Czeszki wyjeżdżają z pucharem
W miniony weekend na jastrzębskim Jastorze rozegrany został I Międzynarodowy Turniej o Puchar Dyrektora MOSIR w hokeju na lodzie dziewcząt Jastrzębie Zdrój Cup 2009. Zgodnie z przewidywaniami wygrała najsilniejsza z czeskich drużyn HC Vsetin pokonując w finale Guildford Lightning.
3 dni, 8 zespołów, 16 spotkań i mnóstwo radości z hokeja. Tak w skrócie można określić to co działo się w miniony weekend w Jastrzębiu. Do rywalizacji przystąpiły 3 zespoły z Polski, 4 z Czech i jeden z Anglii, które zostały podzielone na 2 grupy. Spotkania w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym.
Wyniki fazy grupowej:
UKH Białe Jastrzębie - Guildford Lightning 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
1:0 – Magda Szynal – Ewelina Czarnecka (6:23); +2
1:1 – Grace Drake (13:39)
1:2 – Kirsty England (19:20)
1:3 – Jennifer Bolton (27:10)
2:3 – Marta Bigos (31:35)
2:4 – Charmaine Easton (32:17); +2
Kary: 14 min. – 10 min.
Guildford Lightning -HC Slezan Opava 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
0:1 – Pokorna Martina – Fisarova Kristyna (10:59)
1:1 – Dahlia Neradova – Alexis Hamilton (19:10); +1
2:1 – Charmaine Easton – Dalia Neradova (26:53)
3:1 – Lucy Johnson – Alanna Byrna – Grace Drake (42:58); +1
Kary: 4 min. – 10 min.
SK Karvina-Reprezentacja Śląska 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
1:0 – Pribylova Vendula – Stasova Lucia (19:11)
2:0 – Kaplanova Katka (19:57)
3:0 – Jurajdova Edita (21:06); +1
3:1 – Bądkowska Żaneta (26:22)
4:1 – Kaplanova Katka – Zborilova Andrea (27:09)
5:1 – Navratilova Denisa (41:22); -1
5:2 – Późniewska Karolina (41:42); +1
Kary: 14 min. – 8 min.
UKH Białe Jastrzębie - Reprezentacja Małopolski 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
1:0 – Anna Kierc – Magdalena Jabłońska (2:55); -1
2:0 – Katarzyna Byczkowska – Berecka Aleksandra (11:41)
3:0 – Malwina Jasiewicz – AgataKozyra (21:07); +1
4:0 – Berecka Aleksandra – Obłońska Magdalena (26:26)
5:0 – Katarzyna Byczkowska – Berecka Aleksandra (29:26)
5:1 – Pióro Agnieszka (35:12); +1
Kary: 16 min. – 14 min.
HLC Bulldogs Brno -HC Vsetin 3:3 (1:3, 2:0, 0:0)
1:0 – Krupkova Martina (5:16); +1
1:1 – Povysilova Zuzana – Spokova Jana (8:55)
1:2 – Svobodova Monika (12:43); +1
1:3 – Svobodova Monika (13:51)
2:3 – Mazankova Klara – Mastna Renata – Sadilkova Sara (15:09)
3:3 – Mastna Renata – Mazankova Klara – Sadilkova Sara (22:35)
Kary: 8 min. – 6 min.
Guildford Lightning -Reprezentacja Małopolski 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
1:0 – Lucy Johnson – Grace Drake (15:15); +1
2:0 – Fiona King – Lidia Zaprihaczowa (25:31)
3:0 – Fiona King – Charmaine Easton (26:00)
4:0 – Charmaine Easton – Kirsz England (29:26)
5:0 – Dahlia Neradova – Alexis Hamilton (31:57)
Kary: 16 min. – 14 min.
SK Karvina-HLC Bulldogs Brno 6:3 (3:1, 0:0, 3:2)
1:0 – Pribylova Vendula (4:25)
1:1 – Mazankova Klara (6:46)
2:1 – Navratilova Denisa – Jurajdova Edita – Pribylova Vendula (11:49)
3:1 – Kaplanova Katka – Branna Renata (12:53)
4:1 – Jurajdova Edita – Navratilova Denisa (30:22)
4:2 – Mastna Renata (35:31); -1
5:2 – Navratilova Denisa – Jurajdova Edita (36:27); +1
6:2 – Kaplanova Katka – Branna Renata (37:43)
6:3 – Mazankova Klara (41:28)
Kary: 16 min. – 10 min.
UKH „Białe Jastrzębie” - HC Slezan Opava 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
1:0 – Berecka Aleksandra (5:55)
2:0 – Magdalena Szynal (7:14); -1
3:0 – Marta Bigos (23:25); -1
Kary: 10 min. – 18 min.
