Ted Nolan powołał kadrę na Mistrzostwa Świata IA w Budapeszcie!
36 zawodników znalazło się na liście reprezentacji Polski seniorów, która od 22 do 29 kwietnia będzie rywalizować w najważniejszej imprezie sezonu – Mistrzostwach Świata Dywizji I Grupy A w Budapeszcie.
Podopieczni Teda Nolana zbiorą się 4 kwietnia w Nowym Targu. To właśnie stolica Podhala będzie bazą biało-czerwonych przed wyjazdem na czempionat. 16 i 17 kwietnia w stolicy Węgier Polacy rozegrają towarzyskie mecze z Ukrainą i Japonią.
4 kwietnia 2018 – Zbiórka zawodników Kadry Narodowej Seniorów, hotel CASA w Nowym Targu,
4 – 14 kwietnia 2018 – Zgrupowanie szkoleniowe w Nowym Targu,
14 kwietnia 2018 – Wyjazd do Budapesztu/Węgry,
14 – 21 kwietnia 2018 – Zagraniczne zgrupowanie szkoleniowe w Budapeszcie/Węgry,
16 kwietnia 2018 – Mecz międzypaństwowy: Polska-Ukraina (18.00) Budapeszt/Węgry,
17 kwietnia 2018 – Mecz międzypaństwowy: Polska-Japonia (18.00) Budapeszt/Węgry,
22 – 28 kwietnia 2018 – Mistrzostwa Świata Seniorów Dywizji IA w Budapeszcie/Węgry,
22 kwietnia 2018 r. – Mecz mistrzowski: Polska -Włochy (19.30), Budapeszt/Węgry,
23 kwietnia 2018 r. – Mecz mistrzowski: Słowenia-Polska (16.00), Budapeszt/Węgry,
25 kwietnia 2018 r. – Mecz mistrzowski: Wielka Brytania-Polska (16.00), Budapeszt/Węgry,
26 kwietnia 2018 r. – Mecz mistrzowski: Polska-Węgry (19.00), Budapeszt/Węgry,
28 kwietnia 2018 r. – Mecz mistrzowski: Kazachstan-Polska (12.30), Budapeszt/Węgry,
29 kwietnia 2018 – Powrót do Polski (Katowice).
Na zgrupowania szkoleniowe w Nowym Targu i Budapeszcie oraz mecze międzypaństwowe w w Budapeszcie, zostali powołani następujący zawodnicy Kadry Narodowej Seniorów:
Bramkarze: Michał Kieler (PGE Orlik Opole), John Murray (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (Tatryski Podhale Nowy Targ), Ondřej Raszka (JKH GKS Jastrzębie), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia).
Obrońcy: Adam Borzęcki (Bietigheim Steelers, DEL2), Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Kamil Górny, Bartłomiej Pociecha (wszyscy GKS Tychy), Bartosz Dąbkowski, Maciej Kruczek, Mateusz Rompkowski, Patryk Wajda (wszyscy Cracovia), Paweł Dronia (Löwen Frankfurt/Niemcy), Damian Tomasik (Podhale Nowy Targ), Jakub Wanacki (Tauron KH GKS Katowice).
Napastnicy: Aron Chmielewski (HC Ocelarzi Trzyniec, Czechy) Alan Łyszczarczyk (Owen Sound Attack, OHL/Kanada), Grzegorz Pasiut (Nioman Grodno/Białoruś), Mateusz Bepierszcz, Michael Cichy, Radosław Galant, Kamil Kalinowski, Filip Komorski, Jakub Witecki (wszyscy GKS Tychy), Krystian Dziubiński, Damian Kapica, Maciej Urbanowicz (wszyscy Cracovia), Marcin Kolusz, Bartłomiej Neupauer, Krzysztof Zapała (wszyscy TatrySki Podhale Nowy Targ), Mikołaj Łopuski, Tomasz Malasiński, Patryk Wronka (wszyscy Tauron KH GKS Katowice), Jan Steber (MH Automatyka 2014 Gdańsk).
Sztab szkoleniowy:
- Nolan TedTrener Główny Kadry Narodowej Seniorów,
- Coolen Tom Trener Kadry Narodowej Seniorów,
- Majkowski Krzysztof Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej Seniorów,
- Rączka Marek Asystent Trenera Głównego Kadry Narodowej Seniorów,
- Jarosz Ireneusz Video coach Kadry Narodowej Seniorów,
- Zabawa AndrzejKierownik reprezentacji Polski,
- Mytnik Piotr Serwisant Kadry Narodowej Seniorów,
- Twardy RafałSerwisant Kadry Narodowej Seniorów,
- Żelawski Maciej Lekarz Kadry Narodowej Seniorów,
- Malasiewicz Rafał Masażysta Kadry Narodowej Seniorów,
- Bogłowski Roch Masażysta Kadry Narodowej Seniorów.
Zbiórka powołanych zawodników w dniu 4 kwietnia 2018 r. o godzinie 13.00, hotel CASA,
Nowy Targ, ul. Królowej Jadwigi 17. Ze względu na trwające rozgrywki Play Off Polskiej Hokej Ligi, potencjalni kandydaci do udziału w Mistrzostwach Świata Seniorów Dywizji IA, Budapeszt/Węgry (22-28 kwietnia 2018 r.) oraz ich kluby, zostaną poinformowani telefonicznie przez kierownika reprezentacji Andrzeja Zabawę o terminie przyjazdu na zgrupowanie szkoleniowe w Nowym Targu.
Terminarz Mistrzostw Świata 1A – Budapeszt 2018
22.04.2018 (niedziela)
godz. 12:30 Wielka Brytania – Słowenia
godz. 16:00 Węgry – Kazachstan
godz. 19:30 Polska – Włochy
23.04.2018 (poniedziałek)
godz. 16:00 Słowenia – Polska
godz. 19:30 Włochy – Węgry
24.04.2018 (wtorek)
godz. 16:00 Kazachstan – Wielka Brytania
25.04.2018 (środa)
godz. 12:30 Włochy – Kazachstan
godz. 16:00 Wielka Brytania – Polska
godz. 19:30 Słowenia – Węgry
26.04.2018 (czwartek)
godz. 19:00 Polska – Węgry
27.04.2018 (piątek)
godz. 16:00 Kazachstan – Słowenia
godz. 19:30 Włochy – Wielka Brytania
28.04.2018 (sobota)
godz. 12:30 Kazachstan – Polska
godz. 16:00 Słowenia – Włochy
godz. 19:30 Węgry – Wielka Brytania
Awans do MŚ elity wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju w Budapeszcie. Do dywizji 1B zostanie zdegradowana ostatni zespół mistrzostw w stolicy Węgier.
Komentarze