Wyświetleń: 9627

MŚ IA: Kosztowne błędy. Porażka Polski z Wielką Brytanią (WIDEO)

2018-04-25 18:10:09

Po niesamowicie zaciętym i emocjonującym spotkaniu reprezentacja Polski przegrała z Wielką Brytanią 3:5. Biało-czerwoni muszą skupić się teraz na tym, by utrzymać miejsce na zapleczu elity.

Mecz z Brytyjczykami miał nam dać odpowiedź na pytanie: o co w tym turnieju będą grać biało-czerwoni. Ewentualna porażka skazywałaby nas na walkę o utrzymanie, a zwycięstwo dawało spore szansę w grze o „coś” więcej.

Szybki cios

Początek spotkania należał do „Wyspiarzy”, którzy od samego początku odważnie ruszyli do przodu. Twardo grali na bandach, dobrze operowali forecheckingiem i oddawali strzały niemal z każdej pozycji. Efekt był natychmiastowy, bo już po 182 sekundach John Murray musiał wyciągnąć gumę z siatki. Wszystko zaczęło się od niepozornej wrzutki Marka Richardsona, którą do bramki sprytnie przekierował Brett Perlini.

Podopieczni Pete'a Russella starali się pójść za ciosem i wypracowali sobie dwie świetne okazje. W obu próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności dał „Jasiek Murarz”, który w sobie tylko znany sposób zatrzymał uderzenia Brendana Brooksa i Olivera Betteridge'a.

Na szczęście nasz zespół w porę się obudził i zaczął grać odważniej. W 13. minucie Marcin Kolusz został sfaulowany, gdy wychodził na czystą pozycję. Sędziowie nie podyktowali jednak rzutu karnego, a jedynie nałożyli na Stephena Lee dwuminutowe wykluczenie. Biało-czerwoni znakomicie rozegrali przewagę i już 16 sekund później cieszyli się z wyrównującego gola. Aron Chmielewski dograł do pozostawionego bez opieki Pawła Droni, który potężnym uderzeniem z pierwszego krążka nie dał żadnych szans Benowi Bownsowi.

Wydawało się, że złapaliśmy wiatr w żagle. Coraz częściej atakowaliśmy i każdą akcję staraliśmy się kończyć strzałem. Najbliżej szczęścia był Maciej Urbanowicz, bo krążek po jego uderzeniu zatrzymał się na poprzeczce. Polscy kibice aż złapali się za głowy.

Jednak tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony straciliśmy drugiego gola. Z nadgarstka doskonale przymierzył Colin Shields, a krążek zanim wpadł do siatki, to odbił się jeszcze od dwóch słupków.

Przebudzenie po przerwie

Niewątpliwie najlepsza w wykonaniu „Orłów” była druga odsłona. W końcu oglądaliśmy zespół głodny gry i niebojący się podjąć ryzyka. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 24. minucie wyrównującego gola zdobył Damian Kapica, który wykorzystał znakomite dogranie Bartłomieja Pociechy. Sześć minut później na prowadzenie wyprowadził nas Krzysztof Zapała, popisując się precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka. Prowadzenie naszego zespołu mogło być wyższe, ale tuż przed zakończeniem trzeciej odsłony rzutu karnego nie wykorzystał Damian Kapica. Skrzydłowy drugiej formacji starał się zmieścić gumę między parkanami Bena Bownsa, ale ten przewidział jego zamiary.

W trzeciej tercji mecz wymknął się biało-czerwonym spod kontroli. Brak konsekwencji i dokładności w rozegraniu krążka przełożył się na to, że w 45. minucie Brendan Brooks doprowadził do wyrównania. Skrzydłowy trzeciego ataku zakręcił Jakubem Wanackim, a następnie złapał na przemieszczeniu Johna Murraya. Było więc 3:3.

Podopieczni Pete'a Russella poczuli krew niczym wygłodniałe rekiny. Zaczęli atakować z większym animuszem, a nasz zespół musiał ratować się faulami. „Wyspiarze” przez 41 sekund grali w podwójnej przewadze i wykorzystali tę okazję. To był kluczowy moment tego spotkania.

W końcówce trener Ted Nolan postawił wszystko na jedną kartę. Zdjął bramkarza i wprowadził do gry dodatkowego napastnika, ale ten manewr nie przyniósł zamierzonego efektu w postaci wyrównującego gola. Gumę w pustej bramce umieścił za to Jonathan Philips i niezwykle cenne trzy punkty powędrowały na konto Brytyjczyków.

