Wyświetleń: 1434

EIHC: W Austrii jak w Gdańsku. Dziura w lodzie przerwała mecz

2019-02-08 22:12:47

Małe déjà vu z listopadowego turnieju EIHC w Gdańsku mogli dziś przeżyć reprezentanci Danii i Norwegii podczas meczu z tego samego cyklu w austriackim Klagenfurcie. Dokładnie tak, jak przed trzema miesiącami w Polsce, ich mecz przerwała dziura w lodzie.

Spotkanie Duńczyków z Norwegami w drugim dniu turnieju w Austrii zostało przerwane po dwóch tercjach przy stanie 4:3 dla Norwegii właśnie z powodu problemów z taflą. Taka sama sytuacja miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku podczas turnieju w Gdańsku, gdy w pierwszym dniu nie udało się dokończyć ani meczu Polski z Austrią, ani rywalizacji Danii z Norwegią.

Dziś Duńczycy prowadzili już w 8. minucie 3:1, ale w drugiej tercji w odstępie zaledwie 131 sekund Norwegia strzeliła 3 gole i wyszła na prowadzenie. Obie ekipy dograły drugą część meczu do końca. Później sędziowie uznali jednak, że dziura w tafli uniemożliwia dalszą grę. O godzinie 23 zebrał się dyrektoriat turnieju, który w porozumieniu z przedstawicielami obu drużyn zdecydował, że wynik po dwóch tercjach zostanie uznany za końcowy.

* mecz przerwany po dwóch tercjach, wynik uznany za końcowy

W pierwszym dzisiejszym meczu w Klagenfurcie obyło się bez takich problemów. Austriacy zrehabilitowali się w nim przed własnymi kibicami za wczorajszą porażkę z Danią i pokonali Francję 3:2. Świetny mecz rozegrała druga "piątka" gospodarzy. Jej obrońca Dominique Heinrich miał udział przy wszystkich golach, strzelając jednego i asystując przy dwóch. Środkowy Raphael Herburger raz trafił do siatki i raz asystował, a o zwycięstwie przesądził Thomas Raffl, który w 40. minucie podczas gry w osłabieniu pokonał francuskiego bramkarza. Oba zespoły zdobyły dziś gole w osłabieniach, bo w 10. minucie w takich samych okolicznościach wynik otworzył Peter Valier. Stojący w bramce reprezentacji Austrii Lukas Herzog obronił 31 strzałów, w tym aż 19 w trzeciej tercji.

Austria - Francja 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
0:1 Valier 09:24 (w osłabieniu)
1:1 Heinrich - Jakubitzka - Ulmer 15:52
2:1 Herburger - Jakubitzka 23:46
3:1 Raffl - Herburger - Heinrich 39:57 (w osłabieniu)
3:2 Perret - Manavian 48:44
Strzały: 19-33.
Minuty kar: 12-8.
Widzów: 1 250.

Reprezentacja Kazachstanu wygrała turniej rozgrywany w południowokoreańskim Gangneung. Kazachowie dziś w decydującym o zwycięstwie w imprezie meczu pokonali po dogrywce 3:2 reprezentację Łotwy. Zwycięskiego gola strzelił w dogrywce Anton Niekracz. Urodzony w rosyjskim Nowosybirsku napastnik Biejbarysu Atyrau z bardzo dobrej strony zaprezentował się w Korei Południowej. Trafiał do siatki w każdym meczu turnieju o Puchar Olimpijskiego Dziedzictwa, a łącznie w 3 spotkaniach zdobył 4 bramki. Na listę strzelców wpisali się dziś w drużynie Kazachstanu także: Arkadij Szestakow i Nikita Kleszczenko. Dla Łotwy trafił m.in. były zawodnik Polonii Bytom i Podhala Nowy Targ Elvijs Biezais. Kazachstan i Łotwa w dwóch poprzednich dniach imprezy pokonały drużyny Japonii i Korei Południowej.

Trzecie miejsce na turnieju zajęli Koreańczycy, którzy dziś pokonali Japonię 2:0. Japończycy będą rywalami Polaków na przełomie kwietnia i maja w Mistrzostwach Świata dywizji I grupy B w Tallinie.

Kazachstan - Łotwa 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0)
Minuty kar: 16-12.

W słoweńskim Bledzie już po dwóch dniach zwycięstwo w turnieju EIHC zapewnili sobie gospodarze. Słoweńcy wczoraj pokonali Węgrów 4:1, a dziś wygrali z Włochami 2:1. Tym samym mają już 6 punktów, podczas gdy rywale, z którymi wygrali zdobyli po 3 i nawet w przypadku zrównania się ze Słowenią przegrają z nią w tabeli bilansem bezpośrednich meczów. Dla reprezentacji gospodarzy gole strzelali dziś: Žiga Jeglič i David Rodman. Jeglič niemal dokładnie rok temu, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, został złapany na stosowaniu dopingu. Odcierpiał karę 8 miesięcy zawieszenia i wrócił do kadry, a na co dzień występuje w Slovanie Bratysława w KHL.

Jutro na koniec turnieju Słowenia zagra z drugą reprezentacją Białorusi, a Włosi będą rywalizowali z Węgrami.

Słowenia - Włochy 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
1:0 Jeglič - Tičar - Sabolič 11:13 (w przewadze)
2:0 Rodman - Verlič - Urbas 44:54
2:1 Pietroniro - Miceli - Frigo 57:51 (w podwójnej przewadze)
Minuty kar: 22-14.
Widzów: 850.

W innym dzisiejszym meczu w Bledzie reprezentacja Węgier pokonała 5:3 drugą kadrę Białorusi, którą de facto tworzą zawodnicy białoruskiego klubu Dynama Mołodeczno. Decydująca była trzecia tercja, wygrana przez "Madziarów" 3:1. Gole dla zwycięzców strzelali kolejno: István Terbócs, Tihamér Becze, Patrik Kiss, Attila Németh i Tamás Láday. Becze strzelił swojego pierwszego gola w narodowych barwach po zmianie wyboru reprezentacji. To przedstawiciel węgierskiej mniejszości narodowej w Rumunii, który właśnie Rumunię reprezentował na czterech turniejach z cyklu Mistrzostw Świata, ale teraz chce grać dla Węgier. Zawodnik SC Miercurea-Ciuc spędził już 4 sezony w węgierskim klubie i teoretycznie może zagrać w nowej reprezentacji już wiosną na Mistrzostwach Świata dywizji I grupy A.

Białoruś B - Węgry 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
1:0 Woranau - Hriecki - Mocharau 07:22
1:1 Terbócs - Odnoga 22:41 (w przewadze)
2:1 Hriecki - Woranau 32:34 (w przewadze)
2:2 Becze - Mihaly 34:20
3:2 Hriecki - Mocharau - Suszka 43:01 (w przewadze)
3:3 P. Kiss - Mihaly - Vincze 45:10 (w przewadze)
3:4 Németh 48:23
3:5 Láday - Reisz 51:16
Minuty kar: 28-12.
Widzów: 95.

Klasyfikacja po dwóch dniach turnieju: 1. Słowenia - 6 pkt., 2. Włochy - 3 pkt., 3. Węgry - 3 pkt., 4. Białouś B - 0.