U18: Trzy porażki na Turnieju Czterech Narodów
Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała trzy spotkania w ramach Turnieju Czterech Narodów, który odbył się w St. Polten w Austrii. Biało-Czerwoni rywalizowali ze Słowenią (1:5), Węgrami (2:6) i Austrią (2:4).
Polska - Słowenia 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Bramka dla Polski: Gromadzki (8:14)
Sędziowali: Alexander Hlavaty, Konrad Legat (główni) – Patrick Schonaklener, Martin Smeibidlo (liniowi).
Minuty karne: 35-4.
Strzały: 17-33
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Polska: Ciućka - Łukawski, Kurnicki; Maciaś, Wawrzkiewicz, Menc - Sobecki, Schafer; Gromadzki, Ciepielewski, Kusak - Pawlik, Rocki; Malasiński, Michalski, Ziarkowski - Augustyniak, Kapa; Musioł, Kolat, Kaczmarek.
Trener: Tomasz Kowalczyk
Słowenia: Pančur - Pratneker, Dolinar; Brodnik, Beričič, Mahkovec - Perčič, Čosić; Slivnik, Lesničar, Baloh - Podrekar, Klančar; Burgar, Šiftar, Langus - Hebar, Šlibar; Vilman, Stan, Jurak.
Trener: Jaka Adlesic
Węgry - Polska 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Bramki dla Polski: Menc (Maciaś, 23:51), Kusak (Kaczmarek, 57:47)
Sędziowali: Patrick Fichtner, Konrad Legat (główni) – Georg Rebisant, Christian Voican (liniowi).
Minuty karne: 4-10.
Strzały: 43-24
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Węgry: Straubinger - Szabó, Deák; Horváth, Farkas, Dobos - Szalay, Sántha; Kocsis, Alapi, Weidemann - Bajkó, Salamon; Kiss, Antal, Simon - Ritecz; Ivády, Nádasy, Trozsák.
Trener: Bence Svasznek
Polska: Kubara (od 28:46 Ciućka) - Łukawski, Kurnicki; Maciaś, Wawrzkiewicz, Menc - Sobecki, Schafer; Gromadzki, Ciepielewski, Kusak - Pawlik, Rocki; Malasiński, Michalski, Ziarkowski - Augustyniak, Kapa; Musioł, Kolat, Kaczmarek.
Trener: Tomasz Kowalczyk
Austria - Polska 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Bramki dla Polski: Malasiński (38:30), Kusak (Maciaś, 57:53)
Sędziowali: Moritz Lehner, David Moidl (główni) – Sebastian Bedynek, Lukas Steiner Felix (liniowi).
Minuty karne: 8-8.
Strzały: 37-20
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Austria: Heuberger - Lindner, Preiml; van Ee, Rohrer, Böhm - Hörl, Sablattnig; Dobnig, Auer, Cernik - Erne, Raab; Klassek, Tschurnig, Mackner - Potocnik; Lackner, Granitz, Aschauer.
Trener: Roger Öhman
Polska: Ciućka - Łukawski, Kurnicki; Maciaś, Wawrzkiewicz, Menc - Sobecki, Schafer; Gromadzki, Ciepielewski, Kusak - Rocki, Kapa; Malasiński, Kolat, Musioł - Augustyniak, Pawlik; Kaczmarek, Michalski, Ziarkowski.
Trener: Tomasz Kowalczyk
Komentarze