Wielka Brytania – Polska 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)
1:0 - Brett Perlini - Mark Richardson, Robert Farmer (03:02),
1:1 - Paweł Dronia - Aron Chmielewski, Damian Kapica (12:21, 5/4),
2:1 - Colin Shields - Brett Perlini, Robert Farmer (18:37, 5/4).
2:2 - Damian Kapica - Bartłomiej Pociecha, Aron Chmielewski (23:31),
2:3 - Krzysztof Zapała - Tomasz Malasiński, John Murray (29:42),
3:3 - Brendan Brooks - Robert Farmer, Robert Dowd (44:56),
4:3 - Ben O'Connor - Mike Hammond, Colin Shields (46:40, 5/3),
5:3 - Jonathan Phillips - Robert Lachowicz, Oliver Betteridge  (59:29, 5/6, do pustej bramki)

Sędziowali: Alex Di Pietro (Szwajcaria), Oldřich Hejduk (Czechy) – Thomas Caillot (Francja), Marton Nemeth (Węgry).
Minuty karne: 8-10.
Strzały: 34-39
Widzów: 1435

Wielka Brytania: Bowns – D. Philips, O' Connor; Perlini, Farmer, Shields – Ehrhardt, Richardson; Lachowicz, Betteridge, J. Philips – Lee (4), Swindlehurst; Dowd, Hammond, Brooks – Sullivan; Myers (2), Kirk, Davies (2) oraz Ferrara.
Trener: Pete Russell

Polska: Murray – Dronia, Rompkowski; Malasiński, Zapała, Kolusz (2) – Ciura, Pociecha; Chmielewski, Dziubiński (2), Kapica – Górny, Tomasik (2); Łyszczarczyk, Komorski, Łopuski – Wanacki (2), Bryk; Urbanowicz, Neupauer (2), Witecki.
Trener: Ted Nolan

Radosław Kozłowski. Korespondencja z Budapesztu.

kompromitacja
Spadek
Cóż z wyników, jak nie ma skąd do domu pieniędzy przynieść...
Dziekujemy wielkim góralom którzy dużo beca a mało mleka dają szkoda słów!
Jeszcze raz powtórzę Podhale, Gdański i długo, długo nic. Możecie sobie minusować do woli ale realia są takie, że bez zawodników z tych klubów reprezentacja mierzyłaby się co najwyżej z Chinami, Serbią, Australią itd. itp.
Pan Kolusz pewnie stwierdzi, że orkiestra jest ale dyrygenta nie ma...
IceBart - czy Ty się dobrze czujesz czy dzisiaj średnio? Przegrany mecz to wina akurat górali? Spójrz na statystyki.
LukaszNT a kto niby z NT dziś błysnął? jedna *na kara Kolusz w drugiej tercji druga dziubiński grając w osłabieniu i tracimy bramkę na 3:4 tak brawo Podhale!!!! jedyni zawodnicy na poziomie to Łyszczarczyk, Chmielewski i Dronia! reszta dno i kupa mułu!
O po*m Tomasiku już nie wspomne
łysy jak strzelali i wygrali ze Słowenią to były same oh i eh i pianie z zachwytu a dziś już są bee... Dziś zagrali słabiej bez dwóch zdań ale powiedzmy sobie szczerze Polska pojechała na Węgry po utrzymanie i miejmy nadzieję, że cel zostanie osiągnięty. Do awansu do Elity potrzeba po kilku Koluszy, Chmielewskich, Malasińskich, Pasiutów, Droniów, Dziubinskich, Odrobnych itp. bo nie każdy mecz zawodnikowi wychodzi. Bardzo jestem ciekaw jak za kilka lat poradzi sobie reprezentacja, gdy zabraknie nowych twarzy z Podhala... Marzycie o awansie jakbyście się wczoraj urodzili i nie znali realiów polskiego hokeja. Jak do reprezentacji będzie kandydować, po 4-5 wartościowych zawodników na jedno miejsce to wtedy będzie można myśleć o awansie do Elity i pozostaniu w niej na dłużej. Niestety ale tam gdzie gra obecnie młodzieżowa reprezentacja niebawem wylądują i seniorzy, bo z pustego to nawet Salomon nie naleje.
LukaszNT - odpuść, nie ma sensu. Nie przegadasz.
LkaszNt a my tu piszemy teraz o meczu ze Słowenią czy z Anglią ? który jest przegrany przez *ne kary tych właśnie Nowotarżan!!!!
Murray z Tychow gdyby obronil szmate na 3-3 mecz pewnie by byl wygrany
Dzisiaj niestety słaba gra. Szkoda., bo przegraliśmy na własne życzenie.
Dziubiński, Łopuski, Wanacki, Tomasik to jakaś masakra, chłopy bez formy kompletnie, gubią się w każdej akcji czy przy wyprowadzaniu krążka. Przewagi wołają o pomstę do nieba, bez pomysłu całkowitego, 100 podań bez strzału, co to ma być? Wanacki wielbłądy z Tomasikiem. a Łopuski jeździ kręci bez sensu..... Dziubiński myślami chyba przy poszukiwaniu klubu lub nowej roboty?
Najważniejsze, że wszyscy wymienieni (bo Dziubek pewnie dołączy też) tworzą projekt w Katowicach :)
Dziubek ma spore doświadczenie w sabotażu więc kto wie czy jego konto nie zostało zasilone paroma "funciakami" :)
warto dodać do tej grupy jeszcze czołg Urbanowicz, jeździ ciężko, niby taki w lidze cwaniak a nie widać aby rozbijał brytolów po bandach? więc na co surowego technicznego gracza jak atut gry ciałem i agresywności już nie widać.

