Wyświetleń: 1260

NHL: San Jose Sharks wyrównali (WIDEO)

2013-05-27 12:13:14

O tym, kto awansuje do finału konferencji zachodniej zdecyduje siódmy mecz. W szóstym spotkaniu półfinałowej serii hokeiści San Jose Sharks pokonali własnym lodzie obrońców tytułu Los Angeles Kings 2:1.

W tym półfinale atut własnego lodowiska ma kolosalne znaczenie. Obie drużyny wygrywają spotkania właśnie przed własną publicznością. Pierwszą bramkę w 7. minucie zdobył w przewadze Joe Thornton, a drugą w 25. minucie Galiardi.

Goście odpowiedzieli w 34. minucie za sprawą Browna. Bardzo dobrze bronili obaj bramkarze Antti Niemi (25 skutecznych obron) i Jonathan Quick (23). O świetnej postawie w defensywie LA Kings przemawia fakt, że już w 32. kolejnym meczu w play-off nie stracili więcej jak trzy gole.

Decydujący mecz 28 maja w hali Staples Center w Los Angeles.

Zachodnia Konferencja:
Półfinał:
San Jose - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) - stan serii: 3:3
Bramki: 7. J. Thornton (Pavelski, D. Boyle), 25. Galiardi (Hannan, Niemi) - 34. D. Brown (M. Greene, D. King)