Wyświetleń: 1006

Kogut: Wykonaliśmy plan

2017-09-11 16:29:05

Hokeiści GKS Tychy nie mieli litości dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego, pokonując ich aż 16:0. – Wykonaliśmy plan. Najważniejsze są trzy punkty – powiedział napastnik trójkolorowych Patryk Kogut.

Po pierwszych dwudziestu minutach trójkolorowi prowadzili 4:0, a pokaz niezwykle skutecznej gry dali w drugiej odsłonie, w której zdobyli aż osiem bramek! Trzecia tercja była więc zaledwie formalnością.

To są młodzi chłopcy, w większości siedemnastoletni. Starali się, ale dużo im jeszcze brakuje zwłaszcza pod względem fizycznym – ocenił Kogut, który wystąpił w czwartym ataku u boku Filipa Komorskiego i Bartłomieja Jeziorskiego. W całym spotkaniu 26-letni skrzydłowy strzelił gola, pieczętującego wynik spotkania, oraz zaliczył trzy asysty.

Mimo szesnastu zdobytych goli z wysokości trybun można było odnieść wrażenie, że w niektórych sytuacjach trójkolorowi zbyt dużo kombinowali. Zamiast oddać strzał, decydowali się na koronkowe rozwiązania.

Być może byliśmy zbyt mało pazerni na bramki. Ale przy wysokim wyniku zawsze przychodzi rozluźnienie. Tak było i tym razem. Najważniejsze jest jednak to, że wygraliśmy i dopisaliśmy do swojego konta trzy punkty – podkreślił Kogut.

W środę ekipę wicemistrza Polski czeka znacznie trudniejsze zadanie, wszak na wyjeździe zmierzy się z Comarch Cracovią, z którą w zeszły piątek przegrała starcie o Superpuchar Polski.

Mecz meczowi nierówny. We wspomnianym starciu popełniliśmy sporo indywidualnych błędów. Jeśli zagramy odpowiedzialnie, to jesteśmy w stanie tam wygrać. Zresztą nie raz już to pokazaliśmy – zakończył 26-letni skrzydłowy.