Wyświetleń: 13233

MŚ w Krynicy: Polacy nokautują Rumunów!

2012-04-16 19:50:25

W swoim drugim spotkaniu na Mistrzostwach Świata dywizji I Grupy B reprezentacja Polski znokautowała Rumunów wygrywając aż 10:0. We wtorek dzień wolny, a w środę czeka nas pojedynek z Holandią.

Jubileuszowego 50. gola w reprezentacji Polski zdobył Damian Słaboń. - Szczerze? Nawet o tym nie wiedziałem - przyznał z uśmiechem 33-letni środkowy. - Najważniejsze jest to, że odnieśliśmy okazałe zwycięstwo i zagraliśmy na zero z tyłu.

(rak)

Polska - Rumunia 10:0 (3:0, 3:0, 4:0)

1:0 - Łopuski (1:07)
2:0 - Zapała - Dronia, Kolusz (16:15)
3:0 - Słaboń - L. Laszkiewicz, Borzęcki (19:49, 5/4)
4:0 - Łopuski - Borzęcki, Kolusz (26:40, 5/4)
5:0 - L. Laszkiewicz - Borzęcki, Słaboń (32:17, 5/4)
6:0 - Słaboń - L. Laszkiewicz, Wajda (38:59, 5/4)
7:0 - Rzeszutko - Pasiut (47:01)
8:0 - L. Laszkiewicz - Słaboń (47:52, 5/4)
9:0 - Dziubiński - Csorich, Wajda (52:55)
10:0 - Dziubiński - Borzęcki, Kolusz (58:58, 5/4)

Najlepsi zawodnicy: Damian Słaboń - Szablolcs Szocs

Polska: Odrobny - Wajda, Csorich; L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Gabryś, Dronia; Łopuski, Zapała, Kolusz - Borzęcki, Rompkowski; Urbanowicz, Pasiut, Rzeszutko - Urbańczyk; Witecki, Malasiński, Dziubiński oraz Kapica.
Trener: Wiktor Pysz.

Rumunia: Ruczuj (od 40:01 Catrinoi) - Papp, Biro; Nagy, Petres, Moldovan - Goga, Pysarenko; Molnar, Virag, Gliga - Nagy, Kosa; Zsok, Antal, Szocs - Peter, Imecs, Flinta.
Trener: Tom Skinner.

Sędziują: Stephan Bauer (Niemcy) - Andrew Dalton (Wielka Brytania), Jani Pesonen (Finlandia).

KONIEC Spotkania

59 min. - GOOOL! Strzelcem 10. gola Krystian Dziubiński. Wspaniały mecz w wykonaniu polskiej reprezentacji

Kibice domagają się dwucyfrówki.

53 min. - GOOOL Dziubiński i mamy 9:0! Nokaut.

48 min. - GOOOL Leszek Laszkiewicz strzałem z backhandu pokonuje Catrinoia. Koncert gry Polaków trwa w najlepsze. 8-0.

48 min. - Kosa znów wędruje na ławkę kar.

48 min. - GOOOL Rzeszutko doskonale wykończył akcję Pasiuta. Jarek musiał zaledwie dołożyć kija do bardzo dobrego podania Grzegorza. 7-0.

41 min. - Polacy muszą już tylko kontrolować przebieg spotkania, ale z pewnością będą jeszcze chcieli strzelić kilka bramek. Zmiana w rumuńskiej bramce Catrinoi otrzymuje szanse od trenera

Koniec II tercji. Wracamy za około kwadrans

39 min. - GOOOL - Słaboń i 6:0. Kolejna bramka do szatni.

39 min. - Emre Kosa wędruje na ławkę kar. Polacy przed kolejną szansą na podwyższenie prowadzenia.

36 min. - Polacy grają uspokoili grę i powoli zmierzają po drugie zwycięstwo na toruńskim turnieju.

33 min. - GOOOL - Chcieli - mają. Na 5-0 podwyższa Leszek Laszkiewicz.

33 min. - Kibice naszej reprezentacji skandują: - My chcemy gola.

33 min. - Petres uderzył z linii niebieskiej, ale Odrobny świetnie interweniuje.

29 min. - Szocs, ale broni Odrobny. Przemek wyczekał rumuńskiego napastnika (z węgierskimi korzeniami). Krążek z pola bramkowego wybił Łopuski, który pracuje na miano najlepszego zawodnika meczu.

