Dodał: skh

Ekscytująca przygoda

Nie znam języka polskiego, więc obawiam się kłopotów z komunikacją - wyznał Wojtek Wolski.

R E K L A M A

Nie tylko kibice w Sanoku, ale chyba w całym kraju już nie mogą się doczekać przyjazdu hokeisty Washington Capitals, Wojtka Wolskiego. Zawodnik rodem z Zabrza przygotowuje się w Kanadzie do gry i podróży do Europy. Co rusz otrzymuje drogą mailową różne pytania i cierpliwie na nie odpowiada. Korzystając z tej formy komunikacji również nie omieszkaliśmy mu zadać kilku pytań i nie czekaliśmy długo na odpowiedzi. W przyszły poniedziałek Wojtek wraz rodzicami, Zofią i Wiesławem, powinni pojawić się w Sanoku, a na razie rozmawiamy przez ocean.

◗ Kiedy byłeś ostatnio w Polsce?
- Minęły już cztery lata. Zresztą przez ostatni rok praktycznie nie ruszałem się z Kanady, jeśli nie liczyć wyjazdów na mecze.

◗ Czy miałeś wątpliwości co do gry w naszym kraju?
- Myślałem o tym dużo, ale czułem, że to jest jedyny moment, w którym kiedykolwiek będę mógł się zaprezentować kibicom w Polsce. To będzie dla mnie niezwykłe doświadczenie. Jestem przekonany, że czeka mnie ekscytująca przygoda. Mam nadzieję, że z happy endem...

◗ Czy masz jakieś obawy przed przyjazdem?
- Niestety, nie znam języka polskiego, dlatego mogą być kłopoty z komunikacją z zespołem. Mam jednak nadzieję, że znajdziemy nić porozumienia i szybko pokonamy przeszkody. Boję się również o stan lodowisk. W Kanadzie są najlepsze na świecie. A w Polsce? Liczę, że nie będzie źle.

◗ Pewnie miałeś propozycje gry w innych ligach europejskich...
- Ze szwedzkiej i szwajcarskiej. Uznałem jednak, że Polska będzie dla mnie najlepsza.

◗ Co wiesz o Sanoku, o drużynie, o polskiej lidze?
- Niewiele. Wiem, że sanoczanie są mistrzami Polski i że miasto jest przepiękne.

◗ Jakie zwyczaje z NHL spróbujesz przenieść do Sanoka?
- Żadne. Chcę pracować nad moją formą i wytrzymałością, a przede wszystkim cieszyć się grą.

◗ Prezes, trener, koledzy z zespołu i kibice liczą, że pomożesz im sportowo przede wszystkim w Pucharze Polski i Pucharze Kontynentalnym. Jesteś w formie?
- To się okaże, gdy pojawię się na zajęciach i rozegramy kilka meczów. Mam jednak nadzieję, że nie zawiodę. Przez ostatnie dwa tygodnie intensywnie  przygotowuję się do podróży i gry w Polsce.

◗ Czy Wojtek Wolski jest do wzięcia? Polki mają szanse u ciebie?
- Oczywiście, że mają. Jestem wolny, a Polki są niezwykle urodziwe...

Rozmawiał: Jan Wojnar

Dodaj do: wykop twitter sledzik grono
Jeesli chodzi o lodowiska to moze miec problem i zdziwic sie ze dana hala to nie magazyn czy hangar.
No hale lodowiskowe mamy przepiękne,z pewnością zrobią na nim piorunujące wrażenie.Będzie miał co kolo wspominać jak wróci za ocean hehe.Ale za to doping na niektórych halach na pewno zrobi na nim wrażenie
Na wakacje to tylko POLSKA.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

SHOUTNEWS

2014-08-30 19:41 Ciarko PBS Bank KH Sanok przegrał z JJSE Miszkolc 1:4. Trener Demkowicz dał dzisiaj szansę młodszym i mniej doświadczonym graczom.

2014-08-30 07:58 Dzisiaj od godziny 16:00 zapraszamy na relację live z meczu pomiędzy Ciarko PBS Bank Sanok a Miszkolc JJSE - KLIKNIJ.

2014-08-29 21:58 Naprzód Janów przegrał z Polonią Bytom 3:6. Bramki dla janowian zdobyli Kogut (14. minuta - rzut karny, 36.) i Frączek(36.), a dla bytomian Salamon (6.), Słodczyk (35.), Przygodzki (36., 43., 60.) i Wieczorek (40.)

2014-08-29 20:15 Ciarko PBS Bank KH Sanok pokonał 3:1 HDD Olimpiję Lublana. Bramki dla ekipy mistrza Polski zdobyli Jordan Pietrus (19. minuta) i Petr Szinagl (21. i 60.).

