Znamy kadrę reprezentacji Polski na turniej w Budapeszcie
Selekcjoner Jacek Płachta po dzisiejszym treningu w małym spodku podał nazwiska 23. hokeistów, którzy od czwartku do niedzieli zagrają w Budapeszcie o awans do decydującej fazy kwalifikacji olimpijskich.
Do Budapesztu selekcjoner zabiera 23 zawodników – 3 bramkarzy, 7obrońców i 13 napastników. Niestety brakuje Adama Borzęckiego, którynie dostał jednak zwolnienia z Bietigheim Steelers, bo jego klub walczy o jak najlepsze miejsce w play-off DEL2, a w drużynie jest mały szpital.
Dziśpo obiedzie kadra obierze kurs na Węgry. Pierwszy trening w haliPapp László Sportaréna zaplanowano na środowe popołudnie.
Kadra Polski napreeliminacje w Budapeszcie:
imię i nazwisko | data urodzenia | wzrost / waga | mecze / bramki w reprezentacji (udział MŚ) | pierwszy klub | aktualny klub |
BRAMKARZE | |||||
1. Kamil Kosowski | 17.02.1987 | 184/81 | 22/0 (4) | JKH GKS Jastrzębie | GKS Tychy |
30. Przemysław Odrobny | 21.10.1985 | 192/85 | 64/0 (7) | Stoczniowiec Gdańsk | Pingouinsde Morzine-Avoriaz-Les Gets (Francja) |
29. Rafał Radziszewski | 10.07.1981 | 178/85 | 63/0 (9) | Zagłębie Sosnowiec | Cormarch Cracovia |
OBROŃCY | |||||
17. Mateusz Bryk | 24.08.1989 | 185/82 | 36/2 (1) | JKH GKS Jastrzębie | GKS Tychy |
12. Paweł Dronia | 30.06.1989 | 183/92 | 83/12 (5) | Orlik Opole | Fischtown Pinguins Bremenhaven (Niemcy) |
6. Michał Kotlorz | 12.05.1987 | 179/83 | 65/3 (6) | MOSM Tychy | GKS Tychy |
2. Maciej Kruczek | 26.01.1988 | 186/80 | 18/0 (1) | KTH Krynica | Comarch Cracovia |
9. Bartłomiej Pociecha | 22.03.1992 | 185/78 | 44/4 (2) | KTH Krynica | GKS Tychy |
28. Mateusz Rompkowski | 08.06.1986 | 183/81 | 117/8 (8) | Stoczniowiec Gdańsk | Comarch Cracovia |
4. Patryk Wajda | 20.05.1988 | 183/82 | 88/2 (6) | Podhale Nowy Targ | Comarch Cracovia |
NAPASTNICY | |||||
3. Adam Bagiński | 17.03.1980 | 184/81 | 147/24 (9) | Stoczniowiec Gdańsk | GKS Tychy |
22. Mateusz Bepierszcz | 19.05.1991 | 187/80 | 10/0 | Mazowsze Warszawa | GKS Tychy |
8. Aron Chmielewski | 09.10.1991 | 190/85 | 35/8 (2) | Stoczniowiec Gdańsk | Ocelari Trzyniec (Czechy) |
19. Krystian Dziubiński | 28.05.1988 | 180/78 | 91/16 (7) | Podhale Nowy Targ | Comarch Cracovia |
27. Radosław Galant | 10.11.1990 | 189/86 | 38/4 (1) | KTH Krynica | GKS Tychy |
14. KacperGuzik | 06.04.1993 | 183/89 | 10/4 | Podhale Nowy Targ | Comarch Cracovia |
26. Marcin Kolusz (C) | 18.01.1985 | 185/82 | 129/34 (9) | Podhale Nowy Targ | GKS Tychy |
25. Mikołaj Łopuski | 24.12.1985 | 188/90 | 104/37 (7) | Stoczniowiec Gdańsk | GKS Tychy |
16. Tomasz Malasiński | 23.08.1986 | 185/84 | 90/24 (6) | Podhale Nowy Targ | Wildcats Swindon (Wielka Brytania) |
18. Grzegorz Pasiut | 07.05.1987 | 185/90 | 106/27 (8) | KTH Krynica | Comarch Cracovia |
11. Maciej Urbanowicz | 12.07.1986 | 181/87 | 104/19 (5) | Stoczniowiec Gdańsk | Comarch Cracovia |
15. Patryk Wronka | 28.08.1995 | 172/70 | 9/1 | Podhale Nowy Targ | TatrySki Podhale Nowy Targ |
10. Krzysztof Zapała | 11.02.1982 | 175/75 | 96/22 (7) | Podhale Nowy Targ | TatrySki Podhale Nowy Targ |
Sztab kadry:
Trener:Jacek Płachta (ur. 18.05.1969)
II trener:Torbjörn Johansson(Szwecja, ur. 22.04.1973)
Trener bramkarzy:Kirył Korenkow (Rosja, ur.04.05.1968)
Trener wideo:Ireneusz Jarosz(ur.1982 rok)
Kierownik reprezentacji:Andrzej Zabawa
Serwisanci:Piotr Mytnik i Rafał Twardy
Lekarz:Maciej Żelawski
Fizjoterapeuci:Roch Bogłowski i Krzysztof Ritszel
—
Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang:
Preeliminacje (11-14 lutego 2016):
Grupa G(w Cortinie): Holandia, Serbia, Wielka Brytania, Włochy.
Grupa H (w Budapeszcie): Estonia, Litwa, POLSKA, Węgry.
Grupa J(w Sapporo): Chorwacja, Japonia, Rumunia, Ukraina.
Terminarz turnieju w Budapeszcie, hala Papp László Sportaréna:
data | godzina | mecz |
11.02.2016(czwartek) | 16:00 | POLSKA – Estonia |
19:30 | Litwa – Węgry | |
12.02.2016(piątek) | 14:30 | POLSKA – Litwa |
18:00 | Węgry – Estonia | |
14.02.2016(niedziela) | 14:30 | Estonia – Litwa |
18:00 | Węgry – POLSKA |
Charimanem węgierskiego turnieju będzie Fin Kalervo Kummola, 70-letni wiceprezydent IIHF.
Mecze podczas turnieju w Budapeszcie sędziować będą – jako główni – Czech Pavel Hodek, Duńczyk Michael Hicks, Szwajcar Daniel Stricker i Szwed Linus Ohlund, a na liniach pomagać im będą Michael Hofstaetter (Austria), Nikolaj Ponamarjow (Niemcy), Botond Palkovi (Węgry), Ravis Jucers (Łotwa) i Remi Aasum (Norwegia).
Ich supervisiorem wybrano Fina Jukkę Pakaslahtiego.
Transmisje z Budapesztu w TVP Sport i sport.tvp.pl
—
Finałowa runda kwalifikacji (1-4 września 2016):
Grupa D(na Białorusi): Białoruś, Dania, Słowenia, kwalifikant 3*.
Grupa E(na Łotwie): Austria, Łotwa, Niemcy, kwalifikant 2.
Grupa F(w Norwegii): Francja, Kazachstan, Norwegia, kwalifikant 1.
* Kwalifikanci zostaną rozstawieni według miejsc w tegorocznym rankingu IIHF, a więc Polska – w przypadku awansu – najpewniej pojedzie do Białorusi.
Komentarze