Wyświetleń: 3929

Olimpijskie zmagania hokejowe rozpoczęte

2009-02-23 13:02:33

Pierwszy dzień zmagań hokejowych podczas XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Podkarpacie 2009 za nami.

W Grupie A, trudno jednoznacznie wskazać faworytów. UHKS ”Mazowsze” Warszawa oraz  GKS Stoczniowiec Gdańsk  co prawda wygrały swoje mecze, jednakże były to zwycięstwa nieznaczne. W Grupie B, MMKS Podhale Nowy Targ gromiąc HC GKS Katowice wyrasta na faworyta grupy, a być może także turnieju.

Grupa A
Pojedynek UHKS Warszawa z  Naprzodem Janów to mecz walki i sporej ilości kar. Głównie po stronie ekipy ze stolicy. Więcej szczęścia w końcówce spotkania mieli Warszawiacy i to oni zwyciężyli 3:2. Na wyróżnienie w zwycięskiej drużynie zasługuje z pewnością Mateusz Bepieszcz, zdobywca dwóch bramek i asysta przy trafieniu Filipa Komarowskiego.

W drugim meczu tej grupy Stoczniowiec Gdańsk pokonał Sokoły Toruń 3:1. Jednak swoją wyższość Gdańszczanie udokumentowali dopiero w III tercji, remisując po pierwszych dwóch odsłonach 1:1. Najskuteczniejsi w tym pojedynku, bramka i asysta, to Szymon Marzec oraz Adrian Chmielowski.

UHKS ”Mazowsze” Warszawa – Naprzód Janów 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
GKS Stoczniowiec Gdańsk - MKS Sokoły Toruń 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Grupa B
Nowy Targ rozbił ekipę z Katowic już w I tercji, wygrywając ją 5:0. Druga odsłona dość wyrównana, 2:2. W trzeciej - zawodnicy z Nowego Targu zaaplikowali rywalom aż 7 bramek, na które Katowiczanie odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami. Ostateczny Nowy Targ  zwyciężył 14:4. Trudno wskazać jedną wyróżniającą się postać w zespole zwycięskim, gdyż cała drużyna zagrała dobre spotkanie. Wśród najskuteczniejszych należy wymienić: Damiana Kapicę (4 bramki i asysta) oraz Mateusza Michalskiego (3 bramki i 2 asysty).

W drugim pojedynku tej grupy, rywalizacja „cios za cios”. Efektownie grający Kryniczanie przez długi okres spotkania nie mogli znaleźć recepty na pokonanie bramkarza Unii Oświęcim. W końcówce II tercji na dobre rozwiązał się worek z bramkami. Zwycięstwo Krynicy w trzeciej odsłonie 3:1, zadecydowało o końcowym triumfie 5:4.

MMKS Podhale Nowy Targ – HC GKS Katowice 14:4 (5:0, 2:2, 7:2)
UKH Unia Oświęcim – KTH KM Krynica 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników prowadzą zdecydowanie, hokeiści z Nowego Targu. Damian Kapica oraz Mateusz Michalski z 5 punktami na koncie. Natomiast najbardziej przepisowo grającymi drużynami są: Unia Oświęcim i Naprzód Janów, których zawodnicy tylko przez 6 minut spędzali czas na ławce kar. Dziś kolejne spotkania grupowe.