Wyświetleń: 1066

Przed MŚ dywizji IA: Udany rewanż Włochów

2018-04-16 21:55:36

Reprezentacja Włoch udanie zrewanżowała się Kazachstanowi za wczorajszą porażkę w towarzyskim meczu dwóch drużyn, które będą rywalami Polaków podczas rozpoczynających się w niedzielę Mistrzostw Świata dywizji I grupy A w Budapeszcie.

Włosi zmierzyli się z Kazachstanem po raz drugi w mieście Egna. Wczoraj lepsza była azjatycka drużyna, która zwyciężyła 4:2. Dziś rewanż był pełny, bo tym razem to "Squadra Azzurra" wygrała właśnie 4:2. Kluczowa była pierwsza tercja wygrana przez gospodarzy 2:0. W drugiej bramki nie padły, a w trzeciej był remis 2:2, choć to Kazachowie zaczęli ją znacznie lepiej i zdołali nawet doprowadzić do remisu.

Włosi otworzyli wynik w 6. minucie podczas gry w podwójnej przewadze dzięki celnemu strzałowi naturalizowanego 30-latka rodem z Kanady Seana McMonagle'a, a w 16. minucie na 2:0 podwyższył Luca Felicetti. Kazachowie w trzeciej tercji odpowiedzieli dwoma golami strzelonymi w przewagach. McMonagle tym razem wystąpił w roli antybohatera i dostał karę, a Kazachowie na wykorzystanie przewagi potrzebowali zaledwie 6 sekund. Właśnie po takim czasie do bramki strzeżonej przez Marco De Filippo Roię trafił Jewgienij Rymariew.

A później na ławkę kar powędrował Luca Zanatta. Tym razem podopieczni Gałyma Mambetalijewa potrzebowali nieco więcej czasu, bo dokładnie minuty, ale Nikita Michajlis trafił do siatki i doprowadził do remisu. To były jednak ostatnie tego wieczora chwile radości Kazachów. Skończyły się już po 31 sekundach, gdy ponownie prowadzenie dał Włochom potężny 20-letni napastnik Ivan Deluca. Wcześniej młody gracz asystował Felicettiemu, który z kolei zrewanżował mu się przy golu na 3:2. Asystę przy tej ostatniej bramce zaliczył też McMonagle. A w 58. minucie wynik na 4:2 ustalił Markus Gander, który pokonał stojącego w bramce Kazachów Dmitrija Małgina. On także do swojego gola dołożył asystę.

Włosi dzisiejszym meczem zakończyli serię czterech sparingów w ramach przygotowań do MŚ w Budapeszcie. 2 z nich wygrali i 2 przegrali, bo wcześniej także zaliczyli zwycięstwo i porażkę w spotkaniach z beniaminkiem elity Austrią. Ich kolejnym rywalem będą już w niedzielę Polacy w wieczornym meczu pierwszego dnia turnieju w węgierskiej stolicy. Tymczasem dla Kazachów mecze z Italią były pierwszymi sparingami przed MŚ. Został im jeszcze jeden sprawdzian generalny. W środę spotkają się z Austriakami, a mistrzostwa rozpoczną meczem z Węgrami.

Włochy - Kazachstan 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
1:0 McMonagle - Gander - Insam 05:04 (w podwójnej przewadze)
2:0 Felicetti - Deluca 15:44
2:1 Rymariew - Starczenko 41:08 (w przewadze)
2:2 Michajlis - Jewdokimow - Mietałnikow 43:54 (w przewadze)
3:2 Deluca - McMonagle - Felicetti 44:25
4:2 Gander - Insam - Pavlu 57:52
Strzały: 26-29.