PLHK: Dwa zwycięstwa mistrzyń Polski
Rozgrywki PLHK wchodzą w decydującą fazę. Unitki dwukrotnie zmierzyły się z Naprzodem Janów. W sobotę na własnej tafli odniosły pewne zwycięstwo 6:2, jednak w rewanżu nie było już tak łatwo.
Kojotki przegrywając 2:4 potrafiły odwrócić losy meczu doprowadzając do remisu, jednak decydujący cios zadały oświęcimianki na dwie minuty przed końcem meczu.
W Bytomiu dwukrotnie Polonia pokonała MKHL Krynica, a Atomówki dwukrotnie musiały uznać wyższość lidera rozgrywek Stoczniowca Gdańsk. W tygodniu zaległości odrabiała bytomska Polonia, we wtorek wysoko pokonała Atomówki 10:0, a w środę po ciężkim meczu zdobyła kolejne trzy punkty pokonując Naprzód 3:2.
SOBOTA
UKHK Unia Oświęcim - MUKS Naprzód Janów 6:2 (3:1, 0:1, 3:0)
1:0 - Katarzyna FRĄCKOWIAK - Kamila WIECZOREK (06:54)
1:1 - Joanna ORAWSKA - Olivia TOMCZOK (13:45)
2:1 - Katarzyna FRĄCKOWIAK - Joanna STRZELECKA - Sylwia BIELAS (16:44)
3:1 - Małgorzata GAŁUSZKA - Katarzyna FRĄCKOWIAK - Kamila WIECZOREK (19:46)
3:2 - Joanna ORAWSKA - Monika SOŚNIERZ (22:21)
4:2 - Sylwia BIELAS - Katarzyna FRĄCKOWIAK (43:49)
5:2 - Katarzyna FRĄCKOWIAK (56:36)
6:2 - Kamila WIECZOREK - Sylwia BIELAS - Katarzyna FRĄCKOWIAK (59:13)
UKHK Unia Oświęcim: Natalia KOZACHUK, Anna PIECZYK(n/g) - Joanna STRZELECKA, Katarzyna KOZŁOWSKA (2), Kamila WIECZOREK, Katarzyna FRĄCKOWIAK, Sylwia BIELAS - Agata FERSZT (2), Małgorzata METYK, Małgorzata GAŁUSZKA, Karolina KOSMA, Joanna JARMUŁOWICZ - Monika SZPYT, Karolina CHURAS
MUKS Naprzód Janów: Małgorzata BURDA-KROKOSZ, Katarzyna FIJOŁ(n/g) - Izabela MALINOWSKA, Sandra KOSAKOWSKA (2), Katarzyna CHROBASZCZYK, Ewelina CZARNECKA, Anna DREINERT - Magdalena JABŁOŃSKA (2), Dominika KORKUZ (2), Olivia TOMCZOK, Monika SOŚNIERZ, Joanna ORAWSKA - Katarzyna CIEŚLIŃSKA, Patrycja PIROGOWICZ (2)
Strzały: 31-29
Kary: 4-8
Atomówki GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 0:7 (0:0, 0:3, 0:4)
0:1 - Aleksandra BERECKA - Katarzyna HERMANN (29:05)
0:2 - Tetiana ONYSHCHENKO - Aleksandra BERECKA (36:27)
0:3 - Katarzyna HERMANN - Katarzyna BYCZKOWSKA (38:44)
0:4 - Tetiana ONYSHCHENKO - Małgorzata NOWAK (46:35)
0:5 - Tetiana ONYSHCHENKO (55:07)
0:6 - Katarzyna HERMANN - Katarzyna BYCZKOWSKA (55:40)
0:7 - Marta BIGOS - Tetiana ONYSHCHENKO (59:37)
Atomówki GKS Tychy: Oliwia RYBACKA, Oliwia WILK(n/g) - Klaudia MUSIOŁ, Paulina SZTYPER (2), Sylwia ŁASKAWSKA, Julia GAWLIK - Oliwia GARBOCZ, Dominika MARCZYK, Agnieszka DZIEDZIOCH, Pamela URBAŃSKA, Nicole SOSNOWSKA (4) - Wiktoria KULA, Małgorzata ZIELIŃSKA, Agnieszka NADZIMEK, Karolina OGŁASZEWSKA, Dominika SZYMIK (2)
