Wyświetleń: 14574

MŚ IB w Doniecku: Polska - Holandia 3-1

2013-04-17 15:20:37

W trzecim spotkaniu na Mistrzostwach Świata IB rozgrywanych w Doniecku reprezentacja Polski pokonała Holandię 3-1. Wszystkie trzy bramki zdobyła pierwsza formacja biało-czerwonych.

Polska - Holandia 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) 15:30

1:0 Tomasz Malasiński - Krzysztof Zapała - Marcin Kolusz 2:49
1:1 Raphael Joly - Ivy van den Heuvel - Mitch Bruijsten 8:13 (w przewadze)
2:1 Rafał Dutka - Paweł Dronia - Krzysztof Zapała 22:46 (w przewadze)
3:1 Marcin Kolusz - Krzysztof Zapała - Paweł Dronia 42:04 (w przewadze)

Składy:

Polska: Kosowski - Dronia, Dutka; Malasiński, Zapała, Kolusz - Gabryś, Kotlorz; Witecki, Urbanowicz, Pasiut - Górny, Bryk; Bagiński, Kowalówka, Laszkiewicz - Wajda, Rompkowski; Strzyżowski, Dziubiński, Galant.

Holandia: Oosterwijk - Overweg, Staats; K. Bruijsten, M. Bruijsten, Demelinne - Smid, Hendriks; van Sloun, Wurm, Houkes - van de Velden, van Iersel; van den Heuvel, Natte, Hagemeijer - Joly, Postma; Mason, van Hulten.

Sędziowali: Maxim Urda (Ukraina) - Rene Jensen (Dania), Artem Korepanov (Ukraina).
Strzały: 32:18 (9:8, 14:5, 9:5)
Widzów: 1 242

- 1 min. - Pierwsze wznowienie dla Polaków.
- 2 min. - Pierwszy celny strzał Laszkiewicza, odbija Oosterwijk.
- 2 min. - Pasiut ładnie zagrał za bramki do Gabrysia, ale ten w dobrej sytuacji nie opanował krążka. Witecki przejął gumę, uderzył obok słupka.
- 3 min. - GOL! 1-0! Zapała odegrał do Malasińskiego, ten uderzył z klepy zaskakując bramkarz Holandii trafiając między parkanem a łapaczką.
- 4 min. - Strzał Posty zablokowany przez Polaków.
- 4 min. - Holandia dwukrotnie wystrzeliwuje krążek na uwolnienie.
- 5 min. - Pasiut uderzył ale krążek po rykoszecie trafia nad bramkę.
- 5 min. - Indywidualna akcja Dziubińskiego przez całe lodowisko, zakończona strzałem który łapie Oosterwijk.
- 6 min. - Ładna akcja Polaków, Kolusz do Zapały, ten przymierzył, ale krążek nieco nad poprzeczką bramki rywala.
- 7 min. - Niecelne uderzenie Leszka Laszkiewicza.
- 8 min. - Pierwszy strzał Holandii, ale udanie odbija Kosowski.
- 8 min. - Mitch Brujisten na wprost bramki dopadł do bezpańskiego krążka, ale strzela mocno i nad poprzeczką.
- 8 min. - GOL! 1-1! Bardzo dobra gra w przewadze Holendrów i Joly dobija takim lobem strzał Mitcha Brujistena.
- 9 min. - Strzał Kolusza zatrzymuje się na masce Oosterwijka.
- 10 min. - Bagiński rzuca rywala na bandę i kolejna kara dla Polski.
- 11 min. - Strzał ze środka Jolyego, pewnie mrozi Kosowski.
- 12 min. - Akcja Jolyego który mija dwóch Polaków zagrywa do boku do Hjagemeijera, ale dobrze odbija Kosowski.
- 13 min. - Kolusz wjechał między dwóch zawodników, ale ponownie nie zdobywa bramki. Tafia nad poprzeczką.
- 14 min. - Strzyżowski pod bramkę, ale żaden z Polaków nie przejmuje krążka.
- 15 min. - Pewna interwencja Kosowskiego.
- 16 min. - Strzał Dutki odbija Oosterwijk.
- 18 min. - Strzał z boku Strzyżowskiego odbija Oosterwijk, ale nikt nie zdążył z dobitką.
- 19 min. - Ze środka uderzył Witecki, ale odbija do góry Oosterwijk.
- 20 min. - Kolusz z bliska nie trafił w krążek, a była praktycznie pusta bramka.
- Po I tercji we wznowieniach 11:14

