Wyświetleń: 13142

Zabójcza druga tercja (WIDEO)

2016-04-26 22:20:01

Reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo podczas Mistrzostw Świata dywizji I grupy A w Katowicach. W dzisiejszym meczu biało-czerwoni dość niespodziewani pokonali Słowenię 4:1.

W porównaniu do poprzednich spotkań dzisiaj w bramce biało-czerwonych stanął Rafał Radziszewski.

Wtorkowe spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli Polacy, którzy już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie. Po szybkim uderzeniu Krzysztofa Zapały krążek odbił się od słupka. Więcej szczęścia już w czwartej minucie miał Tomasz Malasiński. Rozgrywający setne spotkanie z orzełkiem na piersi napastnik zmienił tor lotu krążka po strzale Pawła Dronii czym zaskoczył Roberta Kristana. Radość z bramki trwała jednak krótko bowiem trzy minuty później Słowenia doprowadziła do wyrównania. Grając w liczebnej przewadze(na ławce Adam Bagiński) podopieczni Nika Zupancica rozpracowali naszą drużynę – strzelcem Ziga Jeglic. Bramka uskrzydliła dzisiejszych gospodarzy, którzy raz po raz wyprowadzali szybkie kontrataki. W 14 minucie Jeglic mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, lecz z bliska trafił prosto w „Radzika”. Słoweńcy przeprowadzali groźniejsze ataki, jednak nie potrafili skutecznie ich wykończyć. Na trzy minuty przed końcem tercji Robert Sabolic przymierzył z niebieskiej linii. Krążek na raty zdołał wybronić polski bramkarz, który tym samym po raz kolejny uratował nasz zespół. Tercję zakończyła akcja Mateusza Bepierszcza, który równo z syreną uderzył wprost w Kristana.

Druga tercja ukazała niespodziewanie dominację biało-czerwonych, którzy swoją grą zaskoczyli rywala. Podopieczni Jacka Płachty przeprowadzali składne akcje i w porównaniu z pierwszą odsłoną unikali przewinień. W 23 minucie Adam Borzęcki wystrzelił z niebieskiej linii wprost pod pachę Kristana. Bramkarz Słowenii zdołał jednak docisnąć krążek do ciała. Minutę później Polacy wyszli na prowadzenie. Po najeździe Patryka Wronki słoweński bramkarz zdołał odbić krążek do boku jednak przy dobitce z ostrego kąta Mikołaja Łopuskiego był już bezradny. Trafienie znacząco wpłynęło na postawę naszej drużyny, która agresywniej i częściej atakowała bramkę rywala. Po jednej z takich kontr na listę strzelców ponownie wpisał się Malasiński, któremu krążek doskonale nagrał Wronka. W 35 minucie po strzale „Malasia” krążek odbił się od słupka. Zaskoczeni Słoweńcy nie byli w stanie przebić się przez defensywę „Orłów”. Najdogodniejszą szansę na nawiązanie kontaktu miał na trzy minuty przed końcem tercji Ziga Pance, lecz nie trafił czysto w krążek i nie wstrzelił się w lukę pozostawioną przez Radziszewskiego. Wynik tercji ustalił ponownie Malasiński, który w 38 minucie po raz trzeci w dzisiejszym meczu wpisał się na listę strzelców.

Od początku trzeciej odsłony między słupkami hokeistów ze Słowenii Kristana zastąpił Gasper Kroselj. Polacy nastawili się na grę defensywną skupiając się przy tym na szybkich kontratakach. Słowenia starała się jak najszybciej zmniejszyć dystans do rywala jednak w bramce dobrze spisywał się Radziszewski. Najbliżej szczęścia był w 45 minucie Ales Kranjc, jednak krążek po jego silnym strzale minął poprzeczkę. W odpowiedzi chwilę później wynik podwyższyć mógł Krzysztof Zapała, lecz „gumę” po jego strzale parkanem powstrzymał Kroselj. Kolejne akcje obu drużyn nie przyniosły zmiany rezultatu i to Polacy dość niespodziewanie mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w katowickim turnieju.

