Wyświetleń: 4839

Fatalna passa "Pasów" przełamana

2018-01-12 21:50:11

Po raz pierwszy w tym roku hokeiści Comarch Cracovii zasmakowali zwycięstwa. Po czterech porażkach w tym roku mistrzowie Polski pokonali Tauron KH GKS Katowice 5:4 po rzutach karnych.

Krakowianie przystępowali do meczu bez kontuzjowanych Teddyego Da Costy i Adama Domogały, a wcześniej listę nieobecnych w drużynie mistrza Polski zasilił Peter Novajovský. Wszyscy grr=acze cierpią na urazy kolana i ich powrót do gry planowany jest za około dwa tygodnie. W ekipie Katowic mogliśmy natomiast oglądać dwóch debiutantów: Na obronie wystąpił Tomasz Skokan, a jako rezerwowy bramkarz po raz pierwszy w składzie pojawił się Kanadyjczyk Shane Owen.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze: Już w 4. minucie Patryk Wajda huknął z niebieskiej, a Petr Kalus zmienił tor lotu krążka i krakowianie mogli cieszyć się z prowadzenia. Nieco ponad pięć minut później na tablicy świetlnej przy dorobku gospodarzy pojawiła się cyfra 2 - tyle goli mieli już na koncie miejscowi po trafieniu z niebieskiej Macieja Kruczka. Miało to miejsce podczas gry w przewadze, gdy na ławce kar siedział Jakub Wanacki. Przyjezdni jednak nie załamali się dwubramkową stratą i usilnie dążyli do wyrównania. Udało im się to w 16. minucie, kiedy to po jednej z kont Patryk Wronka odegrał na lewo do Tomasza Malasińskiego, a ten złapał Rafała Radziszewskiego na przemieszczeniu i zdobył kontaktowego gola. Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej tercji mecz rozpoczął się niejako od początku - z okolic bulika huknął Marek Strzyżowski, Andrej Themár przy lewym słupku musnął krążek i skierował go do bramki. W ostatniej minucie tej tercji krakowianie mając na lodzie o dwóch zawodników więcej ponownie objęła prowadzenie. Lewą stroną popędził Tomas Sýkora i strzałem pod poprzeczkę pokonał Kamila Kosowskiego.

W trzeciej odsłonie zawodnicy bu drużyn urządzili prawdziwy rollercoaster, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W 46. minucie w przewadze trafił Themár, następnie niespełna 10 minut później prowadzenie z okolicy bulika dał gościom Patryk Wronka. I kiedy wydawało się, że krakowianie dopiszą do swego konta kolejną porażkę, minutę później do siatki trafił Lukáš Zíb Więcej goli nie było i sędziowie zarządzili dogrywkę. W doliczonym czasie  gry  na miano bohatera zasłużyłsobie Radziszewski, który popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. W rzutach karnych lepiej spisywali się gospodarze i to oni mogli cieszyć się z pierwszego w tym roku zwycięstwa na ligowych taflach.

Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice 5:4 po rzutach karnych (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0) k. 2:0
1:0 Petr Kalus - Patryk Wajda, Tomáš Sýkora (03:11)
2:0 Maciej Kruczek - Damian Słaboń, Patryk Wajda (09:50, 5/4)
2:1 Tomasz Malasiński - Patryk Wronka, Lukáš Martinka (15:23)
2:2 Andrej Themár - Marek Strzyżowski, Jakub Wanacki (22:42)
3:2 Tomáš Sýkora - Lukáš Zíb, Rafał Radziszewski (39:33, 5/3)
3:3 Andrej Themár - Patryk Wronka, Dušan Devečka (45:56, 5/3)
3:4 Patryk Wronka - Radosław Sawicki, Bartosz Fraszko (54:07)
4:4 Lukáš Zíb (55:09)
5:4 Maciej Urbanowicz (65:00, decydujący rzut karny)

Sędziowali: Paweł Meszyński - Marcin Młynarski, Patryk Kasprzyk.