- 21 min. - Strzał Kolusza zablokowany.
- 22 min. - S. Kowalówka uderzał, ale zbyt lekko by zaskoczyć Oosterwijk.
- 22 min. - Górny z niebieskiej, ale pewnie łapie bramkarz rywali.
- 23 min. - GOL! 2-1! Dutka zaskakuje strzałem z okolicy bulika Oosterwijka, który przepuszcza gumę przy słupku.
- 24 min. - Strzał Witeckiego - pewnie łapie bramkarz.
- 25 min. - Spod bandy uderzał Overweg, ale pewnie łapie Kosowski.
- 26 min. - Strzał z niebieskiej Kotlorza odbija Oosterwijk.
- 27 min. - Indywidualnie Zapała, ale w ostatniej fazie rywal wybił mu krążek
- 28 min. - Zamieszanie pod bramką Kosowskiego, który na raty mrozi gumę, małe przepychanki w których uczestniczył z naszej strony Zapała i Dutka.
- 30 min. - Groźna akcja Polaków, ale na posterunku bramkarz Holandii.
- 30 min. - Wznowienia: 20-18
- 31 min. - Malasiński w sytuacji sam na sam, ale trafił w trzonek kija bramkarza.
- 32 min. - Z backhandu Zapała, ale łapie do raka Oosterwijk.
- 33 min. - Klepa Droni z niebieskiej, ale efektownie do raka łapie Oosterwijk.
- 34 min. - Bryk mocno z niebieskiej, ale niecelnie.
- 36 min. - Leszek Laszkiewicz z boku, ale pewnie łapie Oosterwijk. Polacy słabo w przewadze, na stojąco.
- 37 min. - Pasiut wysoko nad bramką.
- 38 min. - Blisko zdobycia gola Strzyżowski ale powalony przed bramką i krążek obok słupka.
- 40 min. - Z ostrego kąta Malasiński, odbija przed siebie Oosterwijk, ale nikt z Polaków nie zdążył z dobitką.
Koniec II tercji

- 42 min. - GOL! 3-1! Kolusz wreszcie trafia i to w samo okienko bramki Oosterwijka.
- 44 min. - Dwie świetne okazje Polaków. Najpierw z bliska Oosterwijk broni strzał Kowalówki a za moment Laszkiewicza.
- 46 min. - Strzał Droni zablokowany
- 47 min. - S. Kowalówka trafia obok słupka
- 48 min. - Postma trafia w boczną siatkę bramki Kosowskiego.
- 49 min. - Potężny strzał Gabrysia po rykoszecie wychodzi na siatkę otaczającą lodowisko.
- 49 min. - Strzyżowski oddał strzał z pierwszego krążka, mrozi Oosterwijk ale niepewnie krążek ale po gwizdku bo bramki wepchał Dziubiński.
- 49 min. - Wznowienia: 33 - 23
- 50 min. - Strzał Houkesa, pewnie łapie Kosowski.
- 51 min. - Malasiński dostał podanie za bramki, uderzył bez namysłu, ale odbija bramkarz.
- 55 min. - Przez kilka minut mamy dużo chaotycznej gry, bez groźny strzałów na bramkę z obu stron.
- 56 min. - Strzyżowski zza obrońcy, dobitka Dziubińskiego, ale bez zarzutu Oosterwijk.
- 57 min. - Polacy wyszli z kontrą 2 na 1, Pasiut do Droni ale ten prosto w bramkarza.
- 58 min. - Blokowane strzały: 6 - 12
- 59 min. - Pusta bramka drużyny z Holandii.
- Koniec Meczu
Najlepsi zawodnicy: Tomasz Malasiński - Ivy van den Heuvel

Estonia - Rumunia 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Bramki: Sibirtsev (7 min.), Rooba (28 min.), Kuznetsov (36 min.) - Becze (10 min.), Virag (16, 38, 57 min.), Goga (30 min.), Molnar (44 min.).

Ukraina - Litwa 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Bramki: Toryanyk (9, 22 min.), Bondaryev (12 min.), Petrangovsky (28 min.), Shafarenko (45 min.), Polonytsky (46 min.), Mikhnov (60 min.).