To właśnie kiszenie się w lidze od lat powoduje, że ciepłe posadki działają na nich już stagnacją i nic się nie rozwijają. MASAKRA. Gwiazdy na swoim podwórku/dzielnicy za ciężkie pieniądze.
Jeszcze troche głupich kar Dziubińskiego i spadniemy. Brak wykończenia akcji...jakaś masakra
Bardzo dobra druga tercja, ale pierwsza i trzecia to dramat. Łyszczarczyk cieniutki jak na zawodnika, który chce grać w NHL. Chmielewski zrobił w Czechach ogromny krok do przodu, ale w reprze nie ma z kim grać. Trzeba urwać Węgrom i Kazachom jakieś punkty i modlić się, żeby Słowenia grała dalej tak beznadziejnie...
przykre to ale Lyszczarczyk nic nie wnosi do gry pozytywnego,na tle naszych starych kadrowiczow powinien sie wybijac tak jak chocby Wronka rok czy dwa lata temu
Nie wiem jak wysokie kontrakty w Cracovii mieli m.in. Dziubiński i Urbanowicz, ale podobno na nasze warunki rewelacyjne. Wygląda na to, że Rohaczek nie pomylił się, żegnając się z nimi. To wciąż solidni gracze, ale już nie są w stanie dać czegoś ekstra, najwyraźniej szczyt formy mają za sobą. Obym się mylił.
zapytaj zainteresowanych i znajacych temat jaka kase mieli zawodnicy w Sanoku. ile hajsu mieli a jak było opoznienie co robili! a tera np pan kredyt campy robi
Chmielewski duży progres , Zapała , Dronia fajnie , Dziubiński to ja nie wiem ten chłopak nie myśli , w każdym meczu minimum 2 kary , ale dzisiaj w takim momencie , Wanacki słabiutko , kupił go jak chciał , myślę że w Polskiej lidze jest paru zawodników lepszych od niektórych tu grajków !! Jasiek Murarz na plus w bramce .
Zgadzam sie ze paru lepszych grajków jest w lidze np Fraszko
Kadra gra tak jak zespoły w lidze. Ten sam poziom. Paru grajków zza granicy robi od czasu do czasu jakąś różnicę i to tyle. Słaba liga = słaba kadra. W kadrze grają zawodnicy-turyści (nie wszyscy). Celem ich jest być więcej wartym w klubie $$$. Większa połowa polskich zawodników w tej lidze nie prezentuje ekstraligowego poziomu. Wygląda to tak jak byśmy parę lat temu połączyli ekstraligę z pierwszą. Wygórowane kontrakty zawodników odbierają im chęci gry poza granicami kraju. Limit obcokrajowców w najbliższych latach musi być powiększony, bo tu nie ma kim grać. Równolegle dzwonić do Henia z prośbą by opracował miksturę na wyprodukowanie hokeistów na miarę XXI wieku.
A może - paradoksalnie - dobrze się stało? Wyobraźcie sobie co by się było, gdyby jakimś cudem, fuksem, picem, Polska awansowała? Nikt by nie mówił już o dramacie w szkoleniu, działacze wypinaliby klaty do orderów i kieszenie do premii, dziennikarze, którzy na co dzień nie mają pojęcia o hokeju, dmuchaliby balonik na pierwszych stronach portali, a kibice daliby się wkręcić w te sny o potędze. A po roku? Solidny wpierydol w KAŻDYM meczu, bo na farcie nie da się w Elicie jechać nawet przez jedną tercję, a co dopiero przez cały turniej. Sytuacja wypisz-wymaluj przypomina kadrę piłkarską na początku XXI wieku - po wielu latach awans na MŚ, szampany strzelały, działacze pitolili jeden przez drugiego o sukcesie "polskiej myśli szkoleniowej", dziennikarze już medale rozdawali, PZPN liczył kasę, a w Korei zimny prysznic - mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. A po powrocie szukanie winnych, głupie gadki z serii "gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka", lata pudrowania trądu, a na każdej kolejnej imprezie znów trzy mecze i do domu. Podobno Einstein powiedział "szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów". PZHL wali głową w mur i co roku dziwi się, że mur ani drgnie, bierze ketonal i wali dalej.
Pełna zgoda, z tym, że piłkarze grali na MŚ a nie na turnieju kwalifikacyjnym do MŚ jak hokeiści.
@Konrad
Na MŚ w piłce grają 24 drużyny, czyli równo jak Elita plus IA i jeszcze kawałek IB. Z resztą to kwestia skali.
@r29 - tak, w MŚ w piłce nożnej grają 24 drużyny (w tym Polska) spośród, uwaga!: 211 federacji piłkarskich zrzeszonych w FIFA. Polska jest na 10 miejscu na 211.

