Wyświetleń: 1477

NHL: Zwycięski powrót bramkarza "Pingwinów" (WIDEO)

2019-12-21 07:53:27

4. mecz z rzędu wygrała w NHL drużyna Pittsburgh Penguins. Najskuteczniej broniący bramkarz ligi wrócił do miasta, w którym odniósł największy dotąd hokejowy sukces i znów cieszył się z wygranej.

Tristan Jarry obronił 26 strzałów w wyjazdowym spotkaniu "Pingwinów" z Edmonton Oilers i pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa 5:2. To była dla niego sentymentalna podróż, bo zagrał w Edmonton po raz pierwszy w swojej seniorskiej karierze, a w 2014 roku jako gracz należącej do tego samego konsorcjum co Oilers drużyny Edmonton Oil Kings sięgnął po Memorial Cup, czyli trofeum dla najlepszego juniorskiego zespołu w Kanadzie. Jarry, który na początku sezonu był w Pittsburghu rezerwowym, broni w tych rozgrywkach ze skutecznością 93,9 %, a średnio wpuszcza 1,86 gola na mecz. W obu statystykach jest najlepszy w NHL. Wczoraj jego zespół wygrał po bramkach: Chada Ruhwedela, Josepha Blandisiego, Jareda McCanna, Krisa Letanga i Brandona Taneva. To już 19. z rzędu mecz Penguins z punktem przeciwko Oilers. 15 z tych spotkań drużyna z Pittsburgha wygrała. Podopieczni Mike'a Sullivana z 46 punktami zajmują 4. miejsce w dywizji metropolitalnej. Oilers przegrali 6 z ostatnich 7 meczów. Po raz 5. w tym sezonie nie punktował żaden z prowadzących w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy NHL zawodników - ani Connor McDavid, ani Leon Draisaitl. Ich zespół przegrał wszystkie takie spotkania. 42 punkty dają mu 3. miejsce w dywizji Pacyfiku.

Ta noc w NHL obfitowała w gole, bo w 4 meczach padło ich 36. Najwięcej w Sunrise, gdzie Florida Panthers pokonali Dallas Stars 7:4. "Pantery" aż 5 bramek zdobyły w dogrywce, a ich bohaterem był znajdujący się w ostatnich dniach w sensacyjnej formie strzeleckiej Noel Acciari. Już w drugim spotkaniu z rzędu popisał się hat trickiem, a do tego dołożył asystę. Acciari ustanowił klubowy rekord notując hat trick w ciągu zaledwie 3 minut i 59 sekund w drugiej tercji. Trzeciego gola strzelił z rzutu karnego. Wcześniej w żadnym z 209 występów w NHL nie udało mu się nawet dwukrotnie trafić do siatki. Jonathan Huberdeau zdobył wczoraj bramkę i trzykrotnie asystował,  Vincent Trocheck miał o jedną asystę mniej, a do siatki trafiali także Colton Sceviour i Anton Strålman. Blisko gola w pierwszej tercji był Mark Pysyk, ale Andrej Sekera na linii bramkowej zablokował jego strzał już za plecami bramkarza gości Bena Bishopa. Bishop opuścił taflę w drugiej odsłonie po wpuszczeniu 6 z 20 strzałów. Zastępujący go Anton Chudobin obronił 12 z 13 uderzeń. 39 punktów daje "Panterom" 4. miejsce w dywizji atlantyckiej, a "Gwiazdy" mają o 5 więcej i w dywizji centralnej zajmują 3. pozycję. Ich napastnik Joe Pavelski rozegrał mecz numer 1 000 w NHL i zaliczył w nim asystę.

Kapitalny blok Andreja Sekery na linii bramkowej

Nicklas Bäckström i Aleksandr Owieczkin rozegrali 900. mecz w jednej drużynie i obaj przyczynili się do zwycięstwa Washington Capitals nad New Jersey Devils. Szwed strzelił 2 gole i zaliczył 2 asysty, Rosjanin raz trafił i raz asystował, taki sam dorobek uzyskał najskuteczniejszy obrońca tego sezonu w NHL John Carlson, a swoje bramki zdobyli też Richard Pánik i Jonas Siegenthaler. "Stołeczni" pokonali "Diabły" 6:3, umacniając się na prowadzeniu w tabeli całej ligi. Obecnie mają na koncie 55 punktów. Bäckström przy okazji w 923. meczu w NHL osiągnął granicę 900 "oczek". W pierwszej tercji rzutu karnego nie wykorzystał jego rodak i kolega klubowy Carl Hagelin. Carlson ma już 47 punktów i jest nie tylko najlepiej punktującym obrońcą ligi, ale także najskuteczniejszym graczem Capitals w tych rozgrywkach. Bramkarz Devils Mackenzie Blackwood po wpuszczeniu 5 z 26 strzałów rywali ustąpił między słupkami miejsca Gillesowi Sennowi, który w swoim debiucie w NHL zatrzymał 2 z pozostałych 3 uderzeń na jego bramkę. Ich drużyna ma 27 punktów i jest przedostatnia w tabeli konferencji wschodniej oraz całej ligi.

Trzecia tercja dała Toronto Maple Leafs wyjazdowe zwycięstwo nad New York Rangers. "Klonowe Liście" wygrały ostatnie 20 minut meczu 3:0, co dało im zwycięstwo 6:3 w całym spotkaniu. Mitch Marner i William Nylander strzelili dla zwycięzców po 2 gole, a Szwed dołożył jeszcze asystę i pierwszy raz w tym sezonie zdobył 3 punkty w jednym spotkaniu. Gola i asystę zaliczył Ilja Michiejew, a bramkę zdobył też Pierre Engvall. To już 3. z rzędu zwycięstwo Maple Leafs, którzy z 40 punktami awansowali na 3. miejsce w dywizji atlantyckiej. Taki sam punktowy dorobek ma ich odwieczny rywal Montréal Canadiens, który jednak rozegrał o jeden mecz mniej i dzięki temu jest w dywizji drugi. Rangers mają 36 "oczek" i są w dywizji metropolitalnej na 6. pozycji.