U16: Puchar dla Białorusinów
Reprezentacja Białorusi wygrała Międzynarodowy Turniej Hokejowy U-16 o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Polacy zajęli piąte miejsce.
Drużyny rywalizowały przez cztery dni. Cały turniej był ciekawym widowiskiem, w którym nie brakowało ofensywnej gry i wielu bramek.
W finale Białoruś pokonała Francję 5:1. Pierwszą tercję wygrali trójkolorowi 0:1, ale po reprymendzie w szatni zobaczyliśmy bardzo zdeterminowany zespół Białorusi, który w drugiej tercji strzelił cztery bramki, a w ostatnich dwudziestu minutach dokończył dzieła.
Finał:
Białoruś-Francja 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
0:1 - JeanJean (11:29),
1:1 - Suszko - Zujew, Andrejew (21:20),
2:1 - Pawlienko - Nazarian (25:37),
3:1 - Andrejew - Martynow, Suszko (31:42),
4:1 - Pawlienko (33:42),
5:1 - Savrickij - Nazarian (49:17)
Z kolei w meczu o trzecie miejsce Armenia pokonała selekt morawsko-śląski 7:3. Ormianie zaskoczyli dobrym wyszkoleniem technicznym i umiejętnością realizacji założeń taktycznych.
O trzecie miejsce:
Armienia - Kadra Śląsko-Morawsko 7:3 (1:0, 3:1, 3:2)
1:0 - Burdoryan - Oganyan, Movsesyan (12:06),
2:0 - Sarkisov - Burdoyan (26:02),
2:1 - Brodek (29:06),
3:1 - Burdoyan (29:46),
4:1 - Movsesyan - Oganyan, Kazaryan (35:43),
5:1 - Mehov - (48:18),
5:2 - Matiasko - Vlacil, Pavlas (48:42),
6:2 - Mehov (51:34),
7:2 - Bazyan (52:42),
7:3 - Pieczonka (59:59).
Biało-czerwoni zajęli piątą lokatę, pokonując Litwę 9:3. Podopieczni Ireneusza Jarosza wykazali się konsekwencją i w każdej z tercji strzelili po trzy bramki.
O piąte miejsce:
Polska - Litwa 9:3 (3:1, 3:1, 3:1)
1:0 - Malewski - Jóźwik (1:33),
1:1 - Numavicius - Misiuk (7:27),
2:1 - Wysocki - Mularczyk (10:14),
3:1 - Słowakiewicz - Mularczyk, Hołdowicz (10:45),
4:1 - Mularczyk (22:20),
5:1 - Zygmunt (25:15),
5:2 - Gudonis - Stepanavicius, Adrian (32:57),
6:2 - Paś (39:03),
6:3 - Misiuk (43:15)
7:3 - Obłoński - Faltyn (46:46),
8:3 - Obłoński (50:43),
9:3 - Hołdowicz - Paś (54:40)
Podsumowanie turnieju:
Najlepszy zawodnik (MVP) - Igor Martynow (Białoruś).
Najlepszy bramkarz - Levon Stepayan - (Armenia)
Najlepszy Obrońca - Enzo Gueybey - (Francja)
Najlepszy Napastnik - Maksim Suszko (Białoruś)
Puchary wręczali szef ŚZHL Mirosław Minkina i szef Wyszkolenia PZHL Tomasz Rutkowski.
Komentarze