Wyświetleń: 3220

Komorski: Poprawić skuteczność

2017-09-25 23:16:04

GKS Tychy odniósł szóste zwycięstwo z rzędu, pokonując na własnym lodzie PGE Orlika Opole 3:1. Ważną cegiełkę do tej wygranej dołożył Filip Komorski, który zdobył trzeciego gola.

Gol cieszy, ale najważniejsze jest to, że wywalczyliśmy kolejne trzy punkty. Opolanie wysoko zawiesili nam poprzeczkę. Grali agresywnie, dobrze ciałem, blokowali nasze strzały i mieli spore wsparcie w osobie swojego golkipera – zaznaczył 25-letni środkowy.

Rzeczywiście, Michał Kieler momentami bronił jak w transie, a na dodatek dopisywało mu szczęście.

Dobrze, że w miarę szybko udało nam się strzelić pierwszego gola, a w drugiej tercji podwyższyć prowadzenie – analizował Filip Komorski.

Tymczasem opolanie w trzeciej tercji zdobyli kontaktowego gola. Gdy na ławce kar siedział Patryk Kogut, sposób na Kamila Lewartowskiego znalazł Karol Kisielewski. Na moment zrobiło się nerwowo.

Na szczęście tylko na chwilę, bo w akcji 3 na 2 strzeliliśmy trzeciego gola. W zasadzie pozostało mi dobić uderzenie Patryka Koguta – wyjaśnił tyski napastnik.

Na sam koniec dodajmy, że trójkolorowi są jedyną drużyną w Polskiej Hokej Lidze, która nie straciła jeszcze żadnego punktu. – Cieszymy się, że przed przerwą przeznaczoną na zgrupowanie reprezentacji możemy pochwalić się takim bilansem – uśmiechnął się Komorski, który jak na razie może pochwalić się świetnymi statystykami. W 6 meczach zdobył aż 9 punktów za 3 bramki i 6 asyst.

Nie da się jednak ukryć, że kilka elementów musimy jeszcze doszlifować. Mam tu na myśli przede wszystkim kilka zagadnień taktycznych i oczywiście skuteczność – zakończył.