1:3 ; 2:3 ; 1:2)

13:50 0:1 Paweł Wacławczyk (David Kabelac)
15:05 1:1 Kamil Wcisło (Robert Mrugała) /5na4/
17:49 1:2 Tomasz Siwiak (Sebastian Szydło)
19:09 1:3 Michał Szczurek
21:22 1:4 Łukasz Korzeniowski (Mateusz Stopiński, Bartłomiej Zdrojewski) /5na4/
24:02 2:4 Kamil Wcisło (Patryk Wielkiewicz, Jakub Plewa)
34:31 2:5 Bartłomiej Zdrojewski (Łukasz Korzeniowski, Paweł Wacławczyk) /5na4/