W hokeju na MŚ gra 16 drużyn spośród 48 zrzeszonych w IIHF. My jesteśmy na 21 miejscu spośród 48 miejsc, czyli... w połowie stawki.

Nie dziwmy się, że pieniądze idą na piłkę nożną, bez sukcesu reprezentacji w hokeju nie zyskamy sponsora, popularności dyscypliny i zainteresowania u młodzieży. Nawet jeśli piłka stałaby niżej to hokej nigdy jej nie dorówna popularnością. Takie rzeczy tylko w niewielu krajach.
Mam nadzieje, że te je..ne nieudaczniki spadna do niższej dywizji, mieć przez większą część meczu przewagę i łapać tak *ne kary jakie zrobili dziubiński i kolusz ??? porażka mam nadzieję ,że związek ich za to ukarze!!!!!!!!! BANDA PIE....YCH NIEUDACZNIKÓW!!!!!!!!!!!!
Jest porażka jest i komentarz z Janowa :D
Addie a co w tym komentarzu jest nie tak? k...wa mać od 10 minuty meczu mamy przewagę i gramy dobrze, po czym w trzeciej tercji łapiemy de.ilne kary jak ta dziubińskiego w osłabieniu 4:5 ( choć kolusz zrobił w drugiej tercji nie lepszą ) i przegrywamy wygrany mecz!!!!???? dla mnie to jest banda pie.....ych nieudaczników!!!!!!
Co w tym komentarzu jest nie tak:
1. Życzenie własnej reprezentacji porażki
2. Jak ta "banda nieudaczników" pokonała Słowenię to była cisza, ciekawe czy na Słowenii już wieszczą pogrzebanie hokeja
3. Zawodnicy grają na tyle, na ile umieją, wynik generalnie i tak robią ponad stan
4. Jednobramkowe prowadzenie to nie jest wygrany mecz
5. Za dużo wykrzykników.
czy taki kibol jak lysy to się zwyczajnie kiedyś urodził czy też zepsuło go środowisko naturalne?
język literacki -- opamiętaj się chłopie
ogarnij niezdrowe emocje
Addie nie wnikam w wykrzykniki i to, że chwaliłem za wczorajszy mecz bo o dziwo zagrali dobrze, i nie licząc pierwszych 10 minut w dzisiejszym meczu do końca drugiej tercji mieliśmy przewagę i graliśmy bardzo dobrze uważasz , że to co zrobili nasi zawodnicy w trzeciej tercji , przede wszystkim dziubiński grając w osłabieniu jest normalne? i nie należą się im totalne zj.by?????
Gość GKS mieszkam na Bukowej , tak zniszczyło mnie środowisko naturalne
Przy dzisiejszej przegranej wynik ze Słowenią nie żadnego znaczenia. Przegrana z dzisiaj jest kluczowa. W 6 punkcie mogłeś jeszcze zatańczyć
lysyjonow - widzisz jakichś lepszych zawodników do reprezentacji, którzy spełniają wymóg gry 2 sezonów w lidze polskiej, niż tych którzy grają obecnie? Życzenie reprezentacji narodowej degradacji do pre-prekwalifikacji do MŚ oznacza, że nie jesteś kibicem kadry.
Po tym meczu i tym co zrobili w trzeciej tercji nie jestem , dzióbiński i kolusz powinni być dożywotnio zawieszeni, wanacki to samo, a inni by się znaleźli, choćby Fraszo, Paś ,
Dziubiński
lysyjonow z każdym Twoim komentarzem coraz bardziej wstyd mi,że kibicujesz Naprzodowi. Twoje wypowiedzi są zawsze konstruktywne i inteligentne. Mam nadzieję,że Ty w swoim zawodzie(gdziekolwiek nie pracujesz) zawsze wszystko robisz dobrze. Sprawdź też,czy wizyta u lekarza specjalisty Ci nie przepadła bo niestety w naszej służbie zdrowia kolejki długie,a w Twoim przypadku braku szybkiego leczenia grozi niebezpieczeństwem nie tyle co dla Ciebie,ale głównie dla otoczenia. Nie pozdrawiam.