27 min. - GOOOL Upss... wykrakałem. Łopuski precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka pokonuje Ruczuja! 4-0, trybuny szaleją. A "Miki" odbiera zasłużone gratulacje od swoich partnerów.

26 min. - Polacy znów będą grać w przewadze. Kolejna szansa na podwyższenie prowadzenia.

23 min. - Rumuni agresywnie. Widać, że chcą zdobyć bramkę. Na razie oddają zbyt mało strzałów.

21 min. - Wznowienie na środku tafli. Walkę o gumę wygrywa Słaboń.

Rozpoczynamy drugą tercję. Obie drużyny już na tafli

Koniec I tercji. Polacy wygrywają 3:0.

20 min. - GOOOL Polacy strzelają bramkę do szatni! Sposób na Ruczuja znalazł Damian Słaboń.

20 min. - Pasiut wycofał do nadjeżdżającego Urbanowicza, ale ten przy próbie oddania soczystego strzały złamał kij... 31 sekund do końca pierwszej tercji i będzie wykluczenie dla rumuńskiego napastnika. Levante Zsok wędruje na ławkę kar.

18 min. - Pasiut do Rzeszutki i... nie ma bramki.

17 min. - GOOOL Dronia zza bramki do Zapały, a ten sprytnym strzałem zaskoczył Ruczuja! 2:0 dla Polski. Na trybunach szał!

17 min. - Borzęcki z niebieskiej - broni Ruczuj!

15 min. - Polacy po raz pierwszy w przewadze. Laszkiewicz do Słabonia, ten uderzył z pierwszego krążka, ale Ruczuj nie daje się zaskoczyć.

14 min. - Leszek Laszkiewicz, pusta bramka i nie ma gola. "Laszka" pomylił się o centymetry, jego strzał trafił w boczną siatkę. Na trybunach jęk zawodu.

12 min. - Dobre uderzenie Droni, ale rumuński golkiper popisuje się świetną interwencją.

11 min. - Dwie minuty karne dla Mariana Csoricha i Rumuni drugi raz będą grać w przewadze.

10 min. - Sprytny strzał Leszka Laszkiewicza instynktowna obrona Gellerta Ruczuja

9 min. - Polacy w pełnym składzie. Sporo twardej walki pod bandami.

8 min. - Rumuni mają problem z założeniem zamka. Grają bardzo nerwowo

6 min. - Malasiński wjechał do tercji rywala, uderzył, ale pewnie broni Ruczuj.

2 min. - GOOOL! Cóż za początek biało-czerwonych! Łopuski otwiera wynik spotkania!