Widzów: ok. 7000

Sędziowali: Reneau (Stany Zjednoczone), Rohatsh (Niemcy) oraz na liniach Paley (Rosja), Semjonov (Estonia)

Słowenia:
Kristan(od 40.01 Kroselj) – Kovacevic, Kranjc, Jeglic, Ticar, Sabolic – Repe, Gregorc, Verlic, Pance, Urbas – Pretnar, Vidmar, Kuralt, Music, Ograjensek – Milovanovic, Pesut, Koblar, Hebar, Ropret

Polska: Radziszewski – Borzęcki, Bychawski, Zapała, Wronka, Malasiński – Kruczek, Dronia, Chmielewski, Pasiut, Łopuski – Wajda, Bryk, Urbanowicz, Dziubiński, Kolusz – Kotlorz, Pociecha, Bagiński, Bepierszcz, Galant

Najlepszy mecz kadry jaki widziałem
Gratulacje Panowie !
w końcu zagrali !
Bardzo dobry mecz. 4:1 przy dwukrotnie większym czasie kar od przeciwnika, stawianego jako nr.1 w turnieju. Gratulacje za przebudzenie Panowie!
Zawsze to samo. Jak trzeba grać od początku to zawsze jest wtopa. Jak juz jest po herbacie to wtedy k...a grają? Do psychologa. Wszyscy.
Zgadzam się w 100%. Ja zauważyłem, że nasi najbardziej spinają się na mecze z dużo mocniejszymi od siebie zespołami. I wtedy te mecze są na poziomie. Za to wtopy z zespołami, z którymi powinniśmy grać jak równy z równym. Widać to także w piłce nożnej ale tam chyba ostatnio psycholog zaczął działać zdecydowanie poważniej. Ale może z drugiej strony - hokeiści dojechani treningami przed turniejem? Kto to wie...
najgorsze ze to nie jest problem tylko hokeistow. tak samo jest z naszymi druzynami siatkarzy, szczypiornistow. mamy jakis kompleks.
Sport jest piękny!
W końcu wszystko wychodziło.
Możemy głęboko odetchnąć.Spadku nie będzie a może być tylko lepiej.
Świetny mecz naszych grajków, nasuwa się pytanie - czy nie mogliśmy tak grać od początku ???
Liczba kar porażająca.
Zwycięzców się jednak nie sądzi. Gratulacje! :)
Tym bardziej szacun za wynik z mocniejszym przeciwnikiem przy takiej liczbie kar!
Brawo Radzik, brawo Malaś!!!
I Wronka,Zapała itd. :)
Brawo Polacy :) Dziś powiało halnym w Spodku, a przy takim wietrze i inni dobrze zagrali. Brawo Radzik!
Wronka dzisiaj świetny mecz, nie mówiąc o zdobywcy hat-tricka. Ale gratulacje należą się dla całego zespołu, który zagrał na bardzo dobrym poziomie.
Gdyby był ktoś zainteresowany odkupieniem 2 wejściówek na piątkowy mecz z Japonią po nominalnej cenie 60zł za sztukę to proszę o kontakt - 791 545 459. Są to dobre miejsca w sektorze K.
czemu żeście chopy tak od początku nie grali....
Wronka odlatuj z naszej ligi jak najszybciej!
Przecież bananowa z roku na rok na coraz wyższym poziomie! :)
Fiu,fiu. Powiem szczerze nie wierzyłem. Poczekajmy do końca turnieju, wtedy będziemy ich głaskać albo i nie;). Jednego zdania nie zmienię, naturalizacja tak, tak, tak.
Patryk Wronka dzisiaj the best
Nie do wiary :) I znowu trzeba czekać do jutra żeby się przekonać czy
a. nasi mieli dzisiaj dzień konia
b. Słowenia zapomniała jak się gra w hokeja
c. nasi przypomnieli sobie jak się gra w hokeja (na dłużej)
Ale nie powiem jest ciekawie, a może być jeszcze ciekawiej :)
POLSKA BIAŁO-CZERWONI !!!
Najwiekszy Kozak to jednak Wajda!.Chyba ma złamaną szczenke?
Onegdaj Feliks Góralczyk taką sytuację przypłacił utratą oka.
Poniekąd Patryk też góralczyk ;)
Zdarza się niestety... Zdrowiej wartko Patryk!
dokładnie swojak w meczu z Rumunią gdzie wynik był już przesądzony
szczenke? Jezu, gdzie chodziłeś do szkoły?
Szkoda, że teraz nie można wymienić Wajdę na innego hokeistę
Gratulacje za dzisiejszy mecz. Oby tak do końca Mistrzostw. Mam nadzieję, że prezio nie wróci do wyborczej retoryki sukcesu, bo zrobi zawodnikom krzywdę.
Pozdro dla chojraków którzy oddawali bilety za darmo na ten mecz bo nie chcieli oglądać padaki . Jak macie też bilety na jutro to są chętni , będą czekać na was pod Spodkiem . Ja też po meczu z Koreą pisałem , że to żenada ale przez myśl mi nie przeszło , żeby jednak tej drużyny nie wesprzeć dopingiem . Wielki mecz całej drużyny . Jeszcze różnie może być . Będę jutro i w piątek , bilety mam przygotowane . Walczymy panowie .
Kupią bilet lub przyjmę za darmo na jutrzejszy mecz pilne do 8:30.
darecki prawdziwy kibic kadry a nie sukcesu!
Kupię :)
Ja tam pozdrawiam chojraków co się z czymś zaoferowali a potem się zaszyli i ja muszę za nich smsy i telefony odbierać, a wracając do meczu to szkoda, że tak błyskotliwie to zawsze grają w meczach o pietruszkę.
... hahaha . Jesteś żałosny .
Może nie ??????
Pewnie że tak tylko zastanawiam sie kim jesteś , że wszystko musisz prostować .
... a i dzieki za minusiki . Konrad jestem kibicem hokeja . Nawet jak mojemu Naprzodowi nie szło nie wypisywalem , ze moja noga wiecej już na Jantorze nie powstanie . A byli tacy co wypisywali takie bzdury . Albo jestem kibicem albo nie . Nie mam zamiaru byc kibicem tylko jak jest sukces .
Panowie nie kłóćcie się musimy działać razem. Żeby było dobrze ;) resztę to w innym miejscu powinniśmy pisać bo ten portal to nie miejsce na takie rozmowy ;)

Pozdro dla Kibiców Naprzodu Janów ;)
Darek, też chciałbym wiedzieć kim jestem, że dzwonią do mnie a nie do Ciebie skoro ja nie mam z tym nic wspólnego? Nigdy nie napisałem, że moja noga na Jantorze nie postanie i nigdy tak ostro gry Naprzodu nie krytykowałem, bo może nigdy tak tragicznie nie grali, zresztą potencjały są tych drużyn różne i nie ma czego porównywać, nie dawałem Ci żadnego minusa i nie mam zamiaru się też z Tobą wadzić bo znamy się nie od dziś, ale nie ja zacząłem Ciebie atakować.
Trzeba bylo zj...c sowicie, to zaczli grac.Tak jak ktos wyzej napisal:
problemy z psycha, moze nie wszyscy do psychologa, ale w tej dziedzinie mamy ogromne braki.Tutaj trzeba to poukladac.Mam nadzieje,ze jutro powtorka,pokaza,ze dumnie nosza orzelka na piersi.
Panowie trzeba zap....lac, to dopiero poczatek !!!
Zacny komentarz o chorągwi ostatnio napisałeś. Może przeczytali i się obudzili. Brawo!
Wszystko OK. Tylko ten Jobczyk...
Nasi sobie przypomnieli jak grac w hokeja.Żałowałem że pojechałem na wcześniejsze mecze ale dziś było ok :)
Mila niespodzianka
Szkoda ze bilety takie drogie. Dali by od 20 - 60 to byłby komplet.
chupacabra 666 - zdobędziesz się na swoje pierwsze gratulacje dla kadry po dzisiejszym meczu bez ciągłego hejtowania? Pokaż, że masz jaja!
Co prawda po takim meczu nie powinienem nikogo wyróżnić bo wszyscy podeszli do tego meczu na poważnie i zagrali perfekcyjnie i nawet jak ktoś popełnił już błąd jak np. Wajda który stracił krążek to miał za honor zrobić wszystko by naprawić swój błąd z poświęceniem rzucając sie na lód i blokując krążek szczęką brrr... Jednak w ataku na pierwszy plan wysuwają się Malasiński,Wronka i Pasiut. Dzisiaj jednak wygraliśmy obroną bo gdyby nie ofiarna gra w defensywie to 1 tercja zakończyłaby sie porażką i Słoweńcy z inną werwą mogliby wejść w drugą tercję. Brawo oby w meczu z Austria ta determinacja również dała znać o sobie!
Dobrze ze wspominacie o Wronce bo komentatorzy zapomnieli tylko Malas i Radzik... oczywiscie zagrali swietny mecz i gratulacje ale Wronka robi taka robote ze czapki z glow i teraz pytanie czy Łyszczarczyk nie bylby drugim Patrykiem panie Płachta?
Ten Mikrus (nieprzypadkowo przez duże "M") zrobił dziś grę! Przykład niskiego, ale WIELKIEGO zawodnika. Będę z niego ludzie.
Fajter123 daj już sobie * siana z tym Alankiem bo nawet na 18-stce nic nie pokazał, byli lepsi od niego w kadrze i to chłopaki z polskiej ligi.
Nie wiem co to było... Przebudzenie Mocy, Ostatnia krucjata, Obcy decydujące starcie, Liberator V, Rocky IX? Jebać tytuł - TAK MA TO WYGLĄDAĆ do końca tego turnieju! Gdy widzi się walkę i kreatywność (!) to awans do Elity nie ma znaczenia. Za ten mecz należą się brawa!
Wczoraj chciałem napisać na tym forum, ale zapomniałem hasła, że Płachta powinien w ramach mobilizacji puścić chłopakom film o Youngblodzie... I chyba tak zrobił. Ja osobiście jak byłem dzieckiem po tym filmie na dobre zakochałem się w hokeju. Wronka dziś był Robem Lowe z kijem a Malasiński Patrickiem Swayze. Inna rzecz, że gram w NHL na Xboxie w zasadzie tylko w drużyny narodowe, bo taki hokej mnie bawi, ale przejrzałem drużyny NHL i tam aż roi się od zawodników o polsko brzmiących nazwiskach. Świadczy to o tym, że my mamy ten dryg to hokeja, ale potrzeba nam szkolenia młodych. Mentalnie Polacy jak ulał pasują do tej dyscypliny opartej na wielkich emocjach i walce do końca. To jest bardzo dumny sport a my jesteśmy dumnym narodem. Potrzeba tylko inwestycji.
No i w końcu zagrali na swoim poziomie!
Krótko "RWM" czyli Radzik, Wronka i Malaś zrobili nam wynik. Naprawdę szacun dla Rafała, pokazał wszystkim że aktualnie jest najlepszym bramkarzem w Polsce. Świetnie interwencje, a jedna bramka była zupełnie nie do wyciągnięcia. Swoja droga zastanawiam się cały czas dlaczego Płachta postawił na "Odrobny kredyt"/. Dlatego że gra w lidze zagranicznej ?. Nie rozumiem. Radzik pokazał już w play-off że jest w wysokiej formie i dzięki niemu Craxa zdobyła tytuł MP. A tu nagle po już 1 słabym meczu znowu w 2 meczu stawia na blondynę?. Zupełnie niezrozumiałe Panie Płachta !!!! Wczoraj mecz na poziomie i jak mówię szacun dal młodego Wronki oraz Malasia który wraca do formy.
dokladnie tak jest, gdyby Odrobny obronil bramke na 1-2 dla Wlochow bylo by inaczej bo w trzeciej tercji przy wyniku 1-1 wszystko bylo by mozliwe a wtedy wchodzilismy w rytm i juz duzo lepiej gralismy,to samo z Azjatami strzelamy kontaktowa bramke na 1-2 i zas Przemek nie pomaga,a jak widac dobrze broniacy bramkarz np.Koreanski czy wczoraj Radziszewski potrafia wygrac druzynie mecz oby dzis znowu Rafal mial dzien konia i Malas zas hatrica ustrzelil
wczoraj naszym wszystko wychodziło i wynik mamy jaki mamy
oby dziś z Austrią zagrali podobnie
a co do dopingu - wczoraj można było się przekonać dlaczego Kraków nie umywa się do Katowic :)
zwiazek powinien sie bardziej postarac o lepszych sparingpartnerow przed mistrzostwami,po co nam bylo grac ze slaba Litwa,Wielka Brytania ???? albo z Koreanczykami ktorzy pewnie celowo dali nam wygrac ten mecz bysmy mysleli ze jestesmy zdecydowanym faworytem.Taka Korea zagrala dwa sparingi z Norwegami jeden z Dunczykami przegrywajac wcale nie wysoko bo 3-0,5-3 i 2-0 wiec juz bylo widac ze to nie *zy,no ale nasz zwiazek wolal zeby jednak chlopaki rozgromily Litwe.....szkoda straconych punktow bo jeszcze nic tak naprawde nie ugralismy,spadek wciaz jest realny chyba ze urwiemy punkcik Austri bo inaczej w piatek zagramy o byc albo nie byc a tak pieknie chlopaki sie wczoraj prezentowali oby i dzis dali z siebie wszystko co najlepsze POWODZENIA
Veni,vidi, vici!!!! Radzik na 6+ ,Patryk wreszcie pokazał pazur i niesamowity przegląd sytuacji na lodzie, Jacek trafił z ustawieniem ataków,Malaś jak sęp , Aron cień zawodnika.....reszta jako tako, ale i tak dowieźli zwycięstwo do końca meczy, chwała im za to.....i niech zagrają przynajmniej tak pozostałe dwa mecze :)
Szkoda, że Sędziowie nie dostosowali się do poziomu meczu i dawali kary Polakom za nic !
Brawo POLSKA
Brawo Chlopaki zagraliscie bardzo dobry mecz i milo bylo widziec motor reprezentacji MALASINSKI, WRONKA, ZAPALA i DZIUBINSKI no i cala walka calej druzyny Brawo Wy Chlopaki
postawilem na Was 2 kupony i kazdy po 50 euro, jeden z kursen 7,00 a drugi z 7,50 no i dzisiaj odbieramy super wygrana Dzieki Wam Chlopaki :) na kuponach mialem tez Austrie i 02 Real z remisem :)
Dzisiaj walczymy z Austria i stawiam na Was 100 e :)
POLSKA BIALO CZERWONI
Panowie spokojnie,po jednym przyzwoitym meczu nie wpadajmy w euforię. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Mecz z Austrią będzie wyznacznikiem tego,czy naprawdę idzie ku lepszemu.
Tak czytam te wasze komentarze po wczorajszym meczu i nadziwić się nie mogę:) Część z was to tacy malutcy hipokryci, malowane koguty które jeszcze dwa dni temu chciały całą reprezentację zaorać a teraz "ochy i achy". Litości. Do chłopaków nie mogę się przyczepić mimo dwóch bardzo słabych pierwszych meczy, ale do trenera już tak. Od czego on jest w boksie? Będę to powtarzał do znudzenia, najwyższy czas na zmiany. Ten trener nie da już chłopakom ognia (takiego jak Zacharkin). To samo tyczy się samego prezesa. Jak się na niego patrzy to aż się krew zaczyna gotować. Od czego pan jesteś? Od wazelinowania przed kamerami? Weź się chłopie za ligę, za szkolenie młodzieży (wymóg regulaminowy ligi), za stworzenie DOBREGO regulaminu dla PHL i wreszcie znajdź sponsora aby trochę ulżyć klubom. A tak, kadra się utrzyma i będzie sobie robił pijar jak jest dobrze, zakłamując rzeczywistość. Chłopaki do boju z Austrią! Trzymamy kciuki
wie ktoś kto spada z elity w przypadku jak ostatnie miejsce w grupie B zajmie Francja lub Niemcy? znalazłem tylko info, że jak zajmą dwa ostatnie miejsca to spada tylko jedna drużyna z Grupy A, ale co w sytuacji np.
6. Niemcy
7. Inny kraj
8. Francja
?
Jak Francja i Niemcy zajmą dwa ostatnie (7 i 8) miejsca to wchodzi z IA tylko jedna, jeśli zajmą miejsca np 6 i 7 lub 6 i 8 to wchodzą normalnie dwie drużyny
Jeżeli Francja i Niemcy będą na ostatnich pozycjach, to spadają dwie drużyny (miejsca 13,14). Jeżeli "spadnie" jedna z nich (Francja lub Niemcy), to awans uzyska tylko jedna drużyna z Div. IA. Wtedy spadnie tylko jedna drużyna z Elity i nie będzie to ani Francja, ani Niemcy, tylko drużyna z miejsc 15,16 - PROSTE !
Niezły bełkot, nic nie wyjaśniłeś :P Wygląda na to że nawet nie wiesz, że są dwie 8-zespołowe grupy A i B, a Francja i Niemcy są razem w jednej z nich, więc nie mogą zająć miejsc 15,16. Na pewno spada ostania drużyna z grupy A, a z grupy B jedna lub nikt w zależności od miejsc zajętych przez gospodarzy MŚ 2017. Jednak nie umiem znaleźć nigdzie tej zależności dokładnie rozpisanej..
a kto wtedy spada jako drugi ? siódmy zespół grupy B elity ? gorszy z pary siódmy zespół grupy A i siódmy zespół grupy B ?
Za mecz ze Słowenia należą się wielkie brawa !
Coś mało komentarzy , jakby NASI przegrali to by było...!!
POLSKA to PANY BIAŁO-CZERWONE SZATANY !!!
Słabiutko panowie ... oj słabiutko !!!
cienko z biadoleniem ! normalny szok !!!
normalka WYGRYWAMY to d...a w troki !!!
a poza tym POLSKA to PANY BIAŁO-CZERWONE SZATANY !!!
Już tam Wronke wyłowią po tych mistrzostwach do lepszej ligi.Gratulacje za ofiarą walkę należą się wszystkim bez wyjątku zawodnikom. Patryk trzymaj się!
Dzisiaj punkcik z Austrią i mamy status quo zachowane a za rok dojdzie Cichy, Łyszczarczyk i Rompkowski, będziemy też mieć większość reprezentantów ogranych w Lidze Mistrzów.Na razie trzeba się utrzymać.