Adres:   43-100 Tychy, ul. Gen. Ch. de Gaulle`a 2
Rok założenia:   1971
Lodowisko:   Stadion Zimowy
logo
Zdjęcie klubowe

Klub hokejowy GKS Tychy wywodzi swój rodowód z Murcek. Tam w 1956 roku powstała sekcja hokeja Górnika Murcki, która w sezonie 1964/65 wywalczyła awans do ekstraklasy. 20 kwietnia 1971 roku powołano GKS Tychy, który powstał z połączenia Polonii Tychy, kilku sekcji Górnika Wesoła oraz sekcji hokejowej Górnika Murcki. Na wyniki trzeba było poczekać do sezonu 1980/81. GKS Tychy prowadzony przez czechosłowackiego trenera Zdenka Haberauplasował się na trzecim miejscu. GKS Tychy pod nazwą walczył o ligowe punkty w latach 1971-1992.

W latach 1992-1996 klub zmienił nazwę na MKH Tysovia Tychy. Później działał pod nazwą TTS Tychy (Tyskie Towarzystwo Sportowe), a od 30 sierpnia 1999 istnieje jako Górnośląski Klub Sportowy Tychy. W 2005 roku klub osiągnął swój największy sukces w historii - zdobył Mistrzostwo Polski. W następnym sezonie nie udała się obrona mistrzostwa – GKS przegrał w finale rozgrywek z Cracovią. Rok później klub ponownie wywalczył tytuł wicemistrzowski – tym razem na drodze do Mistrzostwa Polski stanęło Podhale Nowy Targ. Klub z Tychów jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii rywalizacji o hokejowy Puchar Polski. 30 grudnia 2008 tyscy hokeiści zdobyli to trofeum po raz czwarty, a trzeci raz z rzędu. Tym samym, jako pierwszy klub hokejowy w historii otrzymali Puchar Polski na własność. Dokładnie rok później, tyszanie po zwycięstwie nad Naprzodem Janów, po raz piąty (czwarty z rzędu) zdobyli Puchar Polski, czym po raz drugi uzyskali go na własność.

W maju 2011 roku na podstawie uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia klub GKS Tychy został przejęty przez spółkę akcyjną Tyski Sport S.A. Kapitał spółki wynosi 19 milionów złotych. Zmiana właściciela korzystnie wpłynie na regularność płatności w klubie

SHOUTNEWS

2014-08-26 20:07 Hokeiści Naprzodu Janów pokonali Polonię Bytom 7:3. Bramki zdobyli: Bernat, Stachura, Kulik, Elżbieciak, Gryc, Działo, Kogut - Meidl 2, Słodczyk.

2014-08-26 20:02 Unia Oświęcim przegrała na własnym lodzie z GKS Tychy 3:4. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Bajanik (48.), Piotrowicz (49.), Vizvardy (59.), dla tyszan trafiali: Kartoszkin (8.), Parzyszek (20.), Guzik (23.), Witecki (39.)

W 50. minucie meczu doszło do pojedynku pięściarskiego między Davidem Bajanikiem a Kacprem Guzikiem. Ciosy lepiej wyprowadzał słowacki defensor i został nagrodzony przez oświęcimską publiczność owacją na stojąco.

2014-08-26 20:02 Po dwóch tercjach Unia Oświęcim przegrywa z GKS Tychy już 0:4. Bramki dla tyszan zdobyli Kartoszkin (8.), Parzyszek (20.), Guzik (23.), Witeckk (39.).

2014-08-26 19:35 Białoruski klub HK Witebsk wystąpił do białoruskiej federacji hokejowej z wnioskiem, by w związku z sytuacją polityczną na Ukrainie i upadkiem hokeja w tym kraju każdy klub w ekstraklasie Białorusi miał prawo zatrudniać po dwóch Ukraińców bez wliczania ich do limitu obcokrajowców.

2014-08-26 19:27 Po pierwszej tercji hokeiści Naprzodu Janów prowadzą z Polonią Bytom 3:0. Bramki: Bernat, Stachura, Kulik.

2014-08-26 18:34 Po pierwszej tercji Unia Oświęcim przegrywa na własnym lodzie z GKS Tychy 0:2. Bramki dla trójkolorowych zdobyli Kartoszkin (8. min.) i Parzyszek (20.).

2014-08-26 17:57 Trwa spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski do lat 20 i HC RT TORAX Poruba. Relacja live z tego meczu na lajfy.com - KLIKNIJ.

