Wyświetleń: 6169

MMM. Oświęcim i Podhale zwycięskie

2011-04-01 13:00:49

W Nowym Targu rozpoczęły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Po I dniu wygrane na swoim koncie mają zespoły z Oświęcimia i z Nowego Targu. Unici pokonali Polonię Bytom zaś Podhale po ciężkim boju wygrało z Sielcem Sosnowiec.

Mecz grupy A:

Gospodarze, którzy wydają się zdecydowanymi faworytami całych Mistrzostw mieli ciężką przeprawę z zespołem z Sielca, którzy od pierwszych minut rzucili się na gospodarzy. Na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać, bo już w drugiej minucie Sikora mocnym strzałem z okolic punktu wznowień pokonał Kapicę. Za chwilę Sosnowiec grał z przewagą jednego gracza więcej i pod bramką MMKS dochodziło do dantejskich scen. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał m.in. Wrana. W 10 min. jakby jechał między tyczkami przedarł się przez nowotarską obronę Nahuńko i znalazł się oko w oko z Kapicą. Ten jednak nie dał mu żadnych złudzeń, kto wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko. Nowotarżanie za nic nie mogli sobie poradzić z mądrze grającym Sielcem, który długo utrzymywał krążek nie pozwalając nowotarżanom na żadne zawiązanie akcji. Nawet, gdy MMKS-owi udało się wjechać w tercję Sosnowca, ci umiejętnie wytrącali gospodarzy z ich rytmu gry. MMKS dopiero w 14 minucie oddał pierwszy strzał na bramkę Kielera. Minutę później mocny strzał spod bandy Starosteckiego o mało nie zaskoczył Kapicy.  Końcówka tercji należała już jednak do zawodników Podhala, którzy ostrzeliwali bramkę Sosnowca. Tuż przed końcową syreną Gacek stając oko w oko z golkiperem Sosnowca posłał krążek wysoko nad poprzeczką.

Od drugiej tercji widzieliśmy już na lodzie taką grę Podhala, jaką przyzwyczaiła nas w poprzednich meczach.  Waleczne, twardo grające na bandzie a co najważniejsze strzelające bramki. W 24 min. zaraz po wjeździe do tercji Sosnowca Jaśkiewicz mocno wypalił i golkiper Sosnowca skapitulował. Trzy minuty później Jachimczyk wykorzystał rzut karny po faulu na sobie.  Nie minęła minuta, gdy Wronka zaczął swój show. Wymanewrował obronę Sosnowca i wyłożył krążek idealnie na kij Kmiecika. Ten tylko dołożył łopatkę i kauczukowy krążek zatrzepotał w siatce po raz 3. W 32 minucie indywidualna akcja „Goldiego” (taką ksywę ma Patryk Wronka) przyniosła Szarotkom czwartego gola.  Kiedy na 11 sekund przed końcem II tercji Jachimczyk podwyższył na 5:1 wydawało się, że emocje w meczu już się skończyły.
W 46 minucie na 6:1 podwyższył jeszcze Michalski i wówczas MMKS stanął. W ostatnich 10 minutach Sosnowiec zdobył 3 bramki i 56 minucie przegrywał tylko dwoma bramkami. Ostatnie 136 sekund Sosnowiec grał bez bramkarza. Na 31 sekund przed końcem meczu Nahuńko strzałem pod poprzeczkę pokonał Pietrzaka i Sosnowiec był już bardzo blisko nowotarżan. Jednak 17 sekund później strzałem do pustej bramki Kmiecik ustalił wynik spotkania na 7:5.

Dziś o 18 mecz Podhale - Toruń .

MMKS Podhale Nowy Targ – Sielec Sosnowiec 7:5 (0:1 ; 5:0 ; 2:4)

Sielec – 28 min. /w tym 10 min. na n/z dla Andrzeja Stojek/

Sielec: Michał Kieler (od 40 min. Daniel Galus) – Oskar Krawczyk, Michał Starostecki, Sebastian Wrana, Andrzej Stojek, Damian Woźniak, Mateusz Kafel, Damian Janus, Dominik Nahuńko, Kamil Pędraś, Kamil Sikora, Mateusz Janus, Karol Sokołowski, Marcin Sosiński, Aleksander Gniewek, Michał Dudek ; Trener: Adam Gil

MMKS: Błażej Kapica (od 40 min. Michał Pietrzak) – Przemysław Dębowski, Oskar Jaśkiewicz, Przemysław Michalski, Patryk Wronka, Maciej Kmiecik, Adam Kałużny, Patryk Wsół, Mateusz Gacek, Denis Kuraś, Maciej Pyszkowski, Michał Kudasik, Samuel Jachimczyk, Mateusz Pysz, Jan Panczakiewicz, Łukasz Siuty, Jonasz Plewa.

Mecz grupy B:

UKH Unia Oświęcim – UKS MOSM Bytom 7:3 (3:1 ; 2:0 ; 2:2)

Bytom: 20 min

UKH Unia Oświęcim: Witold Łazarz (od 40 min. Bartłomiej Manista) – Michał Sołtys (2), Jakub Nowotarski, Patryk Malicki, Dariusz Wanat (4), Artur Budzowski (2), Albert Tumulik, Mateusz Gębczyk (4), Jan Mól (2), Kamil Paszek, Robert Stańczyk, Marek Smrek, Łukasz Lasek, Sebastian Kudłacik, Wojciech Koczyk, Michał Lacheta, Sebastian Iwaniak, Jan Meresiński, Jakub Krzak, Marcel Hatłas ; Trener: Ireneusz Jarosz

UKS MOSM Bytom: Paweł Frąk (od 40 Denis Kozica) – Rafał Orłowski (4), Mateusz Sowa, Bartosz Bryła (4), Marek Bogucki, Daniel Bujak, Kamil Falkenhagen (2), Dawid Mazur (6), Łukasz Krzemień (2), Jakub Jaworski, Klaudia Chrapek (2), Paweł Sobiesiak, Jakub Pszon, Fabian Kulesza, Patryk Secemski, Iwo Sroka ; Trener Andrzej Secemski

GRUPA I

I. Weryfikacja spotkań z dnia 31 marca 2011 r.

Kary: 28 minut.

1. Klasyfikacja po PIERWSZYM dniu meczów.

3. GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk 0 0 0 : 0

1. Najlepsi strzelcy Międzywojewódzkiego Turnieju Młodzika.