Jesteś tutaj: Start
Informacja z dnia: 2014-04-12 21:46:01
Autor: jrk

MŚ niższych dywizji: awans Hiszpanii i Bułgarii

Reprezentacje Hiszpanii i Bułgarii wywalczyły awans do wyższych dywizji Mistrzostw Świata w turniejach zakończonych wczoraj i dziś. Najsłabszym zespołem tegorocznego cyklu MŚ okazała się Gruzja.

R E K L A M A

Hiszpanie z kompletem zwycięstw wygrali przed własną publicznością turniej dywizji II grupy B. Drużyna prowadzona przez duet trenerski Luciano Basile - Timo Tuomi wyprzedziła Meksyk i to właśnie z tym rywalem stoczyła już na inaugurację turnieju najtrudniejszy pojedynek w całej imprezie. Hiszpanie wygrali 5:3, a oprócz tego pokonali w Jacy Chiny 4:0, Turcję 8:0, RPA 6:0 i w ostatnim spotkaniu Nową Zelandię 6:2.

Hiszpanie zupełnie zdominowali także wybory najlepszych graczy turnieju. Wśród bramkarzy doceniony został Ander Alcaine, najlepszym obrońcą był doświadczony Juan Jose Palacin, a napastnikiem Oriol Boronat. Ten ostatni, na co dzień reprezentujący barwy FC Barcelona został także najlepiej punktującym graczem imprezy (12 punktów) i wspólnie z Nowozelandczykiem Andrew Coxem najlepszym strzelcem (9 goli).

Reprezentacja Hiszpanii w swojej historii raz występowała już nawet na zapleczu światowej elity. Działo się to w roku 2011 w Budapeszcie, gdy w I dywizji grało jeszcze 12 zespołów. Właśnie wtedy jednak doszło do reorganizacji formatu MŚ, co spowodowało, że Hiszpanie spadli od razu o dwa poziomy. Co więcej, przed rokiem w Zagrzebiu zajęli ostatnie miejsce w grupie A II dywizji i wylądowali w przedostatniej klasie rozgrywek o Mistrzostwo Świata. Teraz zespół z Półwyspu Iberyjskiego wraca na czwarty poziom rywalizacji.

Stawkę medalistów na turnieju w Jacy uzupełniła reprezentacja Nowej Zelandii. Z II dywizją żegnają się z kolei Turcy, którzy zajęli ostatnie miejsce i za rok wylądują w III, najniższej dywizji.

Turcja - spadek do III dywizji

Do drugiej dywizji awansował zespół Bułgarii, który dziś w decydującym spotkaniu Mistrzostw Świata dywizji III w Luksemburgu pokonał Koreę Północną 4:1. Bułgarzy prowadzeni przez Kiriła Hodułowa zakończyli turniej z kompletem zwycięstw. Wcześniej pokonali gospodarzy 8:5, Zjednoczone Emiraty Arabskie 11:5, debiutującą w Mistrzostwach Świata Gruzję 19:1 i Hongkong 6:1. Drugie miejsce zajęła Korea Północna, a trzecie Luksemburg.

Bułgarów do boju prowadzili: mający także rosyjskie obywatelstwo i znany z występów w rosyjskich klubach Aleksiej Jotow oraz 19-letni syn trenera reprezentacji, Iwan Hodułow. Ten ostatni w poprzednich sezonach występował w juniorskim zespole słowackiego SHK Pieszczany, a w rozgrywkach 2013-14 zaliczył nawet epizod w rosyjskiej MHL w barwach Dynama Petersburg. W Rosji furory nie zrobił, ale w reprezentacji Bułgarii jest najlepszym graczem.

W decydującym meczu z Koreą Północną strzelił 2 gole i raz asystował, a w całym turnieju zanotował 13 bramek i 22 punkty. Obie indywidualne klasyfikacje bułgarski junior wygrał.

Najsłabszym zespołem nie tylko III dywizji, ale także całego cyklu Mistrzostw Świata okazała się reprezentacja Gruzji, która w MŚ debiutowała. Przed rokiem Gruzini, którzy zostali członkami Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie 5 lat temu, przegrali wszystkie mecze w eliminacjach do III dywizji, w tym sezonie zostali już do niej dopuszczeni, ale jako debiutant musieli zapłacić frycowe. Przy niezbyt przecież silnej konkurencji podopieczni ukraińskiego szkoleniowca Jewhena Alipowa nie tylko nie zdobyli punktu, ale stracili aż 78 goli w 5 spotkaniach, strzelając tylko 3. Korea Północna zaaplikowała Gruzji 22 gole, Bułgaria i Luksemburg po 19, a Hongkong 12. Dopiero dziś na zakończenie turnieju autsajder imprezy uniknął "dwucyfrówki" i uległ ZEA tylko 1:6.

