Wyświetleń: 1742

Lady Cup 2018 dla Kojotek z Janowa!

2018-05-16 23:01:34

W dniach 12-13 maja 2018r. w Kownie (Litwa) odbył się międzynarodowy turniej hokeja na lodzie kobiet LADY CUP 2018. Na tafli Ledo Arena w Kownie zmierzyło się 5 kobiecych drużyn - po 2 z Litwy i Łotwy oraz 1 z Polski. L&L i Laima Juniors z Łotwy oraz Hockey Girls i Hockey Stars z Litwy brały udział w międzynarodowym turnieju po raz drugi. Kojotki Naprzód Janów były nową i najmłodszą drużyną turnieju.

Turniej LADY CUP 2018 rozgrywany był w systemie „każdy z każdym”. Drużyny miały do rozegrania 4 mecze w rundzie zasadniczej – po dwie 15-stominutowe tercje każdy.

Pierwszy mecz KOJOTEK w turnieju z litewskimi Hockey Girls mimo włożonego wysiłku i nieskrywanej chęci wygranej zakończył się porażką polskiej drużyny. Hockey Girls ustaliły wynik na początku meczu dwukrotnie celnie strzelając w bramkę Amelii Nowackiej. Ewelina Czarnecka w końcówce pierwszej tercji zdobyła kontaktowego gola, jednak wynik meczu już do samego końca pozostał bez zmian.

Drugie turniejowe spotkanie z drużyną L&L przyniosło dużo lepsze nastroje, jednak żadna z zawodniczek nie była w stanie pokonać bramkarki przeciwnika. Dopiero w 20 minucie Sandra Dembek po podaniu Hani Golańskiej i Martyny Sawickiej umieściła krążek w łotewskiej bramce. Radości nie było końca, jednak to był pierwszy i ostatni raz kiedy w tym meczu sędzia odgwizdał gola, a Wiktoria Cichy zakończyła spotkanie ze 100%ową skutecznością.
Niedziela rozpoczęła się od starcia z Hockey Stars. Apetyt na sukces KOJOTEK był tak ogromny, że aż 13 razy wsadziły krążek do litewskiej bramki, a z tego 4 bramki należały do obrońcy Julii Zielińskiej, i 2 do Sandry Dembek. Bramkarka Julia Żelazko mogła cieszyć się czystym kontem.

Czwarty mecz KOJOTEK z łotewską drużyną Laima Juniors było podróżą z piekła do nieba. Po dwóch wcześniejszych wygranych spotkaniach wszyscy mieli chrapkę na grę w finale o złoto. Ten mecz był dowodem na to, że najpiękniejsza w hokeju jest..nieprzewidywalność! Laima Juniors stawiała dzielny opór, atakowała i dwukrotnie pokonała bramkę Amelii Nowackiej. Kiedy na 5 minut do końca na tablicy widniał wynik 2:0 dla Łotwy, nikt już nie wierzył że los meczu może się odwrócić. Jednak w 25.minucie Ada Solecka zachowała zimną krew i po podaniu Asi Orawskiej zdecydowanym strzałem umieściła krążek w bramce Ketriny Selakovej. Nadzieja wróciła a czas płynął nieubłaganie. Niestety, niemoc strzelecka KOJOTEK wróciła na ostatnie minuty meczu. Kiedy prawie wszyscy pogodzili się z przegraną, Asia Orawska wykorzystała swoje opanowanie i doświadczenie i na 1 sekundę przed końcem meczu pokonała łotewską bramkarkę i wyrównała wynik na 2:2. Był szał na trybunach! Tego nikt się nie spodziewał, a KOJOTKI zobaczyły ilu fanów mają nad Niemnem!

Po pierwszych 4 meczach, Hockey Stars (0 punktów) zajęły ostatnie miejsce tabeli, L&L (3 punkty) zajęły 4 miejsce. Hockey Girls wiodły prym po 4 meczach z kompletem 4 zwycięstw i 12 punktów. Kolejność finałowej tabeli została ustalona po przeliczeniu „małej tabeli”, ponieważ zarówno Laima Juniors, jak i KOJOTKI po 4 spotkaniach miały po 7 punktów. Ostatecznie drugie miejsce po rundzie zasadniczej przypadło drużynie KOJOTKI NAPRZÓD JANÓW, a trzecie Laima Juniors.

W walce o brąz spotkały się dwie łotewskie drużyny. Prawie cała pierwsza tercja była wyrównanym meczem, jednak od 14.minuty L&L sprężyły się i doprowadziły do przewagi 2: 0 przed końcem meczu. Dziewczęta Laima Juniors zdobyły bramkę w ostatniej minucie, lecz nie zdołały wyrównać wyniku. Walkę o brąz wygrały L&L.
W finale KOJOTKI spotkały się z drużyną, z którą przegrały pierwszy mecz turnieju. Musiały się zrehabilitować! Pierwsza tercja była bardzo zaciekła i wyrównana. Gra przenosiła się spod jednej do drugiej bramki. Pod koniec pierwszej tercji Hania Golańska, po podaniu Sandry Dembek i Ady Soleckiej zdołała pokonać obronę Hockey Girls i Jurgita Prekeviciene musiała wyciągnąć krążek ze swojej bramki. Litwinki nie poddawały się, jednak to Sandra Dembek ze wsparciem Ady Soleckiej i Martyny Sawickiej w 20.minucie podwyższyła wynik na 2:0. Hockey Girls już nie wpłynęły na wynik meczu o złoty puchar. Wiktoria Cichy ponownie skończyła mecz shot-outem i w turnieju uzyskała 100% skuteczność.