@lysyjonow - "Po tym meczu i tym co zrobili w trzeciej tercji nie jestem " (przyp. - kibicem reprezentacji narodowej) - Łysy, dziękuję za przyznanie się, szanuję.
geena, przepraszam, przemyślałem to co napisałem wcześniej, za ten mecz należą się naszym zawodnikom najszczersze wyrazy szacunku !!!!!!!
Jak przegrana trzecia tercja wystarczy Ci, żeby przestać kibicować własnej reprezentacji, to cud, że jeszcze kibicujesz Naprzodowi :D no chyba że jesteś jednym z tych co na meczach Naprzodu śpiewają "Polska bez Śląska".
Lysy jest niestety tak jak myślałem
Ty się głąbem urodziłeś i *em umrzesz
O wypełzłeś, po Słowenii cię nie było.
Przede turniejem mówiłem o 5 pkt zdobytych żeby można było się utrzymać.Generalnie kadra to wykładnik ligi więc nie wiem czemu tak wielu jest zaskoczonych.Aron faktycznie nie ma z kim grać. Ligę zmniejszyć do 8 drużyn, zwiększyć limit obcokrajowców bo za 2lub 3 lata nikt już na to nie będzie chodził.Szkolenie to tema rzeka proces jest właściwie nieodwracalny jesli chodzi padek tej dyscypliny w kraju.Trzba pieniążków na trenerów z zagranicy i pomysłu jaki model szkolenia wybrać. Oczywiście tacy wizjonerzy jak Rutkowski nie mają zielonego pojęcia o tym.To chyba największy problem tej dyscypliny ...pzhl.
Nic nie dadzą nowe metody szkolenia oraz zagraniczni trenerzy jezeli nie bedzie chętnych do uprawiania tego sportu - a takich zapaleńców praktycznie juz nie ma ... Widzę to na przykładzie mojego klubu gdzie ciężko sklecić 3 piątki z kilku roczników a co trzeci zawodnik to dziewczynka !!!
joni the best - ja się nie dziwię. Młodzi słyszą, że kadra gra słabo, liga słaba, Polacy za dużo zarabiają, zwiększyć limit obcokrajowców. Jest wiele innych dyscyplin gdzie można mieć lepszy zarobek i stabilniejszą sytuację zawodową.
Jeśli Słowenia wygra dziś za 3 punkty, to nawet 6 punktów może nie dać utrzymania! W dywizji 1B też ciekawie-dzis Litwini zlali Japonie 6:1
po takim wyniku przechodzi człowiekowi ochota na hokej....
Po takiej trzeciej tercji, bo pierwsze dwie były ok
OO TO HOKEIŚCI *KS'u pokazali do czego się nadają i jaki poziom reprezentują, Angole to już za wysoki poziom? dobrze ze z Naprzodem wygrali xD
GKS-u??? Tylko chwilowo. Gdzie jeszcze nie grali?
trener nie ogladał zawodnikow podczas ligi, powołania nie jako forma nagrody tylko bo tak jest, pewnie szefy wyszkolenia o tym decyduja!
Od zawsze się zastanawiałem co Wanacki robi w kadrze... Przecież on nawet dobrze na łyżwach nie potrafi jeździć...
o tym paralityku nawet nie wspominaj
Witam !!!
