Wyświetleń: 4900

GKS Tychy bez punktów. Gol Zetíka

2009-08-08 19:39:15

Bez punktów zakończył GKS Tychy udział w XI Memoriale Pavla Zábojníka. Dziś Tyszanie ulegli MHC Martin, który wygrał cały turniej.

Tyszanie w swoim ostatnim meczu turnieju ulegli MHC Martin 1:3. Zdobywcy Pucharu Kontynentalnego 2009 już na początku objęli prowadzenie, które dał im strzał 21-letniego Andreja Themára. Wynik 1:0 utrzymywał się niemal do końca pierwszej odsłony. Tuż przed jej zakończeniem bowiem stojącego tym razem w tyskiej bramce Przemysława Witka pokonał Lukáš Říha. Kolejne bramki padały w drugiej tercji. Na 3:0 podwyższył w jej pierwszych sekundach świetnie znany w Polsce dosłownie i w przenośni z każdej strony trenujący z klubem z Martina jego wychowanek, Luboš Zetík.

GKS-owi, który prowadził z faworyzowanym rywalem dość wyrównaną walkę udało się zmniejszyć straty już dwie minuty później po strzale Adriana Parzyszka, ale na więcej rywale wicemistrzom Polski nie pozwolili. Gole nie padły ani do końca drugiej odsłony ani w ostatnich 20 minutach.

Także w tradycyjnej serii rzutów karnych lepsi byli Słowacy, którzy wygrali 2:1. Witek spędził w bramce GKS-u całe spotkanie. MHC Martin dzięki zwycięstwu 3:1 zakończył udział w Memoriale z kompletem punktów, co dało mu pierwszy w historii triumf w imprezie. GKS Tychy przegrał wszystkie trzy spotkania, ