Newsy NHL

NHL z Kanadyjczykami, ale bez Kanady

2012-05-01 14:23:55 4 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

Nie ma już kanadyjskich drużyn w play-offach ligi NHL. Ekipy Ottawa Senators i Vancouver Canucks, którym udało się zakwalifikować do rozgrywek posezonowych, odpadły z nich po fazie ćwierćfinałowej. Po raz pierwszy od 16 lat, w walce o Puchar Stanley’a na tym etapie rozgrywek liczą się już tylko kluby amerykańskie.

NHL: Znamy wszystkich półfinalistów obu konferencji (WIDEO)

2012-04-27 14:18:16 8 Autor: Leszek Zuwalski Źródło Hokej.Net

Nawet zakochani w football'u amerykańskim, przyznają, że najtrudniejszym do zdobycia sportowym mistrzostwem na kontynencie północnoamerykańskim, jest Puchar Stanley'a. Jeśli chodzi o oglądalność hokeja, ustępuje on innym dyscyplinom sportu, ale gdy dochodzi do play-off, wszyscy wiedza, że warto włączyć odbiorniki telewizyjne na rywalizacje w NHL.

1

Bruins poza play-offami. Thomas do Holtby'ego: 'Dobra robota, mały!'

2012-04-26 18:52:10 4 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

Broniąca Pucharu Stanley’a ekipa Boston Bruins odpadła z dalszej rywalizacji w tegorocznych play-offach ligi NHL. W siódmym, decydującym spotkaniu, „Niedźwiadki” uległy po dogrywce Washington Capitals (1:2). Złotą bramkę w trzeciej minucie dodatkowego czasu gry strzelił Joel Ward.

2

NHL: Znamy już prawie wszystkie pary półfinałowe play-off

2012-04-24 23:14:32 11 Autor: Tomasz Chromicz Źródło Hokej.Net

Jeśli by ktoś usłyszał przed finałowymi rozgrywkami, że drużyna Vancouver Canucks, Detroit Red Wings, Chicago Blackhawks czy Pittsburgh Penguins odpadną po pierwszej rundzie, to pewnie złapałby się za głowę i ironicznie się uśmiechnął... A to jeszcze nie wszystko...

3

Klękajcie napastnicy, oto... Erik Karlsson!

2012-04-12 00:08:48 9 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

W ciągu ostatnich miesięcy, północnoamerykańskie media z wielką uwagą przyglądały się poczynaniom Erika Karlssona. W 81 spotkaniach sezonu zasadniczego, gracz Ottawa Senators zdobył 78 punktów i zajął 10 miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników ligi. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że 21-letni Szwed jest nominalnym… obrońcą. Fachowcy za wielką wodą mówią zgodnie, że może to być talent na miarę największych hokejowych legend.

4

Czas play-offów

2012-04-08 21:55:01 13 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

W najlepszej hokejowej lidze świata czas na play-offy! O Puchar Stanley’a powalczy w sumie szesnaście zespołów (po osiem z każdej konferencji). Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 12 kwietnia. Triumfatora rozgrywek poznamy w pierwszej połowie czerwca. Transmisje z wybranych spotkań play-off przeprowadzi kanał ESPN America.

5

Wielki hokej w Pittsburghu; Granato i Laviolette o krok od bijatyki! (WIDEO)

2012-04-02 09:26:46 0 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

Pensylwania poczuła zapach zbliżających się play-offów! Dziesięć goli, zawrotne tempo, wspaniałe akcje oraz bójki to bilans wczorajszego pojedynku pomiędzy Pittsburgh Penguins a Philadelphia Flyers. Oba zespoły awans do play-offów mają zapewniony. Wiele wskazuje też na to, że w ćwierćfinale konferencji trafią właśnie na siebie.

6

O co chodzi Radułowowi?

2012-03-24 13:37:09 1 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

Powrót za ocean Aleksandra Radułowa to najgorętszy temat ostatnich dni. Po czterech latach spędzonych w Rosji, 25-letni prawoskrzydłowy po raz kolejny zdecydował się zmienić otoczenie. W ciągu kilku dni zmienił drużynę, ligę oraz kontynent. Jeszcze dwa tygodnie temu uczestniczył w play-offach Kontynentalnej Ligi Hokejowej, teraz ponownie pomaga Nashville Predators. Niedorzeczność? Tylko pozornie!

7

Znany hokeista poszukiwany listem gończym

2012-03-22 14:17:21 18

Krzysztof Oliwa, były hokeista NHL, jest podejrzany o pomoc przy wyłudzeniu kredytu. Chodzi o 34 tysiące złotych. Prokuratura w Łodzi wystawiła za sportowcem list gończy.

Fatalna passa Blackhawks trwa

2012-02-11 09:42:32 0

Hokeiści Chicago Blackhawks na razie jeszcze nie muszą się obawiać o utratę miejsca dającego prawo gry w play-offach NHL, ale siódma porażka z rzędu z pewnością nie poprawi nastrojów w szatni.

Seria "Diabłów" przerwana w karnych

2012-02-10 09:37:56 0

Gdy wczorajszy mecz między New Jersey Devils a St. Louis Blues przedłużył się do rzutów karnych, gracze z Newark mieli pełne prawo wierzyć, że wygrają po raz szósty z rzędu. Drugiego punktu nie udało im się jednak zdobyć.

Oficjalnie: Winter Classic w "Wielkim Domu"

2012-02-09 16:59:44 0

Zgodnie z wczorajszymi doniesieniami, władze NHL poinformowały dziś oficjalnie, że Winter Classic 2013 odbędzie się na stadionie w Ann Arbor. Mecz będzie próbą pobicia rekordu Guinnessa pod względem frekwencji na meczu hokejowym.

Kiprusoff razy 300

2012-02-09 09:25:46 1

Historia kariery Miikki Kiprusoffa w NHL zatoczyła wczoraj koło. Fińskiego bramkarza jubileuszowe zwycięstwo naprawdę będzie jednak cieszyło tylko, jeśli pomoże jego drużynie awansować do play-offów.

Winter Classic 2013: Będzie rekord świata?

2012-02-08 18:27:47 0

Władze ligi NHL mają jutro ogłosić, że Zimowy Klasyk 2013 odbędzie się na futbolowym stadionie Uniwersytetu Michigan. Oznacza to, że na trybunach należy oczekiwać ponad 100 tysięcy widzów, a frekwencja może być najwyższą w historii hokeja.

Dla Canucks 60 minut to za mało (+VIDEO)

2012-02-08 09:31:13 0

Zawodnicy Vancouver Canucks tak bardzo lubią grać w hokeja, że 60 minut meczu im ostatnio nie wystarcza. Nie ma to jednak żadnego znaczenia tak długo, jak wygrywają.

Lider poszuka punktów w domu

2012-02-07 09:21:35 1

Seria gier wyjazdowych po przerwie na Mecz Gwiazd NHL nie wyszła drużynie Detroit Red Wings źle, ale po wczorajszej porażce w Glendale nic nie ucieszy lidera ligi tak, jak rzut oka na kalendarz kolejnych spotkań.

Rinne znów błyszczy (+VIDEO)

2012-02-05 08:06:01 2

Nikt nie mógł po jednym słabszym występie zwątpić w to, że Pekka Rinne jest jednym z najlepszych bramkarzy NHL. Na wszelki wypadek w najciekawiej zapowiadającym się sobotnim meczu, Fin zrobił jednak wszystko, by kibice o tym pamiętali.

Blues po przerwie grali jak zawsze

2012-02-04 09:07:16 1

Gracze St. Louis Blues nie lubią w tym sezonie strzelać zbyt wielu goli, ale jeszcze bardziej nie lubią ich tracić. Po dziesięciu dniach przerwy nic się w zespole Kena Hitchcocka nie zmieniło.

Karne zawsze dla Red Wings

2012-02-03 09:42:01 1

Jaki jest najpewniejszy sposób Detroit Red Wings na odniesienie zwycięstwa? W tym sezonie doprowadzenie do rzutów karnych.

Drużyna Cháry lepsza w Meczu Gwiazd (WIDEO)

2012-01-30 10:13:39 10

21 goli obejrzeli kibice w Ottawie w Meczu Gwiazd NHL 2012. Marián Gáborík zabrał do Nowego Jorku tytuł MVP spotkania, a Drużyna Cháry zrewanżowała się Drużynie Alfredssona za porażkę w konkursie umiejętności.

Weekend Gwiazd: Chára rekordzistą, Kane Supermanem (WIDEO)

2012-01-29 09:31:38 0

Drużyna Alfredssona wygrała konkurs umiejętności, pierwszą część Weekendu Gwiazd w Ottawie, ale Zdeno Chára miał spore powody do radości po swojej ulubionej konkurencji. Cieszył się też przebrany za Supermana Patrick Kane.

Składy na Mecz Gwiazd wybrane

2012-01-27 09:18:23 15

Zdeno Chára i Daniel Alfredsson wybrali graczy do swoich drużyn, które wystąpią w niedzielnym Meczu Gwiazd NHL. Weekend Gwiazd w Ottawie właśnie się rozpoczął.

Seria Red Wings przerwana klęską

2012-01-26 09:00:12 2

Tylko jeden mecz planował terminarz NHL na ostatni dzień przed przerwą na Mecz Gwiazd. Miało być bez historii, a skończyło się klęską prowadzących w tabeli Detroit Red Wings, która przerwała ich zwycięską serię.

Predators wygrywają, a trener nie chce ich widzieć

2012-01-25 09:41:03 4

Czwarte z rzędu zwycięstwo Nashville Predators sprawiło, że rywalizacja w niesamowicie mocnej w tym sezonie Dywizji Centralnej NHL będzie jeszcze bardziej zacięta. Mimo kolejnej wygranej, trener "Preds", Barry Trotz nie chce jednak w najbliższych dniach widzieć swojego zespołu.

Twierdza Red Wings wciąż nie do zdobycia

2012-01-24 09:09:23 0

Nikt w NHL nie potrafi znaleźć sposobu na pokonanie Red Wings w Detroit. Wczoraj w Joe Louis Arena polegli walczący z "Czerwonymi Skrzydłami" o pierwsze miejsce w ligowej tabeli St. Louis Blues.

Mistrzowie NHL gotowi na Obamę (+ VIDEO)

2012-01-23 09:02:56 1

Dla trenerów był to festiwal błędów, dla przeciętnego kibica być może najlepszy mecz sezonu w NHL. Boston Bruins dosłownie wywalczyli sobie wygraną z Philadelphia Flyers i na dzisiejsze spotkanie z prezydentem Barackiem Obamą przylecą - jak przystało na mistrzów - jako zwycięzcy.

Kara meczu przesądziła na szczycie Wschodu (VIDEO)

2012-01-22 09:46:23 0

Gdy spotykają się dwie najlepsze drużyny jednej z konferencji w NHL, wiadomo, że będzie ostro. Andrew Ference jednak wczoraj przesadził, a Boston Bruins za jego faul zapłacili porażką z New York Rangers.

Blackhawks najlepsi jak w 2010

2012-01-21 08:04:48 0

W najciekawszym piątkowym meczu NHL doszło do spotkania starych znajomych z mistrzowskiej drużyny Chicago Blackhawks z 2010 roku. Do Chicago przybyli gracze, których oddanie przeszkodziło w obronie Pucharu Stanleya. Czy dziś nowy lider ligi jest gotowy na jego odzyskanie?

Nawet Rekiny nie powstrzymały Senators (+ VIDEO)

2012-01-20 09:25:47 1

Ponad 8 lat czekał zespół Ottawa Senators na zwycięstwo nad San Jose Sharks. W formie, w jakiej obecnie są "Senatorowie", nic nie było w stanie im przeszkodzić.

Dzień Blackhawks na Zachodzie

2012-01-19 08:49:35 1

Rywalizacja w czołówce Konferencji Zachodniej NHL jest tak zacięta, że lider zmienia się ostatnio codziennie. Wczoraj wypadło akurat na dzień Chicago Blackhawks.

Callahan nie musiał strzelić (VIDEO)

2012-01-18 10:01:18 2

Ryan Callahan nie musiał nawet umieścić krążka w bramce, by zdobyć gola w meczu New York Rangers z Nashville Predators. Wcześniej najlepszy zespół ligi strzelał już normalnie i przerwał serię zwycięstw "Preds".

0 punktów i zwycięski gol Krejčíego

2012-01-17 09:20:35 0

David Krejčí we wczorajszym meczu Boston Bruins z Florida Panthers przerwał najdłuższą serię spotkań ze zdobytym punktem w tym sezonie NHL. I to mimo że właśnie on dał obrońcom Pucharu Stanleya zwycięstwo.

Blackhawks znów na szczycie

2012-01-16 09:26:46 1

Tylko przez jeden dzień nie było drużyny Chicago Blackhawks na czele najsilniejszej w NHL Dywizji Centralnej. Wczoraj prowadzenie ekipa Joela Quenneville'a odzyskała, przy okazji zostając liderem całej Konferencji Zachodniej.

Red Wings wyrównali rekord

2012-01-15 10:16:31 0

Zajęło to trochę więcej czasu niż początkowo planowali, ale hokeistom Detroit Red Wings udało się wyrównać klubowy rekord liczby kolejnych zwycięstw u siebie. Kibice w "Motown" czekali na to 47 lat, więc kilka dodatkowych minut nie zrobiło im różnicy.

Przełamanie "Pingwinów"

2012-01-14 09:46:44 3

Zespół Pittsburgh Penguins wreszcie zaczął strzelać gole i wystarczyło mu to do odniesienia pierwszego zwycięstwa w 2012 roku. "Pingwiny" niespodziewanie przerwały serię sześciu porażek.

Przewaga Canucks nad wszystkimi

2012-01-13 09:34:16 1

Przez prawie 60 minut meczu z Vancouver Canucks zawodnicy St. Louis Blues mogli zapomnieć, że grają z najlepiej wykorzystującym przewagi zespołem w NHL. David Backes chyba zapomniał i sprezentował rywalom okazję, która mecz na szczycie Konferencji Zachodniej zakończyła nie po myśli jego drużyny.