Newsy NHL

Czas play-offów

2012-04-08 21:55:01 13 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

W najlepszej hokejowej lidze świata czas na play-offy! O Puchar Stanley’a powalczy w sumie szesnaście zespołów (po osiem z każdej konferencji). Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 12 kwietnia. Triumfatora rozgrywek poznamy w pierwszej połowie czerwca. Transmisje z wybranych spotkań play-off przeprowadzi kanał ESPN America.

Wielki hokej w Pittsburghu; Granato i Laviolette o krok od bijatyki! (WIDEO)

2012-04-02 09:26:46 0 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

Pensylwania poczuła zapach zbliżających się play-offów! Dziesięć goli, zawrotne tempo, wspaniałe akcje oraz bójki to bilans wczorajszego pojedynku pomiędzy Pittsburgh Penguins a Philadelphia Flyers. Oba zespoły awans do play-offów mają zapewniony. Wiele wskazuje też na to, że w ćwierćfinale konferencji trafią właśnie na siebie.

1

O co chodzi Radułowowi?

2012-03-24 13:37:09 1 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

Powrót za ocean Aleksandra Radułowa to najgorętszy temat ostatnich dni. Po czterech latach spędzonych w Rosji, 25-letni prawoskrzydłowy po raz kolejny zdecydował się zmienić otoczenie. W ciągu kilku dni zmienił drużynę, ligę oraz kontynent. Jeszcze dwa tygodnie temu uczestniczył w play-offach Kontynentalnej Ligi Hokejowej, teraz ponownie pomaga Nashville Predators. Niedorzeczność? Tylko pozornie!

2

Znany hokeista poszukiwany listem gończym

2012-03-22 14:17:21 18 Autor: skh Źródło rmf24.pl

Krzysztof Oliwa, były hokeista NHL, jest podejrzany o pomoc przy wyłudzeniu kredytu. Chodzi o 34 tysiące złotych. Prokuratura w Łodzi wystawiła za sportowcem list gończy.

3

Fatalna passa Blackhawks trwa

2012-02-11 09:42:32 0 Autor: jrk Źródło Hokej.Net

Hokeiści Chicago Blackhawks na razie jeszcze nie muszą się obawiać o utratę miejsca dającego prawo gry w play-offach NHL, ale siódma porażka z rzędu z pewnością nie poprawi nastrojów w szatni.

4

Seria "Diabłów" przerwana w karnych

2012-02-10 09:37:56 0 Autor: jrk Źródło Hokej.Net

Gdy wczorajszy mecz między New Jersey Devils a St. Louis Blues przedłużył się do rzutów karnych, gracze z Newark mieli pełne prawo wierzyć, że wygrają po raz szósty z rzędu. Drugiego punktu nie udało im się jednak zdobyć.

5

Oficjalnie: Winter Classic w "Wielkim Domu"

2012-02-09 16:59:44 0 Autor: jrk Źródło Hokej.Net

Zgodnie z wczorajszymi doniesieniami, władze NHL poinformowały dziś oficjalnie, że Winter Classic 2013 odbędzie się na stadionie w Ann Arbor. Mecz będzie próbą pobicia rekordu Guinnessa pod względem frekwencji na meczu hokejowym.

6

Kiprusoff razy 300

2012-02-09 09:25:46 1 Autor: Jarosław Grabowski Źródło Hokej.Net

Historia kariery Miikki Kiprusoffa w NHL zatoczyła wczoraj koło. Fińskiego bramkarza jubileuszowe zwycięstwo naprawdę będzie jednak cieszyło tylko, jeśli pomoże jego drużynie awansować do play-offów.

7

Winter Classic 2013: Będzie rekord świata?

2012-02-08 18:27:47 0

Władze ligi NHL mają jutro ogłosić, że Zimowy Klasyk 2013 odbędzie się na futbolowym stadionie Uniwersytetu Michigan. Oznacza to, że na trybunach należy oczekiwać ponad 100 tysięcy widzów, a frekwencja może być najwyższą w historii hokeja.

Dla Canucks 60 minut to za mało (+VIDEO)

2012-02-08 09:31:13 0

Zawodnicy Vancouver Canucks tak bardzo lubią grać w hokeja, że 60 minut meczu im ostatnio nie wystarcza. Nie ma to jednak żadnego znaczenia tak długo, jak wygrywają.

Lider poszuka punktów w domu

2012-02-07 09:21:35 1

Seria gier wyjazdowych po przerwie na Mecz Gwiazd NHL nie wyszła drużynie Detroit Red Wings źle, ale po wczorajszej porażce w Glendale nic nie ucieszy lidera ligi tak, jak rzut oka na kalendarz kolejnych spotkań.

