Wyświetleń: 8195

Jastrzębianie wzięli wszystko. Trzy punkty i awans (WIDEO)

2019-11-03 19:28:17

W meczu 18. kolejki Polskiej Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie pokonał na wyjeździe GKS Katowice 3:2. Podopieczni Roberta Kalabera umocnili się na pozycji lidera Polskiej Hokej Ligi, a także wywalczyli awans do finału Pucharu Wyszehradzkiego.

Katowiczanie zaczęli agresywniej i szybko starali się objąć prowadzenie. Sęk w tym, że w jastrzębskiej bramce dobrze spisywał się Ondřej Raszka.

Gol niechcianego

Goście, schowani za podwójną gardą, swoich szans szukali w kontratakach. Po jednym z nich wynik spotkania otworzył Radosław Sawicki, który w 16. minucie wykorzystał świetne dogranie Dominika Jarosza. Tym trafieniem 24-letni skrzydłowy pokazał katowickim działaczom, że rozwiązywanie z nim kontraktu było niezbyt przemyślaną decyzją.

Ekipa dowodzona przez Roberta Kalabera świetnie broniła dostępu do swojej tercji i mocno utrudniała gospodarzom stwarzanie dogodnych okazji i oddawanie kąśliwych strzałów.

Na dodatek w trzeciej tercji jastrzębianie podwyższyli prowadzenie. W 46. minucie, podczas gry w przewadze, na 2:0 podwyższył Artem Iossafov, który zmienił tor lotu krążka po uderzeniu Patryka Matusika. Dwie minuty później błąd katowickiej defensywy wykorzystał Martin Kasperlík i zaliczka ekipy z Leśnej wynosiła już trzy bramki.

Odrodzenie

Wydawało się, że drużyna dowodzona przez Risto Dufvę już się nie podniesie. Tymczasem rywali sami podali jej rękę, łapiąc wykluczenia. Efekt był taki, że w 51. minucie sposób na Ondřeja Raszkę znalazł Jussi Makkonen. Gospodarze ruszyli do ataku i na 116 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry zdobyli kontaktowego gola, również wykorzystując okres gry w przewadze.

Później trener Risto Dufva postawił wszystko na jedną kartę i wycofał bramkarza. Ten manewr nie przyniósł jednak zamierzonego efektu.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
0:1 - Radosław Sawicki - Dominik Jarosz (15:37),
0:2 - Artem Iossafov - Patryk Matusik, Jesse Rohtla (45:07, 5/4)
0:3 - Martin Kasperlík - Henrich Jabornik (47:26),
1:3 - Jussi Makkonen - Tuukka Rajamäki, Marcin Kolusz (50:46, 5/4),
2:3 - Nestori Lähde - Miika Franssila, Teddy Da Costa (58:04, 5/4).

Sędziowali: Michał Baca, Patryk Kasprzyk (główni) – Rafał Noworyta, Wojciech Moszczyński(liniowi).
Minuty karne: 4-8.
Strzały: 37-22 (13-6, 7-11, 17-5).
Widzów: 500.

GKS Katowice: Rahm – Salmi, Devečka; Da Costa, Kolusz, Michalski (2) – Franssila, Wajda; Lähde, Makkonen (2), Rajamäki – Krawczyk, Jaśkiewicz; Turtiainen, Uski, Čimžar – Tomasik; Krężołek, Starzyński, Paszek oraz Mularczyk.
Trener: Risto Dufva.

JKH GKS: Raszka – Michałowski, Górny; Urbanowicz (2), Jarosz, Sawicki – Jabornik (2), Kostek; Iossafov, Rohtla, Kasperlík – Jass (2), Radzieńciak; Wałęga, Paś, Sołtys – Matusik, Gimiński; R. Nalewajka (2), Kulas, Ł. Nalewajka.
Trener: Robert Kalaber