Stoczniowiec Gdańsk: Agata KOSIŃSKA, Dagmara KULASZEWICZ(n/g) - Renata TOKARSKA (2), Katarzyna KASPRZYCKA, Marta BIGOS (2), Tetiana ONYSHCHENKO, Joanna RYKACZEWSKA - Małgorzata NOWAK, Joanna DETMER (2), Magdalena OBŁOŃSKA (2), Aleksandra BERECKA, Aneta BŁASZAK - Sylwia WNUCZKO, Alicja SIEJKA, Katarzyna BYCZKOWSKA, Katarzyna HERMANN
Strzały: 13-40
Kary: 8-8
TMH Polonia Bytom - MKHL Krynica
Niedziela
MUKS Naprzód Janów - UKHK Unia Oświęcim 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
0:1 - Kamila WIECZOREK - Katarzyna FRĄCKOWIAK (11:32)
1:1 - Magdalena JABŁOŃSKA - Monika SOŚNIERZ (13:36)
2:1 - Monika SOŚNIERZ (19:59)
2:2 - Kamila WIECZOREK - Katarzyna KOZŁOWSKA (20:42)
2:3 - Kamila WIECZOREK - Katarzyna FRĄCKOWIAK (31:47)
2:4 - Kamila WIECZOREK (43:40)
3:4 - Sandra KOSAKOWSKA (44:52)
4:4 - Katarzyna CHROBASZCZYK (53:44)
4:5 - Katarzyna FRĄCKOWIAK (57:48)
MUKS Naprzód Janów: Katarzyna FIJOŁ, Monika CHODAK(n/g) - Izabela MALINOWSKA (2), Sandra KOSAKOWSKA (2), Katarzyna CHROBASZCZYK, Ewelina CZARNECKA, Anna DREINERT - Magdalena JABŁOŃSKA (2), Dominika KORKUZ (2), Olivia TOMCZOK, Monika SOŚNIERZ, Joanna ORAWSKA - Katarzyna CIEŚLIŃSKA, Patrycja PIROGOWICZ
UKHK Unia Oświęcim: Natalia KOZACHUK, Aleksandra KRZEMIEŃ(n/g) - Joanna STRZELECKA, Katarzyna KOZŁOWSKA, Kamila WIECZOREK, Katarzyna FRĄCKOWIAK (4), Sylwia BIELAS (2) - Agata FERSZT (2), Małgorzata METYK, Małgorzata GAŁUSZKA, Karolina KOSMA (2), Joanna JARMUŁOWICZ - Monika SZPYT, Karolina CHURAS
Strzały: 38-43
Kary: 8-10
Atomówki GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 2:7 (1:0, 0:6, 1:1)
1:0 - Pamela URBAŃSKA - Sylwia ŁASKAWSKA (19:58)
1:1 - Marta BIGOS (20:36)
1:2 - Magdalena OBŁOŃSKA - Małgorzata NOWAK - Katarzyna BYCZKOWSKA (24:01)
1:3 - Aleksandra BERECKA (29:10)
1:4 - Aneta BŁASZAK (35:40)
1:5 - Katarzyna KASPRZYCKA - Joanna RYKACZEWSKA (37:05)
1:6 - Renata TOKARSKA (38:39)
2:6 - Agnieszka DZIEDZIOCH - Julia GAWLIK - Oliwia GARBOCZ (52:13)
2:7 - Marta BIGOS - Joanna RYKACZEWSKA (56:38)
Atomówki GKS Tychy: Oliwia RYBACKA, Oliwia WILK(n/g) - Klaudia MUSIOŁ, Paulina SZTYPER (2), Sylwia ŁASKAWSKA, Julia GAWLIK (2) - Oliwia GARBOCZ (2), Dominika MARCZYK, Agnieszka DZIEDZIOCH (2), Pamela URBAŃSKA (2), Nicole SOSNOWSKA - Wiktoria KULA, Małgorzata ZIELIŃSKA (2), Agnieszka NADZIMEK, Karolina OGŁASZEWSKA, Dominika SZYMIK
Stoczniowiec Gdańsk (K): Agata KOSIŃSKA, Dagmara KULASZEWICZ - Renata TOKARSKA, Katarzyna KASPRZYCKA, Marta BIGOS, Tetiana ONYSHCHENKO, Joanna RYKACZEWSKA - Małgorzata NOWAK, Joanna DETMER (2), Magdalena OBŁOŃSKA (4), Aleksandra BERECKA, Aneta BŁASZAK (4) - Sylwia WNUCZKO, Alicja SIEJKA, Katarzyna BYCZKOWSKA, Katarzyna HERMANN
Strzały: 19-47
Kary: 12-10
W pozostałych meczach:
TMH Polonia Bytom - MKHL Krynica 4:2
TMH Polonia Bytom -Atomówki GKS Tychy 10:0
TMHPolonia Bytom– MUKS Naprzód Janów 3:2
Komentarze