Wyświetleń: 2388

Mistrzostwa Polski Młodzika - Podsumowanie dzień 3

2018-04-27 10:35:16

Na Mistrzostwach Młodzika zakończona została faza grupowa. Do Polonii Bytom i Sokołów Toruń czyli drużyn, które już awansowały do półfinałów dołączyły Unia Oświęcim i MMKS Podhale Nowy Targ. Oba te zespoły wygrały swoje ostatnie mecze w grupach.

Przedostatni mecz grupy A który miał ogromne znaczenie dla obu drużyn. Zwycięzca wchodził do półfinału, dla przegranego Mistrzostwa się kończyły. Więcej atutów w tym spotkaniu mieli gracze Unii Oświęcim i to oni wygrali 8:2.

Unia Oświęcim (MŁ MOZHL) – Cracovia Kraków/KTH Krynica 8:2 (1:0; 2:1; 5:1)

UKH Unia Oświęcim (MŁ MOZHL)
Klaja, Płonka – Lichota, Klekot, Guzik, Daniliszyn, Noworyta – Kot, Kurandy, Filipowicz, Zabawski, Tarłowski – Dworzak, Płachta, Motyka, Klimczyk, Wawrzyk oraz Kusak P. i Kusak M.

MKS Cracovia/KTH Krynica (MŁ MOZHL)
Mytko, Pękała – Zych, Jaracz, Wróbel, Kowalski, KIełbicki – Shvetsov, Kazek, Ben – Khalfa, Nakielski, Hopp – Surma, Wilk, Nosal, Skrzek, Bieniek ; Trener: Wojciech Różana

-----------------------------------------------

Ostatni mecz grupy A to starcie Sokołów Toruń, które awans już do półfinału miały z MOSM Tychami. Tyszanie jeszcze meczu nie wygrali. Spotkanie bardzo wyrównane. Jego losy rozstrzygnęły się w trzeciej tercji, kiedy to Tychy odwróciły wynik z 4:5 na 6:5 i dzięki temu kończą Mistrzostwa z jedną wygraną.

MOSM Tychy (MŁ ŚZHL) – MKS Sokoły Toruń (MŁ KPOZHL) 6:5 (1:1; 2:1 ; 3:3)

MKS Sokoły Toruń (MŁ KPOZHL):
Lisewski, Grabara – Kańczewski, Kołybski, Wenker, Nawrocki, Walczak – Dobrzeniecki, Ongirski, Wiwatowski, Bohuszko, Suski – Lewandowski, Podborny, Golik, Wólczyński, Maćkowski oraz Laskowski ; Trener: Wojciech Milan

MOSM Tychy (MŁ ŚZHL)
Harańczyk, Kaczkowski – Biernat, Grzegorczyk, Kasperek, Sosnowski, Malinowski, Langner, Augustyniak, Lewandowski, Świątkiewicz, Pachut – Muzalewski, Kucharski, Stachura, Mużelak, Makaj ;

----------------------------------------------------------

W pierwszym meczu grupy B trzeciego dnia zmierzyły się Polonia Bytom z Stoczniowcem Gdańsk. Polonia miała już zapewniony awans, ale mimo to nie potraktowała ulgowo tego pojedynku.

Polonia Bytom (MŁ ŚZHL) – Stoczniowiec Gdańsk (MŁ KPOZHL) 7:2 (1:0; 3:2; 3:0)

TMH Polonia Bytom (MŁ ŚZHL)
Liniowski, Rutkowski – Mila, Proczek, Milewski, Wicher, Kociszewski – Stępień, Szugzda, Małecki, Gurzyński, Orlik – Wieczorek III, Mularczyk, Chwałkowski, Szczagiel ;

Stoczniowiec Gdańsk (MŁ KPOZHL)
Szczepkowski, Wojtoniak – Młyński, Petke, Kaczmarek, Drozd Niekurzak, Gromadzki – Wenz, Kira, Parszewski, Pezowicz, Kuźmicz – Bittner, Laskowski, Trzebiatowski, Wardzyński, Fruczek oraz Dolewski

--------------

Ostatni mecz grupowy trzeciego dnia pomiędzy MMKS Podhale a Naprzodem Janów miał ogromne znaczenie dla gospodarzy, którzy by myśleć o awansie do półfinału musieli wygrać. W pierwszej tercji bramek nie ujrzeliśmy. W 23 minucie janowianie otwierają wynik spotkania, ale ich radość nie trwała za długo, bowiem minutę później Trzebunia doprowadza do remisu. W 33, 34 i 35 minucie Podhale zdobywa pod rząd 3 bramki i odjeżdża rywalom. Podhale już do końcowej minuty miało wynik pod kontrolą, na końcu świętując awans do półfinału.

Naprzód Janów (MŁ ŚZHL) – MMKS Podhale Nowy Targ (MŁ MOZHL) 3:6 (0:0; 1:4; 2:2)
22:23 1:0 Kupka – Kowolik – Moś
23:44 1:1 Trzebunia – Żurawski – Michalski
32:24 1:2 Michalski
33:10 1:3 Żurawski – Trzebunia
34:15 1:4 F. Kapica – Michalski
47:02 1:5 Trzebunia – F. Kapica – Żurawski
47:27 2:5 Kupka