Wyświetleń: 5693

Metamorfoza jastrzębian daje awans do Pucharu Polski (WIDEO)

2017-11-17 20:32:34

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrywali już 1:4 z TMH Polonią Bytom jednak nie podłamało to gospodarzy, którzy odpowiedzieli aż sześcioma bramkami. Zdobyte w ten sposób punkty zapewniły JKH półfinał Pucharu Polski.

W premierowej odsłonie Polonia pokazała, że przyjechała do Jastrzębia z ogromną chęcią rewanżu za domową porażkę 0:3. Już po siedmiu minutach gry zespół gości miał dwubramkową zaliczkę w postaci trafień Alexandra Urygi i Marcina Frączka. Jastrzębianie odpowiedzieli co prawda w 10. minucie, gdy kontaktowego gola ładnym uderzeniem z nadgarstka zdobył Jan Homer, ale w 18. minucie bytomianie znów prowadzili różnicą dwóch goli. Tym razem Ondrzeja Raszkę pokonał Błażej Salamon i trener gospodarzy dostał w pierwszych dwudziestu minutach spory materiał do analizy podczas przerwy.

Impulsem do lepszej gry gospodarzy miała być zmiana golkiperów. Od drugiej tercji między słupkami jastrzębskiej bramki stanął Tomasz Fuczik, ale początkowo nic to nie dało, bo w 22. minucie czwartego gola dla Polonii zdobył Tomasz Kozłowski i sytuacja miejscowych była coraz trudniejsza. Jastrzębianie pokazali jednak charakter, bo jeszcze przed przerwą hokeiści JKH wyrównali stan meczu. W 24. minucie przewagę na gola zamienił Łukasz Nalewajka, a w ostatnich minutach odsłony dwa gole dołożyli jeszcze jastrzębscy weterani, Leszek Laszkiewicz i Martin Vozdecky.

44. minuta meczu przybliżyła jastrzębian do zwycięstwa, bo indywidualną akcję i celnym strzałem między parkany popisał się Dominik Jarosz. Podopieczni Roberta Kalabera poszli za ciosem, wykorzystując najpierw podwójną przewagę, w której na 6:4 podwyższył Vladimir Lukaczik, a pięć minut później wynik meczu ustalił Kamil Wróbel, który wykorzystał przytomne podanie od Leszka Laszkiewicza. Ostatecznie jastrzębianie wygrali 7:4 i zdobyte w ten sposób trzy punkty dały awans JKH do półfinału Pucharu Polski.

JKH GKS Jastrzębie - TMH Polonia Bytom  7:4 (1:3, 3:1, 3:0)
0:1 Alexander Uryga (05:21, 5/4)
0:2 Marcin Frączek - David Turoň, Sebastian Kłaczyński (06:28)
1:2 Jan Homer - Patryk Matusik, Krzysztof Bryk (09:20)
1:3 Błażej Salamon - Matej Cunik (17:47)
1:4 Tomasz Kozłowski - Łukasz Krzemień, David Turoň (21:46)
2:4 Łukasz Nalewajka - Ivan Jankovič, Vladimír Lukáčik (23:48, 5/4)
3:4 Leszek Laszkiewicz - Dominik Paś (36:00)
4:4 Martin Vozdecký - Kamil Świerski, Vladimír Lukáčik (38:04)
5:4 Dominik Jarosz - Radosław Nalewajka, Jakub Gimiński (43:41)
6:4 Vladimír Lukáčik - Leszek Laszkiewicz, Martin Vozdecký (46:42, 5/4)
7:4 Kamil Wróbel - Leszek Laszkiewicz (51:35)

Sędziowali: Zbigniew Wolas - Rafał Noworyta, Patryk Puławski
Minuty karne: 20 - 12
Strzały: 33 - 24
Widzów: 700

JKH GKS: Raszka (20:00 Fučík) - Michałowski, Homer; Laszkiewicz, Paś, Vozdecký  - Lukáčik, Jankovič; Ł. Nalewajka (12), Kulas, R. Nalewajka (4)- Kubeš, Gimiński; Wróbel, Jarosz, Świerski - Matusik, Bigos (2); Bryk, Kącki, Pelaczyk.

TMH Polonia: Zdanowicz (Landsman - n/g) - Owczarek, Turoň (2); Kozłowski, Krzemień, Stoklasa - Cunik (2), Działo; Salamon (2), Jaworski, Danieluk - Pastryk, Falkenhagen; Kalinowski (2), Frączek, Kłaczyński (2) - Stępień, Mularczyk; Sikora, Uryga, Bajon (4).