Witam Nowotarżan i przpominam !!!!
Nadzwyczajnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego członków Klubu MMKS Podhale.
Zebranie odbędzie w sali obrad Urzędu Miasta przy ul. Krzywej w Nowym Targu w dniu 18-04-2012 o godz. 18.30, a w razie braku quorum o godz. 19:00 . Podczas zebrania Zarząd Klubu przedstawi sprawozdanie finansowe oraz sportowe, po czym nastąpi wybór nowych władz Klubu. Żeby coś zmienić w tym klubie obecność obowiązkowa
myślisz, że nie pamiętamy?
Dobra robota, oby tak dalej. Wiadomo, z kim tutaj rywalizujemy ale jednak wyniki 10:0, 9:0 też pokazują pewną przepaść.
Odrobny nie rób takich jaj bo w ważniejszych meczach z silniejszym przeciwnikiem umre na zawał !!!
nie...!!!! tvp jaja sobie robi znowu hymnu niet , a obraz jakieś zakłócenia !!! ciekawie czy na euro gdy będzie jakiś hymn grany Smude poproszą o wywiad !!!!!!!!!! na pewno NIE !!!! POLSKA SUPER dzięki !!!
TVP = się DNO !!!!!!!!
to jest profanacja hymnu narodowego. Nawet przedstawiciele ekip zagranicznych maja obowiązek uszanowania obcego hymnu.Pysz też nie jest bez winy. Powinien przeprosić dziennikarz i w skupieniu wysłuchać hymnu narodowego!
Pierwszy atak strzela tylko w przewagach. Niech się wykażą w 5/5 albo niech Pysz puszcza najskuteczniejszych na przewagi, bo znowu okaże się, że Leszek będzie najlepszy, bo większość bramek strzeli w przewadze
Wynik wynikiem, a mi się bardzo podobała gra Rumunów!! Powiem szczerze, że grali całe 60 minut otwarty hokej z nami!!
Oby tak otwarcie grali z nami Holendrzy i Koreańczycy.Z takim samym skutkiem.Amen.
Ci spece od krytykowania Pysza chyba powinni przeprosić, co? Za Ekroha czy Rohacka słabsze drużyny z którymi grywaliśmy na MS prezentowały zbliżony poziom. Wygrywaliśmy wprawdzie, ale nie 9:0 i 10:0. Ta polska kadra zaczyna coś grać - ale mnie to akurat nie dziwi, bo pamiętam, jak w 2008 Pysz objął dołujące Podhale, bodaj na 5 miejscu w tabeli, a za dwa miesiące świętowali mistrzostwo Polski. To na pewno lepszy trener niż różne Ekrothy, a że nie jest złotousty, to już trudno. W kwestii zaś hymnu, telewizja rządzi się swoimi prawami. Trudno, żeby przez dwie minuty transmisji było cicho, bo hymn grają... Gdzie wyście coś takiego widzieli? Sportowcy mają stać, kibice mają stać, ale żurnalista jest w pracy a nie na manifestacji patriotycznej!
przypominam Ci, że dzięki reformie to my w praktyce polecieliśmy dywizję niżej i inne wyniki z takimi ogórkami byłyby niestosowe.
ty chyba miszczu nie masz pojęcia co to hymn
"Trudno, żeby przez dwie minuty transmisji było cicho, bo hymn grają... Gdzie wyście coś takiego widzieli? Sportowcy mają stać, kibice mają stać, ale żurnalista jest w pracy a nie na manifestacji patriotycznej!"
Gdzie widziałem??? Na przykład w NHL. I na turnieju pożegnalnym legendarnego duńskiego żużlowca Hansa Nielsena w Pile. Jeden z nawiedzonych "żurnalistów" próbował przeprowadzić z Nim wywiad w czasie, kiedy grano hymn narodowy. Tylko że H. Nielsen przerwał wywiad i zachował się tak, jak się powinno zachować w czasie grania hymnu.
na euro to zobaczysz !!! TVP najlepsza jest hahahaha tvp błazenada !!!!!!!!!
Lecz się człowieku!!!!
za Ekrotha mieliśmy przebłyski, potrafiliśmy z Kazachstanem i Ukrainą dopiero po karnych przegrać. Teraz na tle obecnych rywali to nawet trudno coś o naszym poziomie powiedzieć, owszem lepiej że ich niszczymy wysoko, niż gdybyśmy się męczyli. Faktem jednak jest, że takie łatwe mecze będące w zasadzie ślizgawkami, nic nam nie dają, poza złudnym przekonaniem o sile naszej repry. W starciu jednak z silniejszymi przeciwnikami (za silnymi jak dla nas, ostatnio uciekła nam Wielka Brytania) nasze orły chcą grac podobnie i nagle zdziwienie, że nie dają rady
Te Bodzio, wczoraj z Holendrami też grali 60 minut ino im nie wchodziło. Z każdym rokiem będa grożniejsi.Inne - a mi sie bardzo podoba Rysiek z klanu.
...ENTUZJAZM 2012...SPADEK 2013...tyle...
Coś dziwnie Im to łatwo idzie... albo coś ta Polska zaczęła grać albo... jest tak żenujący poziom, że aż z tego właściwie nie ma widowiska (coś jak KSW - robią szoł jednostronny dla oglądalności). Cieszą wyniki mimo wszystko, ale również bardzo dziwią i o dziwo gra wygląda przyzwoicie.
Brawo Polska !!! nasi kibice nie maja co krytykowac to im ilosc kibiców nie pasuje,albo że wywiad w czasie hymnu pomarudzić obowiazkowo trzeba!!!BRAWO POLSKA !
BRAWO POLSKA !!!! TVP DNO !!!!
nie cieszył bym sie tak mecze sie zaczynaja teraz
Ilu z piszących tutaj krytyków hokeja było na meczach w Krynicy? Ilu zamierza pojawić się na chociaż jednym? Za daleko? Ludzie urlopy planowali żeby przyjechać na MŚ i pojawili się. Mało ludzi na hali? A skąd Wy jesteście żeby nie zawitać? Z tzw. zagranicy? Pozdro dla kibiców z Torunia, Nowego Targu, Sanoka, Krakowa z którymi miałem przyjemność porozmawiać w trakcie tych dwóch pierwszych meczy MŚ. Dla tych, którzy mają za daleko od domu żeby przyjechać kibicować kadrze - na pochybel! Pewnie w Top Dywizji też byłoby za daleko :) Ale wymagania swoje mają typu "przyjadę jak będą grać dobrze, dramat taka dywizja" - to siedzimy i oglądamy w tvp gdzie ponoć "komentatorzy dramtat" :D Przyjedźcie i kibicujcie, kibice! :D Krytykanci. Zdzierajcie gardło, czy nie ma już dla kogo? Wszak 9:0, 10:0 to lipa bo "ze słabymi drużynami". Przyjadę jak będziemy grać z Finlandią, Kanadą, USA itp :D Heh, śmieszne. - KOMENTARZ DO CO PONIEKTÓRYCH KRYTYKANTÓW KADRY, KIBICUJĄCYM TYLKO WŁASYM KLUBOM I DBAJĄCYM O SWOJE PODWÓRKO A NIE O PROMOWANIE HOKEJA W NASZYM KRAJU.
Trafiłeś w sedno! Niektórzy są żałośni z tym swoim wymądrzaniem. Ja osobiście wybieram się na ostatni mecz z Koreą. Niestety obowiązki w pracy nie pozwalają wcześniej! Ale z rozrzewnieniem pamiętam turniej w Toruniu w 2009 roku i te długie rozmowy z prawdziwymi fanami hokeja , nie tylko z Polski. Jakżesz atmosfera na takich mistrzostwach wśród kibiców różni się od rodzimej kibolki...........
Byłem na meczu z Litwą , i jadę na mecz z Koreą ! Chcialbym być na każdym bo atmosfera jest bardzo fajna , ale niestety nie dam rady :)

