Wyświetleń: 3427

Przewagi kluczem do zwycięstwa

2017-08-12 17:12:40

Hokeiści Unii Oświęcim w meczu o trzecie miejsce Turnieju o Puchar RT Torax ulegli selektowi HC Vitkovice-Ridera U23 2:6.

W pierwszej odsłonie bramki nie padły, ale od drugiej spotkanie zaczęło przypominać bieg na dochodzenie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Czesi, jednak na trafienie Radima Štěpánka szybko zareagował Tabaček, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka. Z kolei na gola Filipa Kuťáka odpowiedział Kamil Paszek.

Chwilę później na ławkę kar trafił Ondřej Kasperlik, a drużyna Vitkovic-Ridery szybko wykorzystała ten fakt. Już po 10 sekundach krążek znalazł się w bramce strzeżonej przez Michala Fikrta.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie, w której oświęcimski bramkarz musiał trzykrotnie wyciągnąć gumę z siatki.

Warto zwrócić uwage na jeszcze jeden ważny fakt. Ekipa z Vitkovic świetnie rozgrywała przewagi, wykorzystując trzy z czterech takich okresów! 75 procent skuteczności? To wynik godny podziwu.

Cały turniej wygrali gospodarze, HC Poruba, którzy w finale pokonali Draci Šumperk 3:0.

Unia Oświęcim - HC Vitkovice-Ridera U23 2:6 (0:0, 2:3, 0:3)
0:1 - Štěpánek - Kurovský (22:17),
1:1 - Tabaček - M. Kasperlík (25:24),
1:2 - Kuťák - Káňa (26:22),
2:2 - Paszek - Malicki (29:08),
2:3 - Kurovský - Stránský (29:26, 5/4),
2:4 - Puzič - Tomi, Illeš (45:30),
2:5 - Kalus - Kuťák, Káňa (48:25, 5/4),