Wyświetleń: 3283

PLHK: Pierwsze spotkania za nami

2015-09-14 19:30:26

W weekend rozpoczęły się rozgrywki Polskiej Ligi Hokejowej Kobiet. W niedzielnym spotkaniu bytomianki pokonały po rzutach karnych Kojotki z Janowa 3:2. Natomiast w niedziele UKHK Unia Oświęcim uległa Atomówkom Tychy 2:4.

Podopieczne Dariusz Garbocza udanie rozpoczęły sezon pokonując w meczu wyjazdowym wicemistrzynie Polski Unię Oświęcim 4:2.  Mecz w Oświęcimiu mógł się podobać, spotkanie zacięte wyrównane z wieloma sytuacjami podbramkowymi. W niedziele tyszanki były skuteczniejsze, a Unitki jak już dochodziły do sytuacji to trafiały na dobrze dysponowaną tego dnia tyską bramkarkę Oliwię Rybacką.

Pierwszą bramkę zdobyła Sylwia Łaskawska po podaniu Agnieszki Dziedzioch w 11 minucie. Drugą dorzuciła w 24 minucie Pamela Urbańska po zagraniu Sylwii Łaskawskiej jednak Unitki szybko odpowiadają trafieniem Gałuszki niecałą minutę później. Tyszanki jednak dalej atakowały i przyniosło to efekt w postaci zdobycia bramki przez Agnieszkę Dziedzioch w 33 minucie spotkania. Źle dla Atomówek rozpoczęła się trzecia tercja bo zaraz na jej początku rywalki strzelają bramkę kontaktowa za sprawą Metyki i tyszanki prowadziły już tylko 3:2 to jednak ich nie podłamało i w 45 minucie spotkania do bramki Unitek trafia po raz drugi Pamela Urbańska. Wynik 4:2 utrzymał się do końca spotkania i wygrana Atomówek nad wicemistrzem Polski stała się faktem.

UKHK UNIA OŚWIĘCIM - ATOMÓWKI GKS TYCHY 2:4   (0:1, 1:2, 1:1)
0:1 Sylwia Łaskawska - Agnieszka Dziedzioch 10:46
0:2 Pamela Urbańska - Sylwia Łaskawska 24:13
1:2 Małgorzata Gałuszka - Kamila Wieczorek - Aneta Michałek 25:11
1:3 Agnieszka Dziedzioch 33:19
2:3 Małgorzata Metyk - Małgorzata Gałuszka - Kamila Wieczorek 40:32
2:4 Pamela Urbańska 44:59

Sędziowali: Szymon Noworyta, Jacek Szutta.