Newsy NHL

Falstart Bruins (WIDEO)

2014-04-19 09:00:15 6 Autor: Jarosław Grabowski Źródło Hokej.Net

Od porażki rozpoczął swój udział w play-offach NHL najlepszy zespół sezonu zasadniczego, Boston Bruins. "Niedźwiedzie" uległy u siebie Detroit Red Wings i już na starcie straciły przewagę własnej tafli.

NHL: Złoty gol w trzeciej dogrywce

2014-04-18 15:16:04 1 Autor: ŁP Źródło Hokej.Net / nhl.com

101 minut trwało spotkanie obrońców Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks z St. Louis Blues. Trudy tego meczu lepiej znieśli "Bluesmani", którzy w pierwszej minucie trzeciej dogrywki zdobyli złotego gola. W objęciach swoich kolegów utonął Alexander Steen.

1

NHL: Rozpoczną "Pantery"

2014-04-17 12:50:02 0 Autor: ŁP Źródło Hokej.Net

Zespół Florida Panthers wygrał losowanie i jako pierwszy będzie wybierał zawodników podczas najbliższego draftu, który odbędzie się w dniach 27-28 czerwca w Filadelfii.

2

NHL: Decydował jeden gol

2014-04-17 10:24:39 0 Autor: ŁP Źródło Hokej.Net

Wczoraj w nocy rozegrano pierwsze mecze fazy play-off. Po wygrane sięgnęły ekipy Montreal Canadiens, Pittsburgh Penguins i Anaheim Ducks.

3

NHL: Play-off czas zacząć

2014-04-14 15:04:51 0 Autor: ŁP Źródło Hokej.Net

Już w czwartek rusza faza play-off ligi NHL. Pucharu Stanleya broni Chicago Blackhawks, które w pierwszej rundzie zmierzy się z St. Louis Blues.

4

Kolekcjoner

2014-04-14 11:31:30 0 Autor: ŁP Źródło Hokej.Net

Jaromir Jagr, jeden z najlepszych zawodników w historii czeskiego hokeja, awansował na szóste miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej ligi NHL, zrównując się punktami z Kanadyjczykiem Steve'em Yzermanem. Obaj na swoim koncie mają po 1755 punktów.

5

Grad goli w Minnesocie i w Filadelfii

2014-04-14 10:06:20 0 Autor: ŁP Źródło Hokej.Net

Aż 10 bramek obejrzeli kibice zgromadzeni w Xcel Energy Center, jednak hokeiści Minnesoty Wild dostali sromotny łomot od Nashville Predators, przegrywając 3:7. Z kolei "Lotnicy" musieli uznać wyższość Caroliny Hurricanes, choć "Huragany" wygrały dopiero po rzutach karnych 6:5. Najazdy zdecydowały o losach czterech z dziesięciu niedzielnych meczów.

6

NHL: Bruins najlepsi w lidze, Ducks na Zachodzie (WIDEO)

2014-04-13 07:30:35 5 Autor: Jarosław Grabowski Źródło Hokej.Net

Zespół Boston Bruins po raz drugi w historii wywalczył "Trofeum Prezydentów" dla najlepszej drużyny sezonu zasadniczego w NHL. Rozstawienie z numerem 1 przed play-offami w konferencji zachodniej zapewniła sobie z kolei ekipa Anaheim Ducks.

7

"Rekiny" zagrały dla "Kaczorów" (WIDEO)

2014-04-12 08:56:14 1

Zespół Colorado Avalanche nie wykorzystał swojej szansy na objęcie prowadzenia w tabeli konferencji zachodniej NHL. Wczorajszą porażką z San Jose Sharks ekipa Patricka Roy prawdopodobnie sprezentowała najwyższe rozstawienie przed play-offami na Zachodzie Anaheim Ducks.

"Lawiny" na prowadzeniu

2014-04-11 09:55:22 0

Hokeiści Colorado Avalanche wygrali na wyjeździe z Vancouver Canucks 4:2 i objęli prowadzenie w dywizji centralnej. "Lawiny" skorzystały z porażki St. Louis Blues z Minnesotą Wild 2:4.

NHL: ostra walka o rozstawienie (WIDEO)

2014-04-06 08:10:47 0

Trener St. Louis Blues zapowiedział, że jeden z graczy Colorado Avalanche "będzie musiał odpowiedzieć" na pięści za swój atak we wczorajszym meczu obu drużyn, trener Avalanche zarzucił kapitanowi Blues... "brak jaj". Sędziowie nałożyli na obie drużyny 167 karnych minut - tak wygląda walka o rozstawienie w play-offach NHL.

NHL: 4 sekundy Smitha (WIDEO)

2014-04-05 08:56:32 3

W bardzo dramatycznych okolicznościach wygrał swój piątkowy mecz walczący o przewagę własnej tafli w pierwszej rundzie fazy play-off NHL zespół Chicago Blackhawks. Gdy wydawało się, że wszyscy czekają już na dogrywkę, Ben Smith pogrążył Columbus Blue Jackets.

