Wyświetleń: 8247

MMŻ. Janów i Bytom w Finale Mistrzostw Żaka

2011-04-09 17:04:32

W drugim dniu Międzywojewódzkich Mistrzostw Żaka poznaliśmy finalistów Turnieju. Zostały nimi drużyny Polonii Bytom i Naprzodu Janów które wygrały na punkty swoje spotkania.

Drugiego dnia Międzywojewódzkich Mistrzostw Żaka rozegrano najpierw mecz pomiędzy Sokołami Toruń a Naprzodem Janów. Pierwsza tercja przebiegała pod wyraźne dyktando mistrzów Ligi Żaka Śląskiej. Janowianom udało się jednak zdobyć tylko dwa gole. Torunianie zdołali w tej tercji zdobyć tylko jedną bramkę. Pierwsza tercja wygrana, więc została przez Naprzód i otrzymali za to 2 pkt.

W drugiej tercji gra się już wyrównała a nawet zarysowała się lekka przewaga torunian, co od razu przełożyło się na dwie bramki. Pozwoliło to Sokołom zdobyć 2 pkt. za wygranie tej tercji.

W trzeciej części w 47 min. Jurczyk doprowadził do remisu, który utrzymywał się do 56 min. Wówczas na lodzie było po jednym z zawodników z obu drużyn mniej i Musioł mocnym strzałem spod niebieskiej wyprowadził Janów na prowadzenie. Na 68 sekund przed końcem meczu Żywiołek w przewadze podwyższył prowadzenie Janowa do dwóch goli. Janów za tą tercję zdobył 2 pkt. a za cały mecz zdobył 4 pkt. przy 2 Torunia.

Janów awansował do finału

Janów tym samym zagra w finale. Toruń by grać o III miejsce musi w sobotę wygrać z Krynicą.

Sokoły Toruń - Naprzód Janów 3:5 (1:2) (2:0) (0:3 )

58:52 3:5 Żywiołek /5na4/

Kary: 26 min. /w tym 10 min. dla Makowskiego za n/z/ - 8 min.

Sędziował: Kolusz - Sulka, Niżnik

Sztafety:
Przodem wygrał Janów 12:5
Tyłem wygrał Toruń 9:8

Sokoły Toruń: Mateusz Studziński (od 40:00 min. do 43:32 Hubert Kańczewski) - Karol Makowski, Mateusz Zieliński, Dominik Degórski, Mateusz Gościński, Adrian Gziński, Marcin Jóźwiak, Szymon Niedlich, Sebastian Fraszko, Oskar Rzekanowski, Jakub Rafiński, Jakub Brzóskowski, Przemysław Kuczyński, Bruno Śmieszek, Dominik Olszewski, Mateusz Szulejko, Filip Mazurkiewicz ; Trener: Leszek Minge

Janów: Sebastian Rafalski (od 30:26 Olaf Nowak) - Dawid Musioł, Mateusz Śliz, Paweł Małopolski, Szymon Skorudziak, Krzysztof Krzysztofek, Dawid Zielosko, Tomasz Bujok, Patryk Jurczyk, Adam Rajski, Kamil Słodczyk, Patryk Fidelus, Mariusz Żywiołek, Hieronim Szołtys, Bartosz Pajestka, Mateusz Gwiozda, Krzysztof Stolarz, Dawid Janota, Miłosz Twaróg, Dawid Szwej ; Trener

----------------------------------------------------------

Następnie do pojedynku przystąpiły zespoły Polonii Bytom i Stoczniowca. Mecz – trzy mini mecze – wygrała Polonia która zagra w niedzielnym finale. Mecz rozstrzygnął się zaraz na początku drugiej tercji, kiedy bytomianie szybko zdobyli 3 bramki a później już kontrolowali sytuację na lodzie.  Stoczniowiec by grać o brązowy medal musi pokonać w sobotę Podhale.

Stoczniowiec Gdańsk – Polonia Bytom 0:8 (0:1) (0:5) (0:2)

Punkty: Stoczniowiec : 0 pkt. ; Polonia Bytom – 6 pkt.

Sztafetę przodem wygrała Polonia 9:8

Polonia Bytom: Mazurak Jakub (od 40 min Mateusz Beczek) – Iwo Sroka, Jerzy Bednorz,   Kamil Filip, Tomasz Wcisło, Klaudia Chrapek, Michał Maziarski, Dominik Szynal, Marcin Anklewicz, Piotr Bajon, Piotr Jachym, Denis Schupp, Łukasz Latawiec, Mateusz Mazur, Marcin Kawka, Krzysztof Engelmann, Adrian Rudnicki, Paweł Pszon ; Trener: Adam Fras

Stoczniowiec: Maciej Gorzkowski (od 29:00 do 46:14 Mateusz Brillowski) – Mateusz Aftans, Przemysław Gachowski, Wiktor Adamowicz, Szymon Łabinowicz, Maciej Rybak, Nikodem Brucki, Gilbert Leśniak, Wojciech Stachowiak, Michał Rybak, Maksymilian Ananiew, Patryk Wysocki, Paweł Kwiatkowski, Karol Palimeris, Filip Pupiałło, Paweł Obłoński, Kamil Kamiński, Krzysztof Zieliński, Jakub Wróblewski, Tomasz Gałązka ; Trener: Zenon Obłoński

Tadeusz Huzior, Michał Chrobak i Alan Łyszczarczyk  z MMKS przyglądali się sobotnim rywalom

TURNIEJ FINAŁOWY  MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW

W KATEGORII ŻAK NOWY TARG 07.04-10.04.2011

KOMUNIKAT NR 2

PIĄTEK 8 KWIECIEŃ 2011

MECZ NR 3

MMKS SOKOŁY TORUŃ – KKS NAPRZÓD JANÓW               3:5 (1:2, 2:0, 0:3)

STRZELCY BRAMEK:

MMKS SOKOŁY TORUŃ – GOŚCIŃSKI MATEUSZ – 1, DEGÓRSKI DOMINIK – 1, SZULEJKA MATEUSZ - 1

ASYSTY:                               – RZEKANOWSKI OSKAR –1, GOŚCIŃSKI MATEUSZ – 1

KKS NAPRZÓD JANÓW – MAŁOPOLSKI PAWEŁ – 1, SKRODZIUK SZYMON –  1 ,JURCZYK PAWEL – 1, MUSIOŁ DAWID – 1, ŻYWIOŁEK MARIUSZ - 1

ASYSTY:                                – KRZYSZTOFEK KRZYSZTOF - 2 , SKRODZIUK SZYMON – 1

KARY: MMKS SOKOŁY TORUŃ                          – 26 MIN.

JANÓW KKS NAPRZÓD JANÓW           –   8 MIN.

SZTAFETY:    MMKS SOKOŁY TORUŃ – KKS NAPRZÓD JANÓW 1:1

-         PRZÓD KKS NAPRZÓD JANÓW  12:5

-         TYŁ MMKS SOKOŁY TORUŃ        9:8

MECZ NR 4

GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK – UKS MOSM BYTOM                     0:8 (0:1, 0:5, 0:2)