HC Vsetin -Reprezentacja Śląska 7:5 (3:1, 1:3, 3:1)
1:0 – Jasenska Anna – Vavrova Hana (3:00)
2:0 – Baslova Eva – Svobodova Monika (3:55)
3:0 – Svobodova Monika – Baslova Eva (7:48); +1
3:1 – Późniewska Karolina (11:13)
3:2 – Późniewska Karolina – Stopa Agata (16:57); +1
3:3 – Późniewska Karolina (18:53); -1
4:3 – Svobodova Monika – Baslova Eva (19:11); +1
4:4 – Czaplik Magdalena – Późniewska Karolina (23:10); +1
5:4 - Svobodova Monika – Baslova Eva (28:16)
6:4 – Povysilova Zuzana – Vlasankova Gabriela – Baslova Eva (33:23); +1
6:5 – Czaplik Magdalena – Późniewska Karolina (36:32)
7:5 – Baslova Eva (44:59); +1
Kary: 10 min. – 20 min.
HLC Bulldogs Brno -Reprezentacja Śląska 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
0:1 – Chrobaszczyk Kataryna (3:00)
1:1 – Mastna Renata (4:13)
2:1 – Mastna Renata (7:48); +1
3:1 – Krupkova Martina – Hercigova Petra (12:08)
4:1 – Mazankova Klara – Mastna Renata (15:51); +1
4:2 – Sorek Żaneta (21:42); +1
4:3 – Ślimak Małgorzata – Stopa Agata (32:43); +1
5:3 – Matna Renata (42:58)
Kary: 56 min. – 14 min.
HC Slezan Opava-Reprezentacja Małopolski 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
0:1 – Pióro Agnieszka (37:02)
0:2 – Bielas Sylwia (43:10); +1
Kary: 24 min. – 26 min.
SK Karvina-HC Vsetin3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
0:1 – Velika Monika (0:58)
1:1 – Jurajdova Edita – Navratilova Denisa (10:01)
1:2 – Svobodoba Monika (18:25); -1
2:2 – Kovarova Karolina – Branna Renata (26:33)
2:3 – Svobodova Monika (29:28); +1
2:4 – Velika Monika (34:20)
3:4 – Jurajdova Edita - Navratilova Dominika (36:25)
Kary: 95 min. – 6 min.
W niedzielne popołudnie rozegrano spotkania o miejsca.
Mecz o 7 miejsce:
Reprezentacja Śląska – HC Slezan Opava 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
1:0 – Późniewska Karolina (0:47); +1
2:0 – Późniewska Karolina – Czaplik Monika (11:45)
3:0 – Późniewska Karolina (21:55)
4:0 – Chrobaszczyk Katarzyna (32:41); -1
Kary: 32 min. – 22 min.
Mecz o 5 miejsce:
Reprezentacja Małopolski – HLC Bulldogs Brno 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)
0:1 – Muravcikova Zuzana – Janackova Petra (3:35)
1:1 – Frąckowiak Katarzyna – Bielas Sylwia (6:45)
1:2 – Muravcikova Zuzana (14:31); +1
1:3 - Mazankova Klara (15:13)
1:4 – Muravcikoba Zuzana – Krupkova Martina (16:35); +1
1:5 – Krupkova Martina – Valekova Sona (35:23)
1:6 – Mastna Renata (37:45)
1:7 – Krupkova Martina – Valekova Sona (42:02); +1
Kary: 16 min. – 22 min.
Mecz o 3 miejsce:
UKH „Białe Jastrzębie” – SK Karvina 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
0:1 – Kaplanova Katka – Navratilova Denisa (8:42); +1
1:1 – Berecka Aleksandra – Byczkowska Katarzyna (12:27)
1:2 – Jurajdova Edita (16:02); -2
1:3 – Navratilova Denisa – Jurajdova Edita (40:05); -1
2:3 – Magdalena Szynal – Berecka Aleksandra (41:14); +1
Kary: 12 min. – 26 min.
Finał turnieju:
Guildford Lightning – HC Vsetin1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
0:1 – Svobodova Monika (20:16)
0:2 – Spokova Jana (33:04)
1:2 – Kirsty England (41:18)
1:3 – Velika Monika (43:34)
1:4 – Spokova Jana – Rakova Edita (53:41); +1
1:5 – Vlasankova Gabriela – Svobodova Monika (57:21)
Kary: 10 min. – 22 min.
Po zakończeniu meczu finałowego nastąpiła ceremonia zamknięcia turnieju, a wraz z nią rozdanie medali, pucharów w tym pucharu przejściowego dla zwycięzcy oraz nagród indywidualnych.
Najlepszy obrońca – Kovarova Karolina (SK Karvina)
Najlepszy napastnik – Magdalena Szynal (UKH Białe Jastrzębie)
Najlepszy bramkarz – Robyn Maby (Guildford Lightning)
MVP turnieju – Svobodova Monika (HC Vsetin)
Nagroda Fair Play – drużyna UKH Białe Jastrzębie
Klasyfikacja końcowa I-ego Międzynarodowego Turnieju o Puchar Dyrektora MOSIR w hokeju na lodzie dziewcząt Jastrzębie Zdrój Cup 2009.
- HCVsetin
- Guildford Lightning
- SK Karvina
- UKH Białe Jastrzębie
- HLC Bulldogs Brno
- Reprezentacja Małopolski
- Reprezentacja Śląska
- HC Slezan Opava
Patronem medialnym turnieju był portal Hokej.Net
Komentarze