Dodaj do: wykop twitter sledzik grono
Dziwi mnie po teraz fakt, dlaczego Irlandia i Grecja zostały wykluczone(sic!) z Dywizji III kosztem Hongkongu i Gruzji , przecież są od niech silniejsze !!! Mam nadzieję , że w roku 2015 powstanie DYWIZJA 3 GRUPA A : TURCJA , KOREA PŁN. , LUKSEMBURG , IRLANDIA, GRECJA, TAJWAN
DYWIZJA 3 GRUPA B
ZEA , HONGKONG , GRUZJA , BIH , ARMENIA , KIRGISTAN, MONGOLIA , TAJLANDIA
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

SHOUTNEWS

2014-08-27 21:52 Hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ przegrali w pierwszym meczu turnieju o „Spišsky Pohar” z HK Spišska Nova Ves 3:5 (1:0, 0:2, 2:3): Bramki dla Podhala: Gruszka, Różański, Bryniczka.

2014-08-27 20:13 Unia Oświęcim przegrała z JKH GKS Jastrzębie 2:3. Bramki zdobyli Damian Piotrowicz (20.) i Kamil Kalinowski (34.) oraz Maciej Urbanowicz (2.), Jan Steber (14) i Mateusz Danieluk (58.).

W pomeczowej serii rzutów karnych również lepsi okazali się jastrzębianie. Jedynego gola zdobył Mateusz Bryk.

2014-08-27 19:32 Hokeiści Comarch Cracovii przegrali z Ciarko PBS Bank KH Sanok 5:6 (3:0, 2:4, 0:2). Bramki: Słaboń 2, Novak, Zvatora, Noworyta - Dutka, Danton, Sinagl 2, Radwański, Zatko.

2014-08-27 19:21 Po dwóch tercjach Unia Oświęcim remisuje z JKH GKS Jastrzębie 2:2. Bramki zdobyli Piotrowicz (20.) i Kalinowski (34.) oraz Urbanowicz (2.) i Steber (14).

2014-08-27 18:35 Po drugiej tercji hokeiści Comarch Cracovii wygrywają 5:4 z Ciarko PBS Bank KH Sanok. Gole w drugiej tercji: Zvatora, Noworyta - Dutka 2, Sinagl, Radwański.

2014-08-27 18:35 Po pierwszej tercji Unia Oświęcim przegrywa z JKH GKS Jastrzębie 1:2. Bramkę dla biało-niebieskich strzelił Piotrowicz (20.), dla jastrzębian trafiali Urbanowicz (2.) i Steber (14.).

2014-08-27 18:02 W składzie oświęcimskiej Unii na mecz z JKH GKS Jastrzębie znalazł się czeski obrońca Michal Pavlu.

27-letni wychowanek Bílí Tygři Liberec ostatni sezon spędził w ekipie Telford Tigers (EPIHL).

2014-08-27 17:47 Po pierwszej tercji hokeiści Comarch Cracovii wygrywają z Ciarko PBS Bank KH Sanok 3:0. Bramki: Słaboń 2, F. Novak.

2014-08-27 16:38 Marek Stebnicki, Mariusz Puzio i Roman Steblecki odwieszą na kilka godzin łyżwy z hokejowego kołka i wystąpią w pożegnalnym meczu Daniela Laszkiewicza.

2014-08-27 16:20 Gleb Łucznikow może stać się drugim zawodnikiem, który po występach w Polsce przeniesie się na zaplecze ligi KHL. Jego usługami zainteresowane jest Zauralje Kurgan.

2014-08-27 16:11 Dzisiaj zostaną rozegrane trzy mecze sparingowe.

O 17.00 Comarch Cracovia podejmie Ciarko PBS Bank KH Sanok. Transmisja video na MałopolskaTV. O 18.00 Unia Oświęcim zagra z JKH GKS Jastrzębie, a MMKS Podhale Nowy Targ z HK Spiska Nowa Wieś.

2014-08-27 14:10 Wiele wskazuje na to, że Drew Akins w przyszłym sezonie będzie występował w Holandii, w barwach Dordrecht Lions.

29-letni Amerykanin w poprzednim sezonie grał w Polonii Bytom. W 40 meczach zdobył 20 bramek i zanotował 19 asyst.

2014-08-27 13:19 Jak udało nam się ustalić, polsko-słowacki projekt drużyny HC Jackals Poland, która miałaby występować w lidze MHL, został odłożony na przyszły rok.

2014-08-26 20:07 Hokeiści Naprzodu Janów pokonali Polonię Bytom 7:3. Bramki zdobyli: Bernat, Stachura, Kulik, Elżbieciak, Gryc, Działo, Kogut - Meidl 2, Słodczyk.

