Wyświetleń: 1942

EUHL: Czesi bliżej finału

2016-04-04 20:14:19

Hokeiści PPWSZ Podhala Nowy Targ na własnym lodowisku przegrali 3:5 pierwsze półfinałowe spotkanie (gra się do dwóch wygranych) rozgrywek EUHL ze zwycięzcą sezonu zasadniczego, drużyną UK Praga.

Nie wyszedł nam ten mecz. Nie potrafiliśmy zrealizować planu jaki sobie na niego wytyczyliśmy. Chłopcy byli mocno zestresowani i to odbiło się na ich grze – krótko skwitował rosyjski trener Podhala,Andriej Parfionow.

Od początku spotkanie nie układało się po myśli gospodarzy. Już po 5 minutach przegrywali oni 0:2. Błyskawicznie szkoleniowiec Podhala zdecydował się na zmianę bramkarza. Muraszowa zastąpił Popov. W 8 min – w momencie gry gospodarzy w liczebnej przewadze - gola kontaktowego mocnym strzałem zdobył Alimov. Wynikiem 1:2 zakończyła się pierwsza tercja.

W drugiej gra była wyrównana, ale gole zdobyli tylko przyjezdni. W 25 min Hlożek i w 28 min Alexa wykorzystali bierną postawę defensywy Podhala i z bliska pokonali Popova.

Tercja  trzecia zaczęła się z kolei od mocnych ataków gospodarzy, które w 43 min przyniosły im drugiego gola – także zdobytego w liczebnej przewadze (Katin). Podhalanie ruszyli jeszcze mocniej do ofensywy, osiągnęli sporą przewagę, ale w 49 min nadziali się na kontratak po którym Ravny zdobył dla Pragi gola numer pięć.

W 53 min rozmiary przegranej Podhala zmniejszył efektownym golem Kondraszow.

PPWSZ Podhale Nowy Targ – UK Praga 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Bramki: 0:1 Bicha – Balaż (2:53), 0:2 Hućko – Bicha (4:27 w przewadze), 1:2 Alimow – Katin – Michalski (7:07 w przewadze), 1:3 Hlożek – Balaż (24:05 w przewadze), 1:4 Alexa – Balaż – Svaroczek (27:28), 2:4 Katin – Ugłow (42:45 w przewadze), 2:5 Ravny – Hućko (48:19), 3:5 Kondraszow (52:10)
PPWSZ Podhale: Muraszow (4:27 Popow) – Katin, Latiuk, Paramonow, Ugłow, Kondraszow – Koczetkow, Polinin, Kurbatow, Baszirow, Alimow – Michalski, Woropaj, Panczakiewicz, Siuty, Maksimowicz oraz Olchawski.