2014-08-26 15:05 Dzisiaj odbędą się dwa mecze sparingowe. O godzinie 18.00 Unia Oświęcim podejmie GKS Tychy, a o 18.30 Naprzód Janów Polonię Bytom.

2014-08-25 10:03 250 złotych będzie kosztował karnet na mecze nowotarskiego Podhala. Będzie on obowiązywał na 27 spotkań sezonu zasadniczego oraz na wrześniowe mecze towarzyskie.

2014-08-24 19:28 Duńczyk Kristoffer Mohr z SønderjyskE Vojens został zawieszony na 4 mecze za atak kolanem na Mikko Lehtonena w spotkaniu drugiej kolejki Ligi Mistrzów z Skellefteå AIK.

2014-08-24 18:29 Hokeiści Comarch Cracovii w ostatnim meczu na turnieju Docler Cup pokonali po rzutach karnych francuski Les Rapaces de Gap 5:4 (2:3, 2:1, 0:0 - 0:0) k. 2:1. Bramki dla Cracovii: K. Richter 4, T. Kozłowski.

2014-08-24 16:09 Po trzech tercjach meczu o 3. miejsce turnieju Škoda-Cup w Dreźnie Polska remisuje z Grizzly Adams Wolfsburg 2:2.

2014-08-24 15:56 Trwa spotkanie pomiędzy Comarch Cracovią i Les Rapaces de Gap. Statystyki, składy, komentarz live - KLIKNIJ.

2014-08-24 15:22 Po dwóch tercjach meczu o 3. miejsce turnieju Škoda-Cup w Dreźnie Polska remisuje z Grizzly Adams Wolfsburg 2:2. Gole dla "Biało-czerwonych" strzelili podczas gry w przewadze: Marcin Kolusz w 9. i Damian Kapica w 23. minucie.

2014-08-24 14:35 Reprezentacja Polski po pierwszej tercji meczu o 3. miejsce turnieju Škoda-Cup w Dreźnie prowadzi z Grizzly Adams Wolfsburg 1:0. Gola w 9. minucie podczas gry w przewadze zdobył Marcin Kolusz.

2014-08-24 09:00 Od 16:00 zapraszamy na relację live ze spotkania pomiędzy Comarch Cracovią i Les Rapaces de Gap. Statystyki, składy, komentarz live - KLIKNIJ.

2014-08-23 22:10 Po dwóch tercjach Comarch Cracovia przegrywa z Dab. Dolcer 0:1. Bramkę dla Węgrów zdobył w 34. minucie Somogyi.

2014-08-23 20:57 Reprezentacja Polski przegrywa po dwóch tercjach półfinału turnieju Škoda-Cup w Dreźnie z Dresdner Eislöwen 1:5.

2014-08-23 20:46 Reprezentacja Polski U18 pokonała swoich rówieśników z Węgier 4:2. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Szymon Skrodziuk, Adam Krok, Dominik Jarosz i Jan Sołtys.

Polacy zajęli trzecie miejsce w węgierskim turnieju.

2014-08-23 20:40 Po pierwszej tercji Comarch Cracovia remisuje bezbramkowo z DAB-Docler.