No niestety jak sie nie wykorzystuje przewag i karnego i w 3-ciej tercji 100% z akcji w meczu to co sie dziwić ze przegrywamy !!!!!!!!!! Jeżeli odnosnie o zawodników kadry to potrzebna jest zmiana pokoleniowa dla starych emerytów a jest ich paru, pozatym taki poziom repry jak naszej ligi, a koncząc to wina w większosci brak szkolenia ,skautingu za granicą polskiego pochodzenia naprawde dobrych graczy i oczywiście PZHL-u za dziadostwo ,olewatorstwo i wszelakiego zerowego profesionalizmu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a mnie się podobało , tylko kupa smrodu zostało
Chłopaki grają na miarę obecnego poziomu naszego hokeja i wg.mnie jest to najlepszy hokej w ostatnich latach.Jak się przez 30 lat tylko niszczylo hokej to co można oczekiwać?Za to te pierd.... z tv pokażą ligę mistrzów i naszego gwiazdora i wszyscy będą szczęśliwi.Właśnie w wiadomościach piali o Niemcach i lewym a nawet nie wspomnieli o Budapeszcie. Zero promocji, zero kasy ale wyniku to by wszyscy chcieli
Porównujesz piłkę nożną z hokejem? Dyscyplinę w której reprezentacja odnosi sukcesy, gra na najwyzszym poziomie rozgrywkowym w ME i MŚ z kwalifikacjami (Dyw1A) do MŚ w hokeju?
Nie no, Lewandowski nie gra w jednej z najlepszych drużyn piłkarskich na świecie, w LM, lepiej pokazać kwalifikacje do MŚ w hokeju gdzie Polska przegrywa z GB, to by była promocja przyciągająca sponsorów do polskiego hokeja, TVP zaliczyłby zwyżki oglądalności i młodzi by zaczęli uprawiać hokej zamiast piłki :D . OGARNIJCIE SIĘ!
Lepiej podajcie linka gdzie wegry slowenia bo ku..... w tvp pokazują ręczną bo tam tylko tenisówki i majtki potrzebne i nie wiele kosztuje.
Zero szacunku dla kibica, zero szacunku dla siebie. TYLE
Ale jesteś głuPOl
madry sie trafil heh
Orzełek zobowiązuje kazdy z nich potrafi grac duzo lepiej jak nie chca albo kasy im nie placi PZHL to niech zrezygnuja z kadry a nie wychodza i uderzaja kijami po kaskach przeciwnika ... chyba 3 takie faule dzisiaj i wszystek przez GORALI
Porażka i wielki płacz żal mi Was !!!
Za darmo to ja gram o 22 w nocy i jeszcze płacę za lód.Dowiedz się ile biorą żelasy od kopanej i czy grają za darmo.
Oglądałem wszystkie mecze z budapesztańskiego turnieju i żadna, powtarzam ŻADNA drużyna nie popełniała tak idiotycznych kar. Trzecia tercja dzisiejszego pojedynku i kij na kasku brytyjskiego zawodnika to idealne podsumowanie sytuacji w jakiej od lat znajduje się polski hokej...Działaczom związkowym, ligowym i klubowym proponuję po raz kolejny spotkać się w jakiejś obsranej salce, aby przy herbacie i paluszkach wdrożyć kolejne wiekopomne reformy mające na uwadze "dobro polskiego hokeja". Mam nawet kilka propozycji, które jak sądzę mogą pomóc w uzdrowieniu sytuacji:
- zakazać naturalizacji Amerykanów i Kanadyjczyków polskiego pochodzenia,
- zakazać gry obcokrajowcom,
- nie wyrażać zgody na udział w polskich rozgrywkach drużyn zagranicznych,
- kształt i regulamin rozgrywek ustalać na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu,
- zakazać opracowywania jakichkolwiek programów szkoleniowych.

