Wyświetleń: 2584

MŚ IA: Ważne zwycięstwo Włochów (WIDEO)

2018-04-25 14:38:24

Reprezentacja Włoch odniosła drugie zwycięstwo na Mistrzostwach Świata Dywizji I Grupy A. "Azzurri" pokonali Kazachstan 3:0, a czyste konto zachował Andreas Bernard, broniąc 37 uderzeń rywali.

Przed pierwszym spotkaniem czwartego dnia mistrzostw Kazachowie byli jedyną drużyną z kompletem punktów i ewentualna wygrana mogła okazać się milowym krokiem w kierunku awansu do Elity. Tymczasem to Włosi, którzy wczoraj odpoczywali weszli agresywniej w mecz i po dziesięciu minutach prowadzili już dwoma bramkami po strzałach Petera Hochkoflera i Diego Kostnera, które padły po dobitkach.

W drugiej tercji obraz gry nie wiele się zmienił. W 26. minucie było już 3:0 dla graczy z Półwyspu Apenińskiego. Sean McMonagle huknął z niebieskiej i krążek wpadł do siatki. Kazachowie, mimo trzech liczebnych przewag nie potrafili znaleźć sposobu na włoską defensywę.

W trzeciej tercji mecz został przerwany z powodu wyrwy w lodzie pod jedną z band. Ze względu na panujące w stolicy Węgier upały, jakość tafli już od początku budzi poważne zastrzeżenia.

Włosi ostatecznie pokonali rywali 3:0 i z sześcioma punktami objęli prowadzenie w tabeli mistrzostw.

Włochy - Kazachstan: 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
1:0 - Peter Hochkofler -Tommaso Goi, Sean McMonagle (05:18),
2:0 - Diego Kostner - Marco Insam, Markus Gander (09:37),
3:0 - Sean McMonagle (25:26),

Sędziowali: Lassi Heikinnen (Finlandia), Marc Iwert (Niemcy)- Ludvig Lundgren (Szwecja), Daniel Soos (Węgry)
Minuty karne: 12 - 10
Strzały: 29 - 37
Widzów: 1325

Włochy: Bernard – Hofer, Helfer; Scandella, Hochkofler (2), Andergassen - Trivellato, McMonagle (2); Gander, Insam, D. Kostner - Sullivan, Larkin;  Deluca, Felicetti, Lambacher (2)– L. Zanatta (4), Pavlu (2); Traversa, S. Kostner, Goi.
Trener: Clayton Beddoes

Kazachstan: Karlsson – Dallman, Siemionow; Starczenko (4), Rymariew, Kuczin – Łakiza, Mietałnikow; Michajlis, Jewdokimow, Grienc (2) – Połochow, Oriechow; Akołzin, Markiełow, Wołkow – Ibrajbiekow (2), Sagadiejew; Pietruchow (2), Gurkow, Asietow.
Trener: Gałym Mambetalijew