Newsy NHL

Predators wygrywają, a trener nie chce ich widzieć

2012-01-25 09:41:03 4 Autor: jrk Źródło Hokej.Net

Czwarte z rzędu zwycięstwo Nashville Predators sprawiło, że rywalizacja w niesamowicie mocnej w tym sezonie Dywizji Centralnej NHL będzie jeszcze bardziej zacięta. Mimo kolejnej wygranej, trener "Preds", Barry Trotz nie chce jednak w najbliższych dniach widzieć swojego zespołu.

Twierdza Red Wings wciąż nie do zdobycia

2012-01-24 09:09:23 0 Autor: jrk Źródło Hokej.Net

Nikt w NHL nie potrafi znaleźć sposobu na pokonanie Red Wings w Detroit. Wczoraj w Joe Louis Arena polegli walczący z "Czerwonymi Skrzydłami" o pierwsze miejsce w ligowej tabeli St. Louis Blues.

1

Mistrzowie NHL gotowi na Obamę (+ VIDEO)

2012-01-23 09:02:56 1 Autor: jrk Źródło Hokej.Net

Dla trenerów był to festiwal błędów, dla przeciętnego kibica być może najlepszy mecz sezonu w NHL. Boston Bruins dosłownie wywalczyli sobie wygraną z Philadelphia Flyers i na dzisiejsze spotkanie z prezydentem Barackiem Obamą przylecą - jak przystało na mistrzów - jako zwycięzcy.

2

Kara meczu przesądziła na szczycie Wschodu (VIDEO)

2012-01-22 09:46:23 0 Autor: jrk Źródło Hokej.Net

Gdy spotykają się dwie najlepsze drużyny jednej z konferencji w NHL, wiadomo, że będzie ostro. Andrew Ference jednak wczoraj przesadził, a Boston Bruins za jego faul zapłacili porażką z New York Rangers.

3

Blackhawks najlepsi jak w 2010

2012-01-21 08:04:48 0 Autor: Jarosław Grabowski Źródło Hokej.Net

W najciekawszym piątkowym meczu NHL doszło do spotkania starych znajomych z mistrzowskiej drużyny Chicago Blackhawks z 2010 roku. Do Chicago przybyli gracze, których oddanie przeszkodziło w obronie Pucharu Stanleya. Czy dziś nowy lider ligi jest gotowy na jego odzyskanie?

4

Nawet Rekiny nie powstrzymały Senators (+ VIDEO)

2012-01-20 09:25:47 1 Autor: jrk Źródło Hokej.Net

Ponad 8 lat czekał zespół Ottawa Senators na zwycięstwo nad San Jose Sharks. W formie, w jakiej obecnie są "Senatorowie", nic nie było w stanie im przeszkodzić.

5

Dzień Blackhawks na Zachodzie

2012-01-19 08:49:35 1 Autor: jrk Źródło Hokej.Net

Rywalizacja w czołówce Konferencji Zachodniej NHL jest tak zacięta, że lider zmienia się ostatnio codziennie. Wczoraj wypadło akurat na dzień Chicago Blackhawks.

6

Callahan nie musiał strzelić (VIDEO)

2012-01-18 10:01:18 2 Autor: jrk Źródło Hokej.Net

Ryan Callahan nie musiał nawet umieścić krążka w bramce, by zdobyć gola w meczu New York Rangers z Nashville Predators. Wcześniej najlepszy zespół ligi strzelał już normalnie i przerwał serię zwycięstw "Preds".

7

0 punktów i zwycięski gol Krejčíego

2012-01-17 09:20:35 0

David Krejčí we wczorajszym meczu Boston Bruins z Florida Panthers przerwał najdłuższą serię spotkań ze zdobytym punktem w tym sezonie NHL. I to mimo że właśnie on dał obrońcom Pucharu Stanleya zwycięstwo.

Blackhawks znów na szczycie

2012-01-16 09:26:46 1

Tylko przez jeden dzień nie było drużyny Chicago Blackhawks na czele najsilniejszej w NHL Dywizji Centralnej. Wczoraj prowadzenie ekipa Joela Quenneville'a odzyskała, przy okazji zostając liderem całej Konferencji Zachodniej.

Red Wings wyrównali rekord

2012-01-15 10:16:31 0

Zajęło to trochę więcej czasu niż początkowo planowali, ale hokeistom Detroit Red Wings udało się wyrównać klubowy rekord liczby kolejnych zwycięstw u siebie. Kibice w "Motown" czekali na to 47 lat, więc kilka dodatkowych minut nie zrobiło im różnicy.

Przełamanie "Pingwinów"

2012-01-14 09:46:44 3

Zespół Pittsburgh Penguins wreszcie zaczął strzelać gole i wystarczyło mu to do odniesienia pierwszego zwycięstwa w 2012 roku. "Pingwiny" niespodziewanie przerwały serię sześciu porażek.

Przewaga Canucks nad wszystkimi

2012-01-13 09:34:16 1

Przez prawie 60 minut meczu z Vancouver Canucks zawodnicy St. Louis Blues mogli zapomnieć, że grają z najlepiej wykorzystującym przewagi zespołem w NHL. David Backes chyba zapomniał i sprezentował rywalom okazję, która mecz na szczycie Konferencji Zachodniej zakończyła nie po myśli jego drużyny.

Capitals - Penguins bez armat

2012-01-12 09:03:13 3

Grający bez Sidneya Crosby'ego Pittsburgh Penguins właśnie doświadczają najdłuższej serii porażek od sześciu lat. Ich pojedynek z Washington Capitals, który kiedyś byłby reklamowany jako starcie dwóch wielkich snajperów, rozstrzygnął wczoraj jeden gol.

Red Wings jak w domu

2012-01-04 09:03:13 3

Być może to spora liczba kibiców drużyny z Detroit na trybunach sprawiła, że Red Wings poczuli się w Dallas jak w domu. W każdym razie zagrali, jakby byli u siebie, a to musiało dać zwycięstwo.

Brière nie mógł strzelić. Winter Classic dla Rangers

2012-01-03 08:51:47 4

Jeśli Danny Brière znał statystyki, to wykonując przy stanie 2:3 rzut karny na 20 sekund przed końcem meczu Philadelphia Flyers z New York Rangers, musiał czuć, że jego zespół przegra tegoroczny Zimowy Klasyk NHL. Tak się stało, a Rangers w tym sezonie wygrywają z Flyers niezależnie od miasta i warunków.

100 procent Kascicyna

2012-01-02 09:04:22 10

Siarhiej Kascicyn miał wczoraj jeden z tych dni, w którym każdy oddany przez zawodnika strzał kończy się golem. Pierwszy w 2012 roku mecz NHL Białorusin okrasił więc hat trickiem.

W Detroit wygrywają tylko Red Wings

2012-01-01 09:15:33 0

Nietypowo jak na Detroit Red Wings, do osiągnięcia celu potrzebna była wczoraj nawet bójka. Najważniejsze jednak, że w nowy rok "Czerwone Skrzydła" wchodzą z serią dwunastu zwycięstw u siebie.

Blackhawks lepsi po długiej przerwie

2011-12-31 08:05:25 0

W długiej i barwnej historii swojej rywalizacji Chicago Blackhawks i Detroit Red Wings nigdy nie musieli czekać na pierwszy bezpośredni mecz w sezonie dłużej niż do 30 grudnia. Z tego, że wreszcie się zmierzyli, Blackhawks powinni się cieszyć bardziej.

"Zdrajca" Jágr znów salutował w Pittsburghu

2011-12-30 09:15:44 5

Jaromír Jágr przybywał wczoraj do Pittsburgha, w którym odnosił swoje największe hokejowe sukcesy jako najbardziej znienawidzony przez kibiców Penguins człowiek. Na lodzie zrobił, co mógł, by fani "Pens" nie lubili go jeszcze bardziej.

"Królowie" zatrzymali lidera

2011-12-29 09:30:59 1

Dla Los Angeles Kings pod wodzą Darryla Suttera na strzelanie większej liczby goli pora nie przyjdzie może nigdy, ale efekt "nowej miotły" działa w LA na tyle dobrze, że wczoraj nie znalazł na niego sposobu najlepszy zespół w NHL.

Red Wings się nie poddają

2011-12-28 09:27:00 0

Detroit Red Wings nie zamierzają się poddawać w walce o najwyższe miejsca Dywizji Centralnej NHL. Zwłaszcza, gdy grają w twierdzy, jaką uczynili w tym sezonie z hali Joe Louis Arena.

Dziwne zwycięstwo w St. Louis, gol bramkarza w Raleigh (VIDEO)

2011-12-27 08:45:22 0

Gdy NHL wróciła do gry po przerwie świątecznej, w St. Louis nic nie było jak zwykle. Blues nie tylko strzelili dużo goli, ale nawet wykorzystali wszystkie swoje przewagi. Dziwnie było także w Raleigh, gdzie Cam Ward został dziesiątym w historii bramkarzem, który wpisał się na listę strzelców meczu NHL.

Wesołe święta w Nowym Jorku (+ VIDEO)

2011-12-24 09:23:13 1

Są tacy, którzy twierdzą, że nie ma na świecie piękniejszego miejsca niż Nowy Jork w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wczoraj w Madison Square Garden nastrój wcale nie był świąteczny, ale na dwudniową przerwę w rozgrywkach NHL kibice i zawodnicy New York Rangers udali się w znakomitym humorze.

Niespodziewany bohater Senators

2011-12-23 10:38:12 0

Walczący z kontuzjami Florida Panthers stracili wczoraj jednego z liderów swojej drużyny, ale by zorientować się, że urazy nie muszą oznaczać kłopotów wystarczyło spojrzeć na gracza, który zdecydował o ich porażce w meczu z Ottawa Senators.

Canucks wygrywają nawet bez przewag

2011-12-22 09:08:31 0

Wiedząc, że mierzą się z najlepiej grającą w przewagach drużyną ligi, Detroit Red Wings zadbali, by nie dostać we wczorajszym meczu z Vancouver Canucks żadnej kary. Ale i to nie pomogło im w odniesieniu zwycięstwa.

Penguins przetrwali w trzeciej tercji (+VIDEO)

2011-12-21 09:23:53 0

Prawie trzy tygodnie czekali Pittsburgh Penguins na wygranie dwóch meczów z rzędu. Wczoraj w trzeciej tercji udało im się przetrwać huraganowe ataki Chicago Blackhawks i dowieźć do końca zwycięstwo nad najlepszym zespołem ligi.

Wild bez szans w Vancouver

2011-12-20 09:12:32 0

Minnesota Wild nie chcieliby wspominać połowy grudnia jako momentu, w którym ich sezon odwrócił się w niewłaściwym kierunku, ale po czwartej kolejnej porażce przetrzebionego kontuzjami zespołu wygląda na to, że jego rezerwowy potencjał się wyczerpał.

600 razy Quenneville'a

2011-12-19 09:08:01 2

Sześćsetne w NHL zwycięstwo Joela Quenneville'a było dla Chicago Blackhawks wystarczającym powodem, by szczególnie świętować triumf nad Calgary Flames. Jakby tego było mało, Blackhawks są od wczoraj liderami tabeli NHL.

Bruins znów zmorą bramkarzy Flyers

2011-12-18 10:00:17 3

O kłopotach Philadelphia Flyers mówiło się ostatnio głównie w kontekście kontuzji graczy z pola, ale wczoraj w Wells Fargo Center Boston Bruins przypomnieli, że problem z obsadą bramki "Lotników" wciąż nie jest rozwiązany.

Wieczór liderów w Newark

2011-12-17 10:28:51 0

Przed wczorajszym meczem z Dallas Stars klub New Jersey Devils uhonorował jednego ze swoich byłych, wielkich kapitanów. Później na lodzie obecny kapitan pokazał, że współczesna generacja "Diabłów" również ma lidera gotowego prowadzić ją do sukcesów.

Steen przelobował Lundqvista (VIDEO)

2011-12-16 09:34:37 1

Alexander Steen grał w meczu St. Louis Blues z New York Rangers tak dobrze, że zasłużył na gola. I zdobył go, choć jego umiejętności akurat w tej sytuacji nie miały większego znaczenia.

Blackhawks lepsi na szczycie Zachodu (VIDEO)

2011-12-15 08:56:28 4

Dwa razy tracili prowadzenie, raz skrzywdzili ich sędziowie. Mimo to Chicago Blackhawks wygrali mecz dwóch najlepszych drużyn Konferencji Zachodniej NHL, a Patrick Kane zakończył go fantastycznym rzutem karnym.

Daciuk błysnął zamiast Crosby'ego

2011-12-14 09:26:36 25

Pittsburgh Penguins wciąż grają bez Sidneya Crosby'ego i nie wiadomo, jak długo ta sytuacja jeszcze potrwa. Ile może znaczyć błysk wielkiej ofensywnej gwiazdy pokazali im wczoraj Detroit Red Wings.

Błyskawica nie dogoniła Diabłów

2011-12-13 08:59:31 0

Steven Stamkos strzelił dwa gole w trzeciej tercji meczu Tampa Bay Lightning z New Jersey Devils, by zmniejszyć straty swojej drużyny do rywali. Tak jak większość rzeczy w tym sezonie, pościg się Lightning jednak nie udał.

Rangers zaczęli kolejne 2,5 tysiąca

2011-12-12 08:18:37 0

Dzień po swoim wielkim jubileuszu New York Rangers otworzyli drugie 2,5 tysiąca zwycięstw w NHL w znakomitym stylu.