Nyquist po raz kolejny daje zwycięstwo "Czerwonym Skrzydłom"

2014-04-03 14:44:32 0

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Detroit Red Wings. Tym razem podopieczni Mike'a Babcocka pokonali 3:2 Boston Bruins. Kolejny raz decydującą bramkę dla "Czerwonych Skrzydeł" zdobył szwedzki napastnik Gustav Nyquist.

Maraton bez bramki, "setka" Crosby'ego

2014-04-02 10:32:32 0

Przez 65 minut na bramkę czekali kibice St. Louis Blues. Ich pupile w meczu z Philadelphia Flyers wygrali dopiero po rzutach karnych. Najazdy skutecznie wykonali T.J. Oshie i Kevin Shattenkirk.

"Kaczory" powstały z kolan

2014-04-01 16:06:43 0

Hokeiści New Jersey Devils pokonali na własnym lodzie ekipę z Florydy 6:3, a solidną cegiełkę do zwycięstwa dołożył Travis Zajac, który skompletował hat-tricka. O tym, że gra do końca przynosi efekty przekonały się "Kaczory" z Anaheim, które jeszcze w 31. minucie przegrywały 0:4, ale ostatecznie pokonały po dogrywce Winnipeg Jets 5:4.

Pieczęć Crosby'ego

2014-03-31 13:49:35 1

Hokeiści Pittsburgh Penguins pokonali na własnym lodzie Chicago Blackhawks 4:1. O zwycięstwie podopiecznych Dana Bylsmy przesądził Sidney Crosby, który w ostatnich czterech minutach zdobył dwie bramki. W trakcie meczu kontuzji doznał kapitan drużyny z Wietrznego Miasta Jonathan Toews.

NHL: gorzkie zwycięstwo Avalanche (WIDEO)

2014-03-30 08:11:08 0

Teoretycznie to było perfekcyjne popołudnie w Denver. Colorado Avalanche ograli jeden z najlepszych zespołów NHL i zapewnili sobie pierwszy od 4 lat udział w play-offach najlepszej ligi świata. A jednak radość kibiców "Lawiny" nie mogła być pełna.

NHL: przebudzenie "Pingwinów" dało play-offy (WIDEO)

2014-03-29 08:48:27 0

Zespół Pittsburgh Penguins potrzebował wyjechać ze swojego miasta, by wreszcie odnieść zwycięstwo. Przyszło ono w samą porę, bowiem dało "Pingwinom" awans do fazy play-off NHL.

13 serii rzutów karnych w St. Pete Times Forum

2014-03-28 14:49:15 0

W meczu na szczycie ligi NHL hokeiści Boston Briuns pokonali na własnym lodzie Chicago Blackhawks 3:0. Dreszczyk emocji przeżyli kibice z New Jersey, Tampy Bay i Colorado. "Lawiny" wygrały po dogrywce, "Błyskawice" po 13 seriach rzutów karnych, a "Diabły" po serii najazdów musiały uznać wyższość Phoenix Coyotes.

"Kaczory" odwróciły losy spotkania

2014-03-27 14:01:26 0

Środowe mecze za nami. Po komplet punktów sięgnęły drużyny z Vancouver, Filadelfii i Anaheim.

10 spotkań i dwa hat-tricki

2014-03-26 13:32:39 0

We wtorek na taflach NHL rozegrano dziesięć spotkań. Trzy z nich zakończyły się dopiero po rzutach karnych. Na ustach kibiców znaleźli się Joe Pavelski David Backes. Obaj amerykańscy napastnicy w regulaminowym czasie gry skompletowali hat-tricki.

Poniedziałek pełen emocji

2014-03-25 11:16:36 0

Aż trzy z sześciu poniedziałkowych spotkań kończyło się rzutami karnymi. Z kolei w meczu New York Rangers - Pheonix Coyotes zwycięzce wyłoniła dogrywka. Gola na wagę dwóch punktów zdobył Ryan McDonagh.

Złoty gol Moulsona

2014-03-24 12:34:28 0

Hokeiści Detroit Red Wings przegrali na własnym lodzie z Minnesota Wild 3:4. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna okazała się dogrywka, w której złotego gola zdobył Matt Moulson. 30-letni skrzydłowy w 2. minucie i 15. sekundzie dodatkowego czasu gry skutecznie poprawił uderzenie Jonasa Brodina.

Mecz, który miał się nie skończyć

2014-03-24 00:08:46 0

Gdy bramkarz Detroit Red Wings wszedł na wagę, ta pokazała o 5,5 kg mniej niż przed meczem, czyli ponad 6 godzin wcześniej. A później po prostu poszedł do baru na piwo. Jak zwykły śmiertelnik, choć to, co stało się tamtej nocy w Montrealu, uczyniło go nieśmiertelnym.