2014-08-28 23:44 Urodzony w Łodzi Michal Zajkowski związał się próbnym kontraktem z ćwierćfinalistą play-off Ligue Magnus, Bruleurs de Loups de Grenoble. Jeśli w meczach sparingowych potwierdzi swoją wartość, podpisze umowę obowiązującą na całe rozgrywki.

2014-08-28 22:01 Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z czeskim VHK Vsetín 2:7 (0:3, 0:1, 2:3). Bramki dla Polski: Krzemień, Jaworski.

2014-08-28 19:49 Karel Richter, który ostatnio przechodził testy w ekipie Comarch Cracovii, spodobał się działaczom francuskiego Les Rapaces de Gap. Na razie dołączył do zespołu na mocy próbnego kontraktu. Jeśli się sprawdzi, umowa zostanie przedłużona na cały sezon.

2014-08-28 19:16 Hokeiści GKSu Tychy rozgromili Comarch Cracovię 8:1 (2:0, 2:0, 4:1). Bramki: Guzik 3, Vitek 2, Woźnica, Kartoszkin, Łopuski - Stoklasa.

2014-08-28 17:20 Dzisiaj o godzinie 18:00 reprezentacja Polski do lat 20 zagra z VSK Vsetin. Relacja live z tego spotkania na lajfy.com - KLIKNIJ.

2014-08-28 13:15 Scott Gomez, który ma na swoim koncie dwa Puchary Stanleya z New Jersey Devils, został zaproszony na obóz przygotowawczy "Diabłów" - poinformował generalny menedżer Lou Lamoriello. W poprzednim sezonie Gomez występował w barwach Florida Panthers. W 46 meczach zdobył 2 gole i zaliczył 10 asyst.

2014-08-28 12:52 Aronowi Chmielewskiemu ubył konkurent do miejsca w składzie HC Oceláři Trzyniec. Działacze "Stalowników" zdecydowali, że nie podpiszą kontraktu z Jakubem Gašparovičem. 24-letni Słowak wrócił do swojego macierzystego klubu - Dukli Trenczyn.

2014-08-27 21:52 Hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ przegrali w pierwszym meczu turnieju o „Spišsky Pohar” z HK Spišska Nova Ves 3:5 (1:0, 0:2, 2:3): Bramki dla Podhala: Gruszka, Różański, Bryniczka.

2014-08-27 20:13 Unia Oświęcim przegrała z JKH GKS Jastrzębie 2:3. Bramki zdobyli Damian Piotrowicz (20.) i Kamil Kalinowski (34.) oraz Maciej Urbanowicz (2.), Jan Steber (14) i Mateusz Danieluk (58.).

W pomeczowej serii rzutów karnych również lepsi okazali się jastrzębianie. Jedynego gola zdobył Mateusz Bryk.

2014-08-27 19:32 Hokeiści Comarch Cracovii przegrali z Ciarko PBS Bank KH Sanok 5:6 (3:0, 2:4, 0:2). Bramki: Słaboń 2, Novak, Zvatora, Noworyta - Dutka, Danton, Sinagl 2, Radwański, Zatko.

2014-08-27 19:21 Po dwóch tercjach Unia Oświęcim remisuje z JKH GKS Jastrzębie 2:2. Bramki zdobyli Piotrowicz (20.) i Kalinowski (34.) oraz Urbanowicz (2.) i Steber (14).

2014-08-27 18:35 Po drugiej tercji hokeiści Comarch Cracovii wygrywają 5:4 z Ciarko PBS Bank KH Sanok. Gole w drugiej tercji: Zvatora, Noworyta - Dutka 2, Sinagl, Radwański.

2014-08-27 18:35 Po pierwszej tercji Unia Oświęcim przegrywa z JKH GKS Jastrzębie 1:2. Bramkę dla biało-niebieskich strzelił Piotrowicz (20.), dla jastrzębian trafiali Urbanowicz (2.) i Steber (14.).

2014-08-27 18:02 W składzie oświęcimskiej Unii na mecz z JKH GKS Jastrzębie znalazł się czeski obrońca Michal Pavlu.

27-letni wychowanek Bílí Tygři Liberec ostatni sezon spędził w ekipie Telford Tigers (EPIHL).

2014-08-27 17:47 Po pierwszej tercji hokeiści Comarch Cracovii wygrywają z Ciarko PBS Bank KH Sanok 3:0. Bramki: Słaboń 2, F. Novak.

2014-08-27 16:38 Marek Stebnicki, Mariusz Puzio i Roman Steblecki odwieszą na kilka godzin łyżwy z hokejowego kołka i wystąpią w pożegnalnym meczu Daniela Laszkiewicza.