deho: zaczna sie siatkówka
Rado: Jak zobaczycie wycofanie do tercji środkowej i wznowienie na środku tafli, to będzie to dla Was znakiem, że arbitrzy się pomylili :)
tychy.artur.: Unia jutro gra z JKH?
deho: mistrzostwa świata to jest poziom
tychy.artur.: Rado ale to jest takie proste ze mogli by sie nie osmieszac, fajnie ze to wprowadzili bo bedzie ciekawie
Bens: dobra koniec puierdzenia o baliku...do kiedy decyzja o HC?
Damian03: a jest jakaś różnica jaka ta decyzja będzie jak i tak nie macie kim grać?
Bens: GieKSa zawsze zaskakiwała więc i teraz jak dostali by pozwolenie na gre pewnie by coś wymyślili
Bens: można wszystko zarzucić osobie rządzącej HC ale dzięki niemu wybili sie zawodnicy Legii i z 1 ligi którym nikt nie chciał dać szansy...no i Kanadyjczyki
Damian03: no tylko że wtedy zawsze mieliście tych kilkunastu polaków, a teraz jak Frączki, i reszta pouciekały to jakby się dwoiił i troił to nie wiem skąd wytrzaśnie tych przynajmniej 10 nie obcokrajowców
Damian03: bo jesli się nie mylę to wychowanków też za bardzo nie macie, a Janów raczej swoich teraz nie odda
Bens: myśle że lespe to niż pauzowanie a myśle ze kogoś znajdzie do grania a zawsze może kogoś znależć kto sie nada do lepszych klubów później a w dodatku ogrywać sie bedą
Bens: Komorski Bepierszcz Kalinowski Oni dostali szanse dzięki GieKSie bo nikt nie chciał postawić na młodość
Bens: Moim zdaniem potrzeba klubów które zamiast nazwisk zaczną (z braku kasy) eksperymentować
arbuz: Z całym szacunkiem Bens, ale za poprzedni sezon i to powinniście Bana dostać.
arbuz: Pan Domogała nie powinien już być działaczem.
arbuz: Popytaj chłopaków, jakie jaja działy się w klubie, jak były podpisywane kontrakty. Aż dziw bierze, że Krynica została wywalona z seniorskiej orbity, a nie HC GKS Katowice
arbuz: A jeśli chodzi o GieKsę i Kalinowskiego, to chłop grał w Toruniu i tam się wypromował. Był taki atak: Baranyk-Kalinowski-Bomastek
deho: oni wszyscy grają pokazała kadra
deho: jak grają
Manek0684: nie wiele lepszy, ale jednak Bajanik według mnie wygrał .
justysia: do kibiców JKH jest jeszcze możliwość zapisania się na wyjazd do Oświęcimia :)
radek_25: może Guziczka ktoś na ziemie kozaka w końcu sprowadzi...
Podhale2014: Hejka na Witam z rana :) Justys zycze bys miała duzo Kibicow na wyjazd do Oswiecimia :)
radek_25: juz sie nie moge doczekać 28 września :P
Damian03: ktoś miał ładny bol d... twierdząc że Guzik został obity
justysia: dzięki 2014 :)
Damian03: na początku Guzik wyprowadzał dużo więcej ciosów więc normalne że się zmachał, póżniej rywal przejął inicjatywe, walka na remis i tyle
arbuz: A gdzie tam remis. Po słabym początku Bajanik założył koszulkę Guzikowi na głowę i powalił. Wynik walki jest jednoznaczny. Nikt nie ma wątpliwości kto kogo rzucił na lód i kto się potem dłużej zbierał z lodu.
Damian03: to może Ty czekasz na zapasy, dla mnie nie liczy się kto kogo powalił, tylko kto wyprowdził lepsze ciosy
Damian03: wczoraj Twoim koledzy pisali tak jakby Guzik dostął gonga że sie z lodu nie umiał podnieść a prawda jest taka ze ciosów zebrał mniej niż rywal
arbuz: Zapasy, szarpanie i pięści, to element hokejowej bójki. Biorąć pod uwagę całokształt - zwycięstwo Bajanika.
arbuz: Moi koledzy raczej tutaj nie piszą, ale jeśli masz na myśli krajanów, to niestety nie mogę za nich odpowiadać.
arbuz: Z drugiej strony, jestem człowiek napływowy, więc coś mam z Szarotek coś z Unii.
Damian03: spoko:D nie mam nic do Twoich odczuć, uważasz że Bajanik wygrał i masz do tego prawo
Podhale2014: czasem takie walki sa potrzebne na meczach ale ze na sparingowych taka agresja no no :) co dobiero w meczu na punkty :)
Damian03: ja inaczej oceniam walki na lodzie, bo nie raz jeden chce zadawać ciosy, a drugi patrzy tylko żeby sprowadzić rywala na lód i dla mnie to też jest remis, ale lepsze wrażenie sprawia ten co chce się bić
Damian03: całkiem ciekawa walka klilka ciosów poszło i tyle, Guzik się nie ma czego wstydzić.
Damian03: Podhale nie powiedziałbym, w sparingach zawsze jest więcej bójek bo nic za nie nie grozi, szczególnie w sparingach z zagraniczniakami
Damian03: a jak w "polskich" sparingach to zawsze jakiś testowany bierze w tym udział bo się cche pokazać, jak tu
MuhoZool: dziendobry
MuhoZool: widzę ze na małopolskiej puszczaja dzisiaj sparing z Krakowa elegancko :)
Podhale2014: o fajnie bedzie co ogladnac a Moje Podhale dzis na turnieju zaczyna
MuhoZool: Spiska?
MuhoZool: sprawdziłem Spiska NW
MuhoZool: dobrze takie przetarcia z sasiadamai z poludnia sa potrzebne
Podhale2014: tak :)
Podhale2014: no zawsze to inny poziom i wnioski wieksze na poprawe
MuhoZool: oczywiście