U18: Juniorzy zagrają dwumecz z mocną Białorusią
W przyszłym tygodniu, 12. i 13. grudnia na lodowisku przy Łazienkowskiej odbędą się dwa towarzyskie mecze polskich juniorów z kadry U18. Podopiecznych Jarosława Morawieckiego czeka konfrontacja z niezwykle atrakcyjnym przeciwnikiem, na zgrupowanie do Warszawy przyleci bowiem reprezentacja Białorusi U18!
Już w przyszłym tygodniu kolejne hokejowe emocje na warszawskim Torwarze. Fot. PZHL
Przypomnijmy, że przed kilkoma tygodniami polscy juniorzy z kadry U18 zmierzyli się na Torwarze w towarzyskim dwumeczu z białoruskim Junostem Mińsk wygrywając 2:1 po dogrywce i ulegając 1:11. Reprezentacja Białorusi przygotowuje się do MŚ elity U18, które w kwietniu przyszłego roku odbędą się w Rosji. W tym samym miesiącu nasi juniorzy wystąpią w Tallinnie w MŚ2A.
11 grudnia 2017 r. – Zbiórka zawodników Kadry Narodowej Juniorów U18 w Katowicach Janowie, 11 – 15 grudnia 2017 r. – Zgrupowanie szkoleniowe w Warszawie,
12 grudnia 2017 r. – Mecz międzypaństwowy: Polska U18 – Białoruś U18 w Warszawie,
13 grudnia 2017 r. – Mecz międzypaństwowy: Polska U18 – Białoruś U18 w Warszawie, 15 grudnia 2017 r. – Zakończenie akcji szkoleniowych w Warszawie/powrót do Katowic Janowa.
Na akcje szkoleniowe Kadry Narodowej Juniorów U18 w Warszawie zostali powołani następujący zawodnicy:
1. Bajwenko Oskar (MKS Sokoły Toruń)
2. Bieniek Szymon (Bili Tygri Liberec U18/Czechy)
3. Blanik Jakub (JKH GKS Jastrzębie)
4. Brynkus Sebastian (MMKS Podhale Nowy Targ)
5. Bukowski Jakub (HC RT TORAX Poruba Ostrava/Czechy)
6. Duszak Adrian (UKS Zagłębie Sosnowiec)
7. Gosztyła Patryk (HK Spisska Nova Ves U18/Słowacja)
8. Gruźla Kacper (MOSM Tychy)
9. Kotuła Marcel (UKS Zagłębie Sosnowiec)
10. Lewandowski Jakub (HC Vitkovice U18/Czechy)
11. Libik Klaudiusz (HC Sparta U20 Sarpsborg/Norwegia)
12. Luszniak Szymon (UKS Zagłębie Sosnowiec)
13. Malczewski Daniel (UKS Zagłębie Sosnowiec)
14. Małota Mateusz (UKS Zagłębie Sosnowiec)
15. Miarka Maciej (ŁKH Łódź)
16. Piotrowski Mariusz (UKS Zagłębie Sosnowiec)
17. Prokurat Jakub (MKS Sokoły Toruń)
18. Radzieńczak Szymon (HC Ocelarzi Trzyniec U18/Czechy)
19. Smal Igor (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
20. Tyczyński Damian (HK Spisska Nova Ves/Słowacja)
21. Ubowski Mateusz (MOSM Tychy)
22. Wałęga Kamil (JKH GKS Jastrzębie)
23. Witan Maciej (MKS Sokoły Toruń)
24. Wsół Bartłomiej (HK SKP Poprad/Słowacja)
25. Wywiał Adam (JKH GKS Jastrzębie)
Zawodnicy rezerwowi:
1. Buczek Mateusz (MKS Cracovia)
2. Gruszczyk Konrad (JKH GKS Jastrzębie)
3. Hyla Marcel (UKS Zagłębie Sosnowiec)
4. Krzyżek Jan (MOSM Tychy)
5. Liśkiewicz Bartosz (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
6. Magiera Michał (UKH UNIA Oświęcim)
Kierownictwo:
1. Jarosław Morawiecki (Trener Kadry Narodowej Juniorów U18)
2. Artur Ślusarczyk (Asystent trenera Kadry Narodowej Juniorów U18)
3. Batkiewicz Marek (Trener bramkarzy Kadry Narodowej Juniorów U18)
4. Andrzej Pasiut (Kierownik/serwisant Kadry Narodowej Juniorów U18)
5. Hachuła Łucjan (Masażysta Kadry Narodowej Juniorów U18)
Zbiórka powołanych zawodników w dniu 11 grudnia 2017 r. o godzinie 12.00, EUROHOTEL w Katowicach Janowie, ul. Zofii Nałkowskiej 10.
Komentarze