Wyświetleń: 5698

Nesta przegrała po karnych z MH Automatyką

2018-08-11 21:51:51

Nesta Mires Toruń w inauguracyjnym sparingu przegrała 1:2 z MH Automatyką Gdańsk. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, a w nich lepsi okazali się goście. Torunianie w dzisiejszym składzie posiadali aż 11 obcokrajowców!

Dzisiejsze spotkanie, było dla obu ekip pierwszym sparingiem przed nadchodzącym sezonem. Torunianie trenowali na lodzie od 23 lipca, natomiast gdańszczanie dopiero od poniedziałku. Ta różnica widoczna była tylko w pierwszej tercji, kiedy to miejscowi dominowali na lodzie.

Pierwszą tercję od mocnego uderzenia rozpoczęli hokeiści Nesty Miresa, którzy już od początku zmusili do wysiłku Tomasza Witkowskiego, który początkowo nie interweniował zbyt pewnie. Pierwszą bramkę w 6. minucie zdobył Daniel Minge, który z bliska zdołał skierować krążek do siatki. Wydawało się, że kolejne bramki dla gospodarzy to tylko kwestia czasu, ale swoje okazje zmarnowali m.in. Oriechin i Karczocha. Więcej bramek jednak w tej odsłonie nie padło.Gdańszczanie w drugiej tercji zaczęli się rozkręcać, ale nadal nie potrafili poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Gleba Jewdokimowa. Ta część gry nie przyniosła kibicom bramek i nadal torunianie prowadzili 1:0.

W trzeciej tercji optyczną przewagę mieli przyjezdni i udało im się doprowadzić do wyrównania. Josef Vitek strzałem w króki róg zaskoczył Jewdokimowa. Torunianie mieli okazję, żeby ponownie wyjść na prowadzenie, ale nie zdołali wykorzystać okresu liczebnej przewagi, a do tego szczęście sprzyjało Witkowskiemu.

Po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis, a sędziowie w porozumieniu z kapitanami zarządzili rzuty karne. W nich trafili Polodna i Rożkow, a wszystkie najazdy obronił Witkowski i to MH Automatyka cieszyła się z wygranej.

Torunianie w spotkaniu wystawili aż 11 obcokrajowców, gdańszczanie zaś przyjechali do grodu Kopernika bez Wołodymyra Ałeksiuka, który nabawił się urazu na treningu i Aleksandra Trianiczewa.

Nesta Mires Toruń - MH Automatyka Gdańsk 1:2 k. (1:0, 0:0, 0:1, k. 0:2)
Bramki: Minge - Vitek.
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Przemysław Gabryszak (główni) - Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi)
Minuty karne: 2 - 6.
Widzów: 299.

Nesta Mires: Jewdokimow (Bojanowski n.g) - Lidtke, Kamienkow; Minge, Komaristy, Dołęga - Grigorjan, Pařízek; Kalinowski, Mianciuk, Wiśniewski - Skólmowski, Jaworski; Oriechin, Karczocha, Garszyn - Zieliński, Pachmurin; Biały, Titok, Husak oraz Naparło.

MH Automatyka: Witkowski (Zgrzebnicki - n/g); Pastryk. Rompkowski; Steber, Polodna, Danieluk - Tieslukiewicz, Dolny; Vitek, Roźkow, Stasiewicz -  Kantor, Nowak; Marzec, Pesta, Strużyk - Lehmann, Leśniak; Szczerbakow, Wróbel, Mocarski.