Na razie to tyle. Wpisujmy kolejne propozycje.
Chyba nie wszyscy zrozumieli...
Z tymi karami to się zgadzam,ale to jest hokej i nasi wszelkie braki niestety nadrabiają nie potrzebnymi faulami.A tak na poważnie to moja propozycja -1 liga 8 zespołów bez limitu obco z promowaniem zawodników pochodzenia polskiego chcących grać w reprezentacji II liga tylko dla polaków z warunkiem min.5 juniorow.Nie piszcie że nie mamy tylu hokeistów bo ilu w wieku 20 lat konczy karierę bo niema gdzie grać.O stworzeniu systemu naboru i szkolenia młodzieży nie będę pisal bo wszyscy w hokeju wiedza ze to zrobić trzeba a nikt nic nie robi w tym kierunku
manek - ok, ale czy przy takich zasadach, młodzi adepci hokeja będą się garnąć do uprawiania tej dyscypliny czy wybiorą inną (już nie mówiąc o lepszych pensjach)?
Dokładnie, trzeci mecz i jedna kara d.e.b.i.l.niejsza od drugiej!!!!!! A już kara dziubińskiego w sytuacji 4na5 to mistrzostwo świata , niech się lepiej patafian lakiernictwem zajmie a nie hokejem!!!!!
Szkoda zdrowia,ta piękna dyscyplina bez pomocy panstwa i konkretnego programu rozwoju tak jak w Rosji, nigdy się nie podniesie
Ale komentarzy ! Po wygranej jakoś było mniej !!! Pisałem walczymy o byt !!!
O tym nie trzeba było pisać bo zorientowani wiedzą że utrzymanie, na dzień dzisiejszy to i tak byłby sukces
Chmielewski i Dronia reszta to inna półka. Polski hokej na równi pochyłej. Żal na to patrzeć
Nie ma się co wyżywać na zawodnikach. Dwa pierwsze mecze zagrali dobrze, pomimo porażki z Włochami. Dzisiaj niestety nie było widać tej walki co we wcześniejszych meczach, może poza 2 tercją. Dlatego ta porażka jest trudna do zaakceptowania. Trzeba wygrać jeden z dwóch kolejnych meczy i powinno być dobrze. Utrzymanie to cel realny wszystko ponad to i poniżej tego będzie zaskoczeniem. Trzeba też pamiętać, że już dawno grupa nie była tak bardzo wyrównana.
Po wygranym meczu repry 50% mniej komentarzy niż hejtu po przegranym.
Kibice hokeja :D
PS. Jakbym miał dużo piniendzy to bym weszed i sponsorowoł toł dyscypline i to środowisko, bo warto :)
Q
Po co te obelgi,mamy to co mamy i tyle,chlopaki uwierzyly po 2 tercji ze juz cel wykonany utrzymanie pewne a tu prosze.....trzecia tercja angole z nozem na gardle.....niewykorzystana sytuacja dziubinskiego,karny kapicy i losy meczu sie odwrocily,* na 3-3 i uszlo powietrze DZIS WYGRAMY I ZAS WAS POKOCHAMY
Tymczasem w gabinetach klubowych działaczy strzelają korki od szampanów. Poruba wywalczyła awans do WSM Ligi. Nie będą już nas męczyć i truć o chęci przystąpienia do PHL. Można odetchnąć.
Nie boli mnie porażka, tylko fakt, że my mamy starszy, ale i niby bardziej doświadczony zespół, który mając po 2 tercjach 3-2 wypuszcza wygraną, jak my, amatorzy. To nie jest do zaakceptowania. Niestety, ale czas po tych zawodach totalnie odpuścić powoływanie naszych najstarszych zawodników i czas przestać myśleć o wynikach, pograć na 3, 4 poziomie a szkolić dzieci od początku. Ciekaw jestem co wyniknie z przejęcia sterów w PZHL przez Ministerstwo Sportu..

Z innej beczki: jestem dzisiaj pod Budapesztem i chciałem się wybrać na mecz. Nie ma już dostępnych biletów na stronie

Jeśli czyta to ktoś, kto ma wolny bilet, lub wie, czy w kasie można przed meczem lub od koników dostać, proszę o komentarz.