2014-08-26 20:02 Unia Oświęcim przegrała na własnym lodzie z GKS Tychy 3:4. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Bajanik (48.), Piotrowicz (49.), Vizvardy (59.), dla tyszan trafiali: Kartoszkin (8.), Parzyszek (20.), Guzik (23.), Witecki (39.)

W 50. minucie meczu doszło do pojedynku pięściarskiego między Davidem Bajanikiem a Kacprem Guzikiem. Ciosy lepiej wyprowadzał słowacki defensor i został nagrodzony przez oświęcimską publiczność owacją na stojąco.

2014-08-26 20:02 Po dwóch tercjach Unia Oświęcim przegrywa z GKS Tychy już 0:4. Bramki dla tyszan zdobyli Kartoszkin (8.), Parzyszek (20.), Guzik (23.), Witeckk (39.).

2014-08-26 19:35 Białoruski klub HK Witebsk wystąpił do białoruskiej federacji hokejowej z wnioskiem, by w związku z sytuacją polityczną na Ukrainie i upadkiem hokeja w tym kraju każdy klub w ekstraklasie Białorusi miał prawo zatrudniać po dwóch Ukraińców bez wliczania ich do limitu obcokrajowców.

2014-08-26 19:27 Po pierwszej tercji hokeiści Naprzodu Janów prowadzą z Polonią Bytom 3:0. Bramki: Bernat, Stachura, Kulik.

2014-08-26 18:34 Po pierwszej tercji Unia Oświęcim przegrywa na własnym lodzie z GKS Tychy 0:2. Bramki dla trójkolorowych zdobyli Kartoszkin (8. min.) i Parzyszek (20.).

2014-08-26 17:57 Trwa spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski do lat 20 i HC RT TORAX Poruba. Relacja live z tego meczu na lajfy.com - KLIKNIJ.

LukaszNT: Raszka bronił?
    Bad Motherfucker: matko boska, błazny oceniają pietrusa po 3 sparingach...
    Podhale33: chyba tak
    afonin: błazen to cię zrobił
    Podhale33: ciekawe kiedy bedzie ten drugi nowy obronca... a i jakiegos napadziora by sciagneli i mozna grac
    janos13: pietrus w III terji bardzo OK. Ruchliwy, waleczny z pomysłem. Pitton słabizna. Jasiek w sparingach w tamtym roku bronił o niebo lepiej. Poza tym temat trenera wiecznie aktualny. Jak się Danton bierze za rozrysowywanie akcji na tablicy to nie jest OK.
    emeryt: afoninie natychmiast przeproś Bada!
    afonin: wybacz!!
    JerSan: Piton dobrze operuje kijem nic pozatym
    janos13: Generalnie dwie pierwsze tercje bardzo słabe. Sędziowie dramat, kara za karą nie wiadomo za co, dla obu drużyn.
    janos13: Już taki był w Sanoku co dobrze operował kijem.
    Kariya: hahaha ;d
    Kariya: ja tez jestem tego zdania ze Murray lepszy
    JerSan: wiem i to mnie martwi
    janos13: Jak mówi od maja nie był na lodzie, ale refleks powinien jakiś mieć. Podobno Jasiek dzwonił do klubu, wiec może jeszcze przez chwilę jest ta opcja aktualna. Mam nadzieję, że Pitton nie traktuje gry w Sanoku rozrywkowo.
    afonin: bo fakt faktem o jaśku cisza a już powinien gdzieś podpisać
    Kariya: ja jestem zza zeby Murray wrocil ;d
    JerSan: teraz raczej zaden liczacy sie klub nie pozostal bez bramkarza
    afonin: a ja żeby Skrabalak złapał się za jajaa
    JerSan: nie bedzie bramkarzem na miare extraklasy nawet jak sie zlapie
    afonin: powinien do tego dążyć tak mi się wydaje, to powinno być wpisane w życiorys sportowca sukces a on qrwaa nie wiem co robi
    afonin: a na karne wolałbym zostawić samego kija :>
    janos13: Niestety raczej nic z niego nie będzie, albo będzie wiecznie drugi, albo I liga. W jego wieku goście już grają w reprezentacji i to jako 1. Podobnie z młodym Demkowiczem. Jazda na łyżwach słaba, w ogóle nie szuka gry, jeździ po lodzie niczym sędzia.
    afonin: ten to wogóle się nienadaje !!!!!!
    JerSan: ani jeden ani drugi nie zostanie gwiazda 1 ligi nawet
    fanatics: niestety recznik na bramce,,,szukac trenera
    JerSan: mecze na Wegrzech pokarza wiecej
    fanatics: ale ze Zatko przy kazdej prawie bramce asysta.... spokojnie dojdzie szwed lotysz i bedzie paka
    afonin: musi być dobrze
    uniaoswiecim1324: Zatko jest dobry tylko mu ptzeba kogoś do niego dopasować
    afonin: kiedyś był dobry