Wyświetleń: 1965

MŚ w Krynicy: Zaskakujący finisz Rumunów!

2012-04-19 15:18:34

To było piorunujące 119 sekund Rumunów! Podopieczni Toma Skinnera pokazali Litwinom, że gra się do samego końca. Bohaterem spotkania był Istvan Nagy, który w przeciągu minuty i 45 sekund zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi 6-5.

Litwa - Rumunia 5-6 (3-1, 1-2, 1-3)

0:1 Attila Goga - Zsolt Molnar - Csanad Virag 6:12
1:1 Nerijus Alisauskas - Aivaras Bendzius 11:50 (+1)
2:1 Aivaras Bendzius - Darius Pliskauskas - Dovydas Kulevicius 12:51
3:1 Mindaugas Kieras - Darius Pliskauskas - Daniel Bogdziul 17:23
3:2 Yevgeni Pysarenko - Ervin Moldovan - Levente Zsok 25:57 (-1)
3:3 Otto Biro - Roberto Gliga - Szabolcs Papp 33:25
4:3 Darius Pliskauskas - Nerijus Alisauskas 39:41
5:3 Darius Pliskauskas - Arturas Katulis 41:03
5:4 Ede Mihaly - Zsolt Molnar - Attila Goga 56:14 (+1)
5:5 Istvan Nagy - Ervin Moldovan - Otto Biro 56:28
5:6 Istvan Nagy - Otto Biro - Ervin Moldovan 58:13

Litwa: Armalis – Kieras,  Alisauskas; Pliskauskas, Bendzius, Kulevicius - Nauseda, Katulis; Aliapkin, Jagulavicius, Kuliesius - Burakov, Kubilius; Bogdziul, Baltrukonis, Rulevicius - Rybakov.

Rumunia: Catrinoi - Papp, Biro; Nagy, Petres, Moldovan - Goga, Pysarenko; Zsok, Antal, Szocs - Kosa, Flinta; Molnar, Virag, Gliga - Peter, Becze, Mihaly.

6.  Australia 3 0 0 0 3 8:17 0

Zdecydowanie najlepszy z dotychczas rozegranych meczów w Krynicy jeśli chodzi o zaciętość,dramaturgie,zwroty akcji i bramki. W szczególności bramka Istvana Nagy na 5-5 strzelona z połowy lodowiska w okienko oraz kapitalna robinsonada Adriana Cornei która będzie kandydowała śmiało do najlepszej interwencji bramkarskiej tego turnieju. Ogólnie końcówka palce lizać. Jedynie Litwini i bramkarz litewski Mantas Armalis dzisiaj będą mieli nieprzespaną noc mając już rywala na deskach prowadząc 5-3 na niespełna 5 minut do końca III tercji.