JAK CZYTAM NIEKTÓRYCH KOMENTARZE TO MI WAS SIĘ ŻAL ROBI !
IDŹCIE SOBIE POGRAJCIE W SZACHY , BO DO TEGO SIĘ TYLKO NADAJECIE !
Z Oświęcimia też też będą na pewno!
Witam,
Mecz fajny tylko co mnie osobiście wkurza to , to że podczas Hymnu są udzielane wywiady, jakby nikt nie mógł poczekać 30 sekund!!!!
Brawo Mikołaj za 2 brameczki! dobry mecz również Gabrysia widać Urbańczyk niepewny parę strat szczególnie ta jedna co napastnik Rumunii wyszedł sam na sam z Odrobnym...mimo że z Rumunią wygraliśmy o jedną bramkeę wyżej niż z Litwą to Rumunii zdecydowanie lepiej zagrali wydaje mi się że teraz z meczu na mecz będzie wyższy poziom dla naszym obawiam się tych Holendrów z nimi nigdy znacząco nie wygrywaliśmy i Koreańczyków Australie powinniśmy ograć ale trzeba uważać bo 1 mecz z nimi gramy
wynik pozytywny gra na tle Rumumów ok choc kilka błędów w obronie kardynalnych się pojawiło (lepszy przeciwnik by to wykorzystał)
Atmosfera na trybunach ok - szacun dla tych co wspierają na miejscu (nie każdy może wziąść urlop i przyjechać w góry) :(
Komentarz Pysza po meczu w stylu "przeprosiłem trenera Rumunów za wynik" - nie pojmuję dlaczego przeprasza - przecież to sport, gra sie dla wyniku. Po drugie w jakim języku z nim gadał, bo nie podejrzewam że zna angielski ?
Czy jest ktoś w publicznej TV, który wyrzuci z Krynicy -pożal się Boże redaktora/dziennikarza - Benza (czytaj Bęc-wała), który z uporem maniaka prowadzi wywiady w trakcie NASZEGO hymnu. Dowcipny nie omieszkał nas powiadomić, że właśnie go grają. Sądzę, że po meczu z Holandią już się nie pojawi lub publicznie nas przeprosi. Drugim "patriotą" sam Pysz, który "grając dla prezesa" nie umiał powiedzieć: po hymnie.Trudno się dziwić takiemu trenerowi, który przeprasza przeciwnika za to, że z nim wygrał. Mając takich pseudopatriotów trudno się dziwić, że nie umiemy szanować (nie wszyscy) barw i hymnu.
to też było dziwne "przeprosiłem trenera Rumuni, za wynik"...
Dobry mecz aczkolwiek nie zasłużyliśmy na wygraną do zera, ale nasi prezentują dobrą skuteczność. Podziekowania kadrowiczom za wkład i brameczki, na razie idzie łatwo, z Holandią Koreą bedzie trudniej ale pokażemy im miejsce w szeregu ;p