Adres:   43-100 Tychy, ul. Gen. Ch. de Gaulle`a 2
Rok założenia:   1971
Lodowisko:   Stadion Zimowy
logo
Zdjęcie klubowe

Klub hokejowy GKS Tychy wywodzi swój rodowód z Murcek. Tam w 1956 roku powstała sekcja hokeja Górnika Murcki, która w sezonie 1964/65 wywalczyła awans do ekstraklasy. 20 kwietnia 1971 roku powołano GKS Tychy, który powstał z połączenia Polonii Tychy, kilku sekcji Górnika Wesoła oraz sekcji hokejowej Górnika Murcki. Na wyniki trzeba było poczekać do sezonu 1980/81. GKS Tychy prowadzony przez czechosłowackiego trenera Zdenka Haberauplasował się na trzecim miejscu. GKS Tychy pod nazwą walczył o ligowe punkty w latach 1971-1992.

W latach 1992-1996 klub zmienił nazwę na MKH Tysovia Tychy. Później działał pod nazwą TTS Tychy (Tyskie Towarzystwo Sportowe), a od 30 sierpnia 1999 istnieje jako Górnośląski Klub Sportowy Tychy. W 2005 roku klub osiągnął swój największy sukces w historii - zdobył Mistrzostwo Polski. W następnym sezonie nie udała się obrona mistrzostwa – GKS przegrał w finale rozgrywek z Cracovią. Rok później klub ponownie wywalczył tytuł wicemistrzowski – tym razem na drodze do Mistrzostwa Polski stanęło Podhale Nowy Targ. Klub z Tychów jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii rywalizacji o hokejowy Puchar Polski. 30 grudnia 2008 tyscy hokeiści zdobyli to trofeum po raz czwarty, a trzeci raz z rzędu. Tym samym, jako pierwszy klub hokejowy w historii otrzymali Puchar Polski na własność. Dokładnie rok później, tyszanie po zwycięstwie nad Naprzodem Janów, po raz piąty (czwarty z rzędu) zdobyli Puchar Polski, czym po raz drugi uzyskali go na własność.

W maju 2011 roku na podstawie uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia klub GKS Tychy został przejęty przez spółkę akcyjną Tyski Sport S.A. Kapitał spółki wynosi 19 milionów złotych. Zmiana właściciela korzystnie wpłynie na regularność płatności w klubie

SHOUTNEWS

2016-08-26 20:30 Reprezentacja Polski przegrała swój ostatni sparing przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Podopieczni Jacka Płachty okazali się słabsi od czeskiego drugoligowca HC RT Torax Poruby, ulegając mu 3:5. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Tomasz Malasiński (24. minuta), Marcin Kolusz (33.) i Mikołaj Łopuski (53.).

2016-08-26 19:38 Po dwóch tercjach reprezentacja Polski przegrywa z HC RT Torax Porubą 2:3. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Tomasz Malasiński (24. minuta) i Marcin Kolusz (33.).

Z kolei TatrySki Podhale Nowy Targ prowadzi z MsHK Żyliną 1:0

2016-08-26 19:08 Po pierwszej tercji reprezentacja Polski przegrywa z HC RT Torax Porubą 0:2

TatrySki Podhale Nowy Targ bezbramkowo remisuje z MsHK Żylina.

2016-08-25 21:52 Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała na turnieju w Budapeszcie po dogrywce z Węgrami 4:3 (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0). Bramki dla Polski: Kamiński, Tyczyński, Zygmunt.

2016-08-25 20:45 Wyniki dzisiejszych meczów sparingowych:

Unia Oświęcim - AZ Hawierzów 3:3
VHK Vsetin - JKH GKS Jastrzębie 5:1
HC Verva Litvinov - Reprezentacja Polski 3:1
KH GKS Katowice - Polonia Bytom0:1.

2016-08-23 20:47 Hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ przegrali 0:2 z ekstraligowym słowackim MsHK Żylina (0:1, 0:1, 0:0).

2016-08-23 20:07 W meczu towarzyskim Polonia Bytom przegrała z JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:0, 0:2, 0:0).

2016-08-20 14:29 To już oficjalna informacja. ŠHK 37 Pieszczany nie przystąpią do rozgrywek słowackiej Tipsport Extraligi. Ich miejsce zajmie MHK 32 Liptowski Mikulasz.

2016-08-20 14:21 Na zakończenie memoriału Pavla Zábojníka GKS Tychy przegrał z DVTK Jegesmedvék Miszkolc 1:3. Jedynego gola dla wicemistrzów Polski zdobył Jakub Witecki.

2016-08-19 21:08 W jednym z rozgrywanych dzisiaj sparingów JKH GKS Jastrzębie pokonał HC Vitkovice U23 3:1.

2016-08-19 20:53 Mający na swoim koncie 645 spotkań w lidze NHL Andrej Meszároš został nowym kapitanem, występującego w KHL Slovana Bratysława.

2016-08-16 21:58 W jednym z zaplanowanych na dziś meczów sparingowych Naprzód Janów przegrał 2:7 z Polonią Bytom. Kolejny mecz przygotowawczy niebiesko-czerwoni rozegrają jutro w Bytomiu. Przeciwnikiem Polonii będzie GKS Katowice. Początek spotkania o godz. 16:00.

2016-08-16 15:22 W Niemczech powstanie nowy kanał hokejowy Telekom Eishockey, który rozpocznie swoją działalność już 1 września. Będzie pokazywał mecze Deutsche Eishockey Liga (DEL).

2016-08-13 20:39 Hokeiści GKS Tychy przegrali z AZ Hawierzów 3:5 (1:1, 2:2, 0:2). Bramki dla tyszan zdobyli Bepierszcz, Kuboš, Gazda.

2016-08-13 15:52 Po dwóch tercjach GKS Tychy remisuje w AZ Hawierzów 3:3. Stawką tego meczu jest zwycięstwo w turnieju o Puchar Dyrektora HM Globus.

2016-08-13 15:15 Reprezentacja Polski do lat 18 w swoim ostatnim meczu turnieju Ostrava Hockey Cup przegrała po rzutach karnych z HK Riga 2:3 (2:0, 0:1, 0:1). Bramki dla Polski: Tyczyński, Gruszczyk.

2016-08-13 13:07 Unia Oświęcim pokonała VHK Robe Vsetin 3:1. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Jan Daneček, Radim Haas i Dariusz Wanat.

2016-08-13 12:15 Po dwóch tercjach Unia Oświęcim prowadzi z VHK Robe Vsetin 2:1. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Jan Daneček i Radim Haas.

2016-08-12 23:36 Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała z HC Kometa Brno 1:6 w ramach turnieju Ostrava Hockey Cup. Honorowego gola dla Polaków zdobył Mazurkiewicz.

2016-08-12 20:18 Hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ pokonali KH GKS Katowice 4:2 (2:1, 1:0, 1:1).