NHL: zwycięstwo Flyers, awans Blues (WIDEO)

2014-03-23 07:05:21 0

Nawet dotychczasowy lider tabeli NHL nie znalazł sposobu na rozpędzoną ekipę Philadelphia Flyers. "Lotnicy" wygrali wczoraj piąty mecz z rzędu i pozbawili St. Louis Blues prowadzenia w ligowej tabeli. Mimo porażki, ekipa z St. Louis jako druga awansowała jednak do fazy play-off.

NHL: Bruins pierwsi w play-offach (WIDEO)

2014-03-22 08:47:17 0

Trwa fantastyczna zwycięska seria Boston Bruins. Podopieczni Claude'a Juliena wygrali ostatniej nocy już 11. mecz z rzędu i choć nie zostali liderami NHL, to jako pierwsi zapewnili sobie awans do fazy play-off.

Wielkie emocje w New Jersey, Detroit i Los Angeles

2014-03-21 12:10:55 4

Hokeiści Detroit Red Wings pokonali po dogrywce Pittsburgh Penguins. Dodatkowy czas gry był także niezbędny do tego, by wyłonić zwycięzce meczu New Jersey Devils - Minnesota Wild. Z kolei w konfrontacji Los Angeles Kings - Washington Capitals kibice mieli okazje obejrzeć konkurs rzutów karnych.

NHL: Snajper pierwsza klasa

2014-03-20 14:37:16 1

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali na wyjeździe Toronto Maple Leafs 5:3. Głównym architektem zwycięstwa "Błyskawic" był Steven Stamkos, który w zaledwie 12 minut skompletował hat-tricka, oddając tylko trzy strzały!

NHL: Seria "Niedźwiadków" trwa!

2014-03-19 16:02:02 0

Hokeiści Boston Bruins wygrali dziesiąty mecz z rzędu. We wtorek pokonali na wyjeździe New Jersey Devils 4:2 i umocnili się na pierwszym miejscu w Konferencji Wschodniej. To najdłuższa seria "Niedźwiadków" od listopada 2011 roku.

47. zwycięstwo i 101. punkt ekipy z St. Louis

2014-03-18 12:19:12 0

Hokeiści St. Louis Blues odnieśli już 47. zwycięstwo w bieżącym sezonie ligi NHL i umocnili się na prowadzeniu w dywizji centralnej. Tym razem "Nutki" pokonały na własnym lodowisku Winnipeg Jets 3:1. Zwycięstwa odniosły także zespoły z Bostonu, Tampy Bay i Phoenix.

"Kaczory" wygrały derby z kontrowersjami (WIDEO)

2014-03-16 09:42:09 0

Nie zabrakło kontrowersji w sobotnich derbach Kalifornii w Los Angeles. Drużyny tamtejszych Kings i Anaheim Ducks strzeliły w meczu po dwa gole, ale to "Kaczory" wygrały 2:1.

Strzelanina w drugiej tercji dla Ducks (WIDEO)

2014-03-15 09:04:45 0

Fantastyczny występ ofensywny w szalonej drugiej tercji meczu z Colorado Avalanche pozwolił drużynie Anaheim Ducks przerwać serię porażek i zachować drugie miejsce w tabeli konferencji zachodniej.

Ryan Miller - w tydzień z dna na szczyt (WIDEO)

2014-03-09 09:29:59 0

Przez większą część obecnego sezonu Ryan Miller występował w barwach najsłabszej drużyny ligi NHL. Jego nowy zespół za chwilę może być w tabeli najsilniejszej ligi świata najlepszy. I amerykański bramkarz ma w tym swój duży udział.

"Kaczory" znów gorsze w karnych (WIDEO)

2014-03-08 08:54:02 0

Mecz pomiędzy najlepszymi drużynami konferencji zachodniej i wschodniej był wydarzeniem piątku w NHL. Prowadzący w tabeli całej ligi Anaheim Ducks po raz kolejny nie potrafili wygrać w rzutach karnych.

Najgorszy mecz Crosby'ego, Sharks wyrwali zwycięstwo (WIDEO)

2014-03-07 09:07:31 0

Drużynie Pittsburgh Penguins niemal się w tym sezonie nie zdarza przegrywać meczów, w których prowadzi po pierwszej tercji. Od ponad 16 lat jednak nie zdarzyło jej się również wygrać w San Jose. I wczoraj nic się w tym względzie nie zmieniło.

Canadiens w karnych zatrzymali lidera (WIDEO)

2014-03-06 08:53:37 3

Po bardzo spokojnych dla Anaheim Ducks ostatnich godzinach okresu wymian w NHL, prowadzący w tabeli całej ligi zespół z Kalifornii nie sprostał drużynie Montréal Canadiens.