Rinne znów błyszczy (+VIDEO)

2012-02-05 08:06:01 2

Nikt nie mógł po jednym słabszym występie zwątpić w to, że Pekka Rinne jest jednym z najlepszych bramkarzy NHL. Na wszelki wypadek w najciekawiej zapowiadającym się sobotnim meczu, Fin zrobił jednak wszystko, by kibice o tym pamiętali.

Blues po przerwie grali jak zawsze

2012-02-04 09:07:16 1

Gracze St. Louis Blues nie lubią w tym sezonie strzelać zbyt wielu goli, ale jeszcze bardziej nie lubią ich tracić. Po dziesięciu dniach przerwy nic się w zespole Kena Hitchcocka nie zmieniło.

Karne zawsze dla Red Wings

2012-02-03 09:42:01 1

Jaki jest najpewniejszy sposób Detroit Red Wings na odniesienie zwycięstwa? W tym sezonie doprowadzenie do rzutów karnych.

Drużyna Cháry lepsza w Meczu Gwiazd (WIDEO)

2012-01-30 10:13:39 10

21 goli obejrzeli kibice w Ottawie w Meczu Gwiazd NHL 2012. Marián Gáborík zabrał do Nowego Jorku tytuł MVP spotkania, a Drużyna Cháry zrewanżowała się Drużynie Alfredssona za porażkę w konkursie umiejętności.

Weekend Gwiazd: Chára rekordzistą, Kane Supermanem (WIDEO)

2012-01-29 09:31:38 0

Drużyna Alfredssona wygrała konkurs umiejętności, pierwszą część Weekendu Gwiazd w Ottawie, ale Zdeno Chára miał spore powody do radości po swojej ulubionej konkurencji. Cieszył się też przebrany za Supermana Patrick Kane.

Składy na Mecz Gwiazd wybrane

2012-01-27 09:18:23 15

Zdeno Chára i Daniel Alfredsson wybrali graczy do swoich drużyn, które wystąpią w niedzielnym Meczu Gwiazd NHL. Weekend Gwiazd w Ottawie właśnie się rozpoczął.

Seria Red Wings przerwana klęską

2012-01-26 09:00:12 2

Tylko jeden mecz planował terminarz NHL na ostatni dzień przed przerwą na Mecz Gwiazd. Miało być bez historii, a skończyło się klęską prowadzących w tabeli Detroit Red Wings, która przerwała ich zwycięską serię.

Predators wygrywają, a trener nie chce ich widzieć

2012-01-25 09:41:03 4

Czwarte z rzędu zwycięstwo Nashville Predators sprawiło, że rywalizacja w niesamowicie mocnej w tym sezonie Dywizji Centralnej NHL będzie jeszcze bardziej zacięta. Mimo kolejnej wygranej, trener "Preds", Barry Trotz nie chce jednak w najbliższych dniach widzieć swojego zespołu.

Twierdza Red Wings wciąż nie do zdobycia

2012-01-24 09:09:23 0

Nikt w NHL nie potrafi znaleźć sposobu na pokonanie Red Wings w Detroit. Wczoraj w Joe Louis Arena polegli walczący z "Czerwonymi Skrzydłami" o pierwsze miejsce w ligowej tabeli St. Louis Blues.

Mistrzowie NHL gotowi na Obamę (+ VIDEO)

2012-01-23 09:02:56 1

Dla trenerów był to festiwal błędów, dla przeciętnego kibica być może najlepszy mecz sezonu w NHL. Boston Bruins dosłownie wywalczyli sobie wygraną z Philadelphia Flyers i na dzisiejsze spotkanie z prezydentem Barackiem Obamą przylecą - jak przystało na mistrzów - jako zwycięzcy.

Kara meczu przesądziła na szczycie Wschodu (VIDEO)

2012-01-22 09:46:23 0

Gdy spotykają się dwie najlepsze drużyny jednej z konferencji w NHL, wiadomo, że będzie ostro. Andrew Ference jednak wczoraj przesadził, a Boston Bruins za jego faul zapłacili porażką z New York Rangers.

Blackhawks najlepsi jak w 2010

2012-01-21 08:04:48 0

W najciekawszym piątkowym meczu NHL doszło do spotkania starych znajomych z mistrzowskiej drużyny Chicago Blackhawks z 2010 roku. Do Chicago przybyli gracze, których oddanie przeszkodziło w obronie Pucharu Stanleya. Czy dziś nowy lider ligi jest gotowy na jego odzyskanie?

Nawet Rekiny nie powstrzymały Senators (+ VIDEO)

2012-01-20 09:25:47 1

Ponad 8 lat czekał zespół Ottawa Senators na zwycięstwo nad San Jose Sharks. W formie, w jakiej obecnie są "Senatorowie", nic nie było w stanie im przeszkodzić.

Dzień Blackhawks na Zachodzie

2012-01-19 08:49:35 1

Rywalizacja w czołówce Konferencji Zachodniej NHL jest tak zacięta, że lider zmienia się ostatnio codziennie. Wczoraj wypadło akurat na dzień Chicago Blackhawks.

Callahan nie musiał strzelić (VIDEO)

2012-01-18 10:01:18 2

Ryan Callahan nie musiał nawet umieścić krążka w bramce, by zdobyć gola w meczu New York Rangers z Nashville Predators. Wcześniej najlepszy zespół ligi strzelał już normalnie i przerwał serię zwycięstw "Preds".

0 punktów i zwycięski gol Krejčíego

2012-01-17 09:20:35 0

David Krejčí we wczorajszym meczu Boston Bruins z Florida Panthers przerwał najdłuższą serię spotkań ze zdobytym punktem w tym sezonie NHL. I to mimo że właśnie on dał obrońcom Pucharu Stanleya zwycięstwo.

Blackhawks znów na szczycie

2012-01-16 09:26:46 1

Tylko przez jeden dzień nie było drużyny Chicago Blackhawks na czele najsilniejszej w NHL Dywizji Centralnej. Wczoraj prowadzenie ekipa Joela Quenneville'a odzyskała, przy okazji zostając liderem całej Konferencji Zachodniej.

Red Wings wyrównali rekord

2012-01-15 10:16:31 0

Zajęło to trochę więcej czasu niż początkowo planowali, ale hokeistom Detroit Red Wings udało się wyrównać klubowy rekord liczby kolejnych zwycięstw u siebie. Kibice w "Motown" czekali na to 47 lat, więc kilka dodatkowych minut nie zrobiło im różnicy.

Przełamanie "Pingwinów"

2012-01-14 09:46:44 3

Zespół Pittsburgh Penguins wreszcie zaczął strzelać gole i wystarczyło mu to do odniesienia pierwszego zwycięstwa w 2012 roku. "Pingwiny" niespodziewanie przerwały serię sześciu porażek.

Przewaga Canucks nad wszystkimi

2012-01-13 09:34:16 1

Przez prawie 60 minut meczu z Vancouver Canucks zawodnicy St. Louis Blues mogli zapomnieć, że grają z najlepiej wykorzystującym przewagi zespołem w NHL. David Backes chyba zapomniał i sprezentował rywalom okazję, która mecz na szczycie Konferencji Zachodniej zakończyła nie po myśli jego drużyny.

Capitals - Penguins bez armat

2012-01-12 09:03:13 3

Grający bez Sidneya Crosby'ego Pittsburgh Penguins właśnie doświadczają najdłuższej serii porażek od sześciu lat. Ich pojedynek z Washington Capitals, który kiedyś byłby reklamowany jako starcie dwóch wielkich snajperów, rozstrzygnął wczoraj jeden gol.

Red Wings jak w domu

2012-01-04 09:03:13 3

Być może to spora liczba kibiców drużyny z Detroit na trybunach sprawiła, że Red Wings poczuli się w Dallas jak w domu. W każdym razie zagrali, jakby byli u siebie, a to musiało dać zwycięstwo.

Brière nie mógł strzelić. Winter Classic dla Rangers

2012-01-03 08:51:47 4

Jeśli Danny Brière znał statystyki, to wykonując przy stanie 2:3 rzut karny na 20 sekund przed końcem meczu Philadelphia Flyers z New York Rangers, musiał czuć, że jego zespół przegra tegoroczny Zimowy Klasyk NHL. Tak się stało, a Rangers w tym sezonie wygrywają z Flyers niezależnie od miasta i warunków.

100 procent Kascicyna

2012-01-02 09:04:22 10

Siarhiej Kascicyn miał wczoraj jeden z tych dni, w którym każdy oddany przez zawodnika strzał kończy się golem. Pierwszy w 2012 roku mecz NHL Białorusin okrasił więc hat trickiem.

W Detroit wygrywają tylko Red Wings

2012-01-01 09:15:33 0

Nietypowo jak na Detroit Red Wings, do osiągnięcia celu potrzebna była wczoraj nawet bójka. Najważniejsze jednak, że w nowy rok "Czerwone Skrzydła" wchodzą z serią dwunastu zwycięstw u siebie.