Wyświetleń: 4175

PTH Poznań mistrzem 2LHNL!

2012-04-03 12:59:46

Poznańskie Towarzystwo Hokejowe zostało mistrzem 2LHNL (2 Liga Hokeja Na Lodzie) w sezonie 2011/12. W finałowym spotkaniu rozegranym w Opolu Wielkopolanie pokonali po bardzo zaciętym meczu Wrocławskie Towarzystwo Hokejowe 6:5.

WTH Wrocław - PTH Poznań 5-6

W finałowym meczu play off II ligi na lodowisku Torpol w Opolu, PTH Poznań ostatecznie pokonał WTH Wrocław. Początek meczu należał do wrocławian. Już w piątej minucie udało się im wstrzelić dwie bramki. Widać było że WTH ma przewagę i podwyższał ją do wyniku 4-1. Wrocławianie pewnie kroczyli do zwycięstwa, składnymi akcjami i skutecznością. Przełom nastąpił w drugiej połowie II tercji. Poznaniacy doprowadzili do wyniku 4-3. W trzeciej tercji zawodnicy WTH jakby opadli z sił. Po za jedną akcją z kontry zakończonej bramką ( 5-4) w zasadzie gra toczyła się strefie Wrocławian. Duet PTH Mateja-Ożeszek non stop nacierał na bramkę Wrocławian. Po wyrównaniu, na 32 sekundy przed końcem meczu Poznaniacy zdobyli bramkę na 5-6 to był rozstrzygający moment w meczu. To był wspaniały mecz. Dramaturgia meczu była powalająca. Twardy najazd Wrocławian w pierwszej połowie meczu obudził w końcu ducha walki w zespole PTH.

8. WTH Września

To daje im awans do 1 ligi czy jak to wygląda?
Coś tam było, że zwycięzca może grać baraże z ostatnią drużyną I ligi i jeśli wygrają mogą zgłosić zespół do rozgrywek.
Jednak pytam się jak taki klub amatorski może finansowo ogarnąć I ligę, skoro szanowny PZHL takie pieniądze zdziera od klubów, że głowa od tego boli. No pani minister sportu teraz jest okazja żeby dotrzeć do problemów III ligowego hokeja...
najpierw muszą zagrać baraż z ostatnią drużyną z TALH, wygrać TALH, potem z ostatnią MALH, wygrać MALH, z ostatnią z IIligi HLO, wygrać II lige HLO, awansowac do I HLO, wygrać HLO, wygrać Śląską Ligę Open i wtedy bedzie można z czystym sumieniem powiedzieć, że są gotowi do barażu z ostatnią drużyną I Ligi!
Moim zdaniem dobrym pomysłem był by bezpośredni spadek z 1 ligi ostatniego zespołu (nie biorą pod uwagę SMS) i awans najlepszego z II ligi(jeśli znajdzie sponsora. PZHL by mógł zrobić dla nich osobne opłaty tylko żeby opłacić swój udział w 1 roku po awansie). Bo w 1 lidze jak zespół nie ma szans na awans to potem gra po to tylko żeby dokończyć sezon a to strasznie obniża poziom 1 ligi.
PZHL k$%&a zamiast stołki stołki stołki to zmiany wprowadzać.

W 2 lidze zrobić grupy podzielone na obszary/województwa zamiast lig amatorskich z możliwością awansu ułatwić im dostęp, obniżyć składki za 1 sezon. Wtedy będzie więcej zawodników łatwiejsza wymiana pomiędzy klubami i zawodnicy będą musieli grać żeby się utrzymać a nie podejście 1 ligowe czy się stoi czy się leży kasa się należy bo jest i tak mało zawodników to każdy się załapie na jakiś klub.
Bens........
Gdyby dzisiaj PTH Poznań chciało rozegrać mecz barażowy z SMS Sosnowiec(ostatnia drużyna I ligi)- to wynik oscylowałby gdzieś w granicach 25-0! dla SMS-u! Moim zdaniem potrzeba jeszcze kilku lat ciężkich treningów dla drużyn amatorskich by myśleć o nawiązaniu w miarę wyrównanej walki ze słabszymi drużynami I ligi. Tak na prawdę poziom drużyn II ligi pójdzie w górę gdy będą w niej występować młodzi zawodnicy szkoleni w szkółkach hokejowych. W Poznaniu nie źle jest ze szkoleniem. Koziołki czynią postępy, więc za kilka lat może coś z tego będzie. Tymczasem dzisiejszy mistrz II ligi to zawodnicy około 50 letni pamiętający jeszcze czasy Tarpana plus kilku młodszych zapaleńców-amatorów. Zresztą PTH Poznań sam zrezygnował z baraży!
witam
ZTCracowia pisząc 25-0 masz na myśli oczywiście wynik z pierwszej tercji....miałem okazję grać w tym meczy niestety po stronie przegranych...i powiem iż mecz super zacięty czasami dość ostry ale do hokejem I-ligowego to raczej proszę tego nie porównywać....super zabawa dla starszych panów i miłośników hokeja