Wyświetleń: 7257

MŚ U18 IIA: Ostre strzelanie biało-czerwonych. Awans o krok

2018-04-06 17:35:28

Reprezentacja Polski do lat 18 rozgromiła Australię 16:0 na Mistrzostwach Świata do lat 18 Dywizji IIA w estońskim Tallinnie. Polacy są o krok od awansu po dzisiejszej porażce Litwinów z Wielką Brytanią (2:3). Jutro ostatni dzień turnieju, w którym nasza młodzieżówka zmierzy się z Estonią.

Polacy nie mieli żadnych problemów z autsajderem turnieju w Tallinnie. Reprezentacja Australii oddała ledwie sześć strzałów, a nasz zespół aż 62 z czego szesnaście wpadło do bramki rywala. Cztery gole zdobył Igor Smal, który trzy z nich zdobył w trzeciej tercji, hat-trickami popisali się też Kamil Wałęga i Maciej Witan. Z kolei Damian Tyczyński do bramki dołożył aż pięć asyst.

Polacy po południowej porażce Litwy z Wielką Brytanią 2:3 prowadzą w tabeli i mają dużą szansę na dokonanie zamierzonego celu czyli awansu do dywizji IB. W sobotę o godzinie 19:00 Polacy zmierzą się z Estonią.

Australia - Polska 0:16 (0:7, 0:5, 0:4)
0:1 Maciej Witan - Adrian Duszak (1:22)
0:2 Kamil Wałęga (4:59)
0:3 Maciej Witan (7:21)
0:4 Kamil Wałęga - Jan Sołtys (12:16, 5/4)
0:5 Jakub Prokurat - Damian Tyczyński, Maciej Witan (16:25)
0:6 Jakub Lewandowski - Damian Tyczyński, Jan Sołtys (18:37)
0:7 Jan Sołtys - Damian Tyczyński, Jakub Lewandowski (19:47)
0:8 Igor Smal - Kamil Wałęga (23:26)
0:9 Jakub Lewandowski - Damian Tyczyński (24:35)
0:10 Maciej Witan - Jakub Prokurat (35:35)
0:11 Kamil Wałęga (37:25)
0:12 Kacper Gruźla - Damian Tyczyński (38:33)
0:13 Damian Tyczyński - Adrian Duszak (42:05)
0:14 Igor Smal - Kamil Wałęga, Adrian Duszak (47:35)
0:15 Igor Smal - Klaudiusz Libik (56:56, 4/5)
0:16 Igor Smal - Kamil Wałęga (59:55)

Sędziowali: Tomas Orolin (Słowacja), Nicola Basso (Włochy), Aleh Kliashcheunikau (Białoruś)
Minuty karne: 2-2
Strzały: 6-62 (1:25, 4:17, 1:20)
Widzów: 167

Najlepsi zawodnicy spotkania: Jakob Doornbos - Klaudiusz Libik

Polska: Lipiński (20:00 Miarka) - Gosztyła, Radzieńciak; Sołtys, Lewandowski (2), Wałęga - Libik, Duszak; Tyczyński, Witan, Prokurat - Naróg, Gruszczyk; Gruźla, Smal, Blanik - Khoperia, Piotrowski, Luszniak. Trener David Leger.