Wyświetleń: 1321

Dronia: Szkoda tego spotkania

2018-04-23 11:54:22

– To był wyrównany mecz. Żeby odnieść zwycięstwo, zabrakło nam dwóch czynników odrobiny szczęścia i skuteczności – przyznał po porażce 1:3 Włochami Paweł Dronia. Reprezentacja Polski po raz czwarty z rzędu przegrała mecz inaugurujący mistrzostwa świata.

28-letni defensor został wybrany najlepszym zawodnikiem naszego zespołu w starciu z Italią. Wybór trenerów chyba nikogo nie zdziwił, bo wychowanek Orlika Opole zagrał sumiennie w destrukcji, a poza tym często stwarzał przewagę, dobrze podłączając się do akcji ofensywnych.

Reprezentacja Polski znakomicie rozpoczęła to spotkanie, bo już w 6. minucie objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Zapała, który wykorzystał sytuację sam na sam z Markiem de Fillipo Roią.

Włosi wyrównali w 34.  minucie. W ogromnym zamieszaniu podbramkowym najszybciej odnalazł się Giulio Scandella. Teraz można zastanowić się, jak potoczyłby się ten mecz, gdyby w 36. minucie Maciej Urbanowicz wykorzystał podanie Droni i zaskoczył włoskiego golkipera. Krążek po jego strzale zatrzymał się na słupku.

– Szkoda tej sytuacji. Do teraz zastanawiam się, czy nie powinienem wtedy oddać strzału. Ale było, minęło – zaznaczył „Dronson”.

Pod koniec drugiej tercji „Azzurri” wyszli na prowadzenie, wykorzystując okres gry w przewadze. Z korytarza między bulikami znakomicie przymierzył Armin Helfer. Z kolei na 17 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Ivan Deluca, umieszczając krążek w pustej bramce.

Dziś o 16:00 reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowenią, która wczoraj sensacyjnie przegrała 1:3 z beniaminkiem turnieju Wielką Brytanią.

– Będziemy gotowi na starcie. W starciu z Włochami nie zagraliśmy źle, musimy więcej jeździć i częściej niepokoić bramkarza rywali – zakończył Paweł Dronia.

Radosław Kozłowski, korespondencja z Budapesztu.