Wyświetleń: 1088

Kruczek: Byliśmy zdeterminowani

2018-09-22 21:20:45

Comarch Cracovia w meczu 3. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:1. Swoją cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył Maciej Kruczek, który miał udział przy dwóch bramkach.

Łatwo nie było, ale mieliśmy kontrolę nad tym meczem. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji podbramkowych, których nie wykorzystaliśmy – powiedział kapitan „Pasów”.

Po czterdziestu minutach był remis 1:1, ale w trzeciej odsłonie podopieczni Rudolfa Roháčka zdobyli trzy bramki i tym samym przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W 43. minucie drugiego gola dla krakowian zdobył Maciej Kruczek, który skutecznie poprawił uderzenie spod linii niebieskiej Dawida Musioła. 30-letni defensor asystował także przy trafieniu Adama Domogały.

Była determinacja z naszej strony i w trzeciej odsłonie strzeliliśmy kolejne bramki. Zainkasowaliśmy trzy punkty i to nas cieszy – powiedział Kruczek.

W bramce Zagłębia przez sześćdziesiąt minut stał Rafał Radziszewski, który przez ostatnich czternaście lat reprezentował barwy Cracovii i zdobył z nią siedem tytułów mistrzowskich. Czy ten fakt pomógł „Pasom” odnieść zwycięstwo?

Szczerze to ani nie utrudnił, ani nie ułatwił. Po prostu Rafał jest dobrym bramkarzem, jest bardzo doświadczony i dobrze broni. Myślę, że przez ten czas dobrze go poznaliśmy i wykorzystaliśmy tę wiedzę. Strzeliliśmy mu cztery gole, choć naprawdę nie było łatwo – przyznał kapitan ekipy z Siedleckiego.

Przed „Pasami” spotkania z medalistami poprzedniego sezonu.

Taktycznie przygotowywaliśmy się cały czas do tych meczów, bo teraz mamy swego rodzaju maraton. Zaczynamy od starcia z Tychami, później mamy Katowice i Nowy Targ – zakończył Maciej Kruczek.