Wyświetleń: 983

NHL: Kanadyjska rywalizacja na najwyższym poziomie (WIDEO)

2016-11-23 12:55:00

Starcie dwóch kanadyjskich ekip - Ottawa Senators i Montreal Canadiens - zawsze przynosi sporo emocji. Było tak i tym razem, po prawdziwym hokejowym rollercoasterze triumfowali hokeiści ze stolicy. Szalę zwycięstwa na stronę „Senatorów” przechylił Erik Karlsson.

Dla hokeistów ze stolicy Kanady był to bardzo ważny pojedynek. Po raz pierwszy od niemal miesiąca udało im się ustrzelić więcej niż trzy gole. Świetny występ dali Mike Hoffman i Mike Stone, dwóch młodych napastników zespołu z Ottawy miało swój udział przy niemal każdej bramce zdobytej przez stołeczną ekipę. W sumie duet ten skompletował minionej nocy sześć punktów. To oni uratowali swoją drużynę przed dotkliwą porażką, ale ostatni cios zadał Erik Karlsson. Kapitan Sens decydujące trafienie odnotował na początku trzeciej tercji.

- To był kawał dobrej roboty z naszej strony - mówił w szatni 26-letni Szwed, który przekroczył wczoraj barierę czterystu punktów w karierze. - Znaleźliśmy sposób na umieszczanie krążka w siatce. Musieliśmy w końcu utrudnić życie Careyowi Price’owi.

Doświadczony bramkarz Canadiens po raz pierwszy w aktualnej kampanii zaliczył porażkę w regulaminowym czasie gry. Co ciekawe, „Senatorzy” nie testowali go zbyt często. Podopieczni Guya Bouchera w światło bramki rywali krążek posyłali zaledwie 23. razy. Price skapitulował aż czterokrotnie.

Dla Habs bramki zdobyli Aleksander Radułow, Alex Galchenyuk i niezawodny w tych rozgrywkach Shea Weber. Bramka Rosjanina, który powrócił do National Hockey League po czterech latach przerwy, może aspirować do miana trafienia sezonu. Radułow w pięknym stylu objechał jednego z zawodników Senators, dzięki czemu znalazł się tuż pod nosem Craiga Andersona. 30-latek oddał strzał, a po obronie zdołał go jeszcze dobić notując czwartego gola w aktualnej kampanii.

Montreal Canadiens – Ottawa Senators 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
1:0 Weber – Markow 20:26 (w przewadze)
1:1 Hoffman – Stone, Karlsson 25:22 (w przewadze)
2:1 Radułow – Galchenyuk, Markow 27:39
2:2 Brassard – Hoffman, Stone 35:55
3:2 Galchenyuk – Markow, Weber 42:08 (w przewadze)
3:3 Stone – Hoffman, Brassard 43:13
3:4 Karlsson – Smith 45:37

Minuty kar: 17-25
Strzały na bramkę: 39-23
Widzów: 21,288

Rekordowe czternaście serii rzutów karnych zobaczyli wczoraj kibice zgromadzeni w Honda Center, gdzie Anaheim Ducks gościli New York Islanders. Obie strony odnotowały po dwie bramki w ciągu sześćdziesięciu minut, żadna z tych ekip nie była w stanie przełamać remisu w doliczonym czasie gry i rozstrzygnięcia wyniku trzeba było szukać w konkursie najazdów. Szczęśliwy okazał się dopiero 28. rzut karny. Bohaterem „Wyspiarzy”, którzy tym samym przerwali serię porażek na czterech z rzędu, został Nick Leddy.

Świetny występ odnotował wczoraj Jake Allen. Młody Amerykanin, który po odejściu Briana Elliotta z St. Louis przejął miano nominalnej „jedynki” Blues, wybronił wczoraj aż 39 strzałów hokeistów Boston Bruins. Dzięki jego postawie „Nutki” sięgnęły po jedenastą wygraną w tym sezonie, podopieczni Kena Hitchcocka triumfowali nad „Niedźwiadkami” 4:2. Dwa trafienia do swojego konta dopisał 28-letni Fin, Jori Lehterä.

Z pojedynku dwóch młodych ekip zwycięską ręką wyszli hokeiści Carolina Hurricanes. Zespół z Karoliny Północnej pokonał na obcym terenie Toronto Maple Leafs 2:1. Szalę zwycięstwa na stronę „Huraganów” w drugiej tercji przechylił Viktor Stalberg. Doświadczony lewoskrzydłowy umieścił krążek w siatce, gdy jeden z zawodników Canes przebywał na ławce kar. Na listę strzelców wpisali się również Jake Gardiner i Jeff Skinner.

Pyrrusowe zwycięstwo odnotowali minionej nocy hokeiści Philadelphia Flyers. „Lotnicy” pokonali Florida Panthers 3:1, ale z powodu kontuzji na dłużej stracić mogą Seana Couturiera. Pierwszego gola w barwach ekipy z „Miasta Braterskiej Miłości” ustrzelił sprowadzony latem Dale Weise.