Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Złoty Sanok, brązowy Bytom (WIDEO)
W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży hokeiści UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok pokonali MKS Sokoły Toruń 3:2 i to na ich szyjach zawisły złote medale. W meczu o brąz Polonia Bytom ograła MMKS Podhale Nowy Targ 4:1.
MECZ O 3 MIEJSCE
MMKS Podhale Nowy Targ -KH Polonia Bytom 1:4(1:3, 0:0, 0:1)
1:0 Malasiński - Jarczyk (13:22),
1:1 Wawrzkiewicz - Łoza (18:10),
1:2 Kociszewski - WYbiral (18:25),
1:3 Karasiński - W.Zając (19:48),
1:4 Kociszewski - Gurzyński (46:23)
Sędziowali:Patryk Pyrskała (główny) – Sebastian Iwaniak, Jakub Śreniawski (liniowi).
Minuty karne:34(w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Słowakiewicza i Michalskiego)-20(w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Jung).
Strzały:31-28.
Widzów:mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Podhale:Klimowski – Szelmbiarski, Sarniak (2); Jarczyk (2), Malasiński (4), Trzebunia – Maciaś, Słowakiewicz (10); Długopolski (2), Michalski (12), Valtonen – Nykaza, Sulka; Leja (2), Pudzisz, Worwa – Bury, Sokół; Luberda, Rączka, Łojas.
Trener: Jacek Szopiński
Polonia:Wieczorek – Stępień, Pawlik; Wybiral, Gurzyński (2), Kociszewski – Włodara, Łukawski; Karasiński, W.Zając (2), Spyrka (2) – Majewski, Szlomski; Jung (14), Wawrzkiewicz, Łoza – Lisowski, Fojcik; Mróz, Chodak.
Trener: Dariusz Jędrzejczyk
MECZ O 1 MIEJSCE
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok -MKS Sokoły Toruń 3:2(1:0, 1:1, 1:1)
1:0 Radwański - Dulęba (11:33),
1:1 Golik - Kurnicki (31:39),
2:1 Pisula - Dulęba (38:03),
2:2 Nawrocki - Kurnicki (41:08),
3:2 Radwański - Pisula (47:51)
Sędziują:Sebastian Kłaczyński (główny) – Wojciech Czech, Michał Żak (liniowi).
Minuty karne:8-2.
Strzały:26-40.
Widzów:mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Sanok:Wiszyński– Rocki, Orzechowski (4); Dulęba (2), Pisula, Radwański – Starościak, Koczera (2); Jakub Mazur, Sudyka, Skopiński – Niemczyk, Kozioł; Żółkiewicz, Burczyk, Łańko – Jan Mazur, Górniak.
Trener: Krzysztof Ząbkiewicz
Sokoły:Lisewski–Kańczewski (2), Schafer; Mularczyk, Maćkowski, Napiórkowski – Kurnicki, Błotnicki; Golik, Shirkov, Nawrocki – Kowalski, Gołębiewski; Laskowski, K.Wiwatowski, Zberek – Osmołowski, Krzymowski; Nawrot, M.Wiwatowski, Ziarkowski.
Trener: Paweł Głaz
Klasyfikacja KOŃCOWA (drużynowa)Klasyfikacja KOŃCOWA (wojewódzka)
1. UKS NIEDŹWIADKI MOSiR SANOK1. ŚLĄSKIE 88 pkt
2. MKS SOKOŁY TORUŃ2. MAŁOPOLSKIE 52 pkt
3. KH POLONIA BYTOM3. PODKARPACKIE 45 pkt
4. MMKS PODHALE NOWY TARG4. KUJAWSKO-POMORSKIE 40 pkt
5. KS KATOWICE NAPRZÓD5. ŁÓDZKIE 16 pkt
6. MOSM TYCHY
7. MKS CRACOVIA KRAKÓW
8. ŁKH ŁÓDŹ
WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE
MVP TURNIEJU DULĘBA MARCIN UKS Niedźwiadki
NAJLEPSZY NAPASTNIK KOCISZEWSKI MIKOŁAJ KH Polonia Bytom
NAJLEPSZY OBROŃCA SCHAFER ERYK MKS Sokoły Toruń
NAJLEPSZY STRZELEC WYBIRAL PAWEŁ KH Polonia Bytom
NAJLEPSZY BRAMKARZ WISZYŃSKI FILIP UKS Niedźwiadki
KLASYFIKACJA PUNKTACJI KANADYJSKIEJ
bramki asysty pkt.
1. KOCISZEWSKI Mikołaj KH Polonia 7 6 13
2. WYBIRAL Paweł KH Polonia 8 2 10
3. PISULA Paweł UKS Niedźwiadki 6 3 9
4. DULĘBA Marcin UKS Niedźwiadki 3 5 8
5. KARASISKI Arkadiusz KH Polonia 7 0 7
6. MALASIŃSKI Kacper MMKS Podhale 3 4 7
7. MICHALSKI Jakub MMKS Podhale 1 6 7
8. SZLEMBARSKI Dominik MMKS Podhale 0 7 7
9. VALTONEN Oliver MMKS Podhale 4 2 6
10.MUŻELAK Kacper MOSM Tychy 4 2 6
11.NAWROCKI Michał MKS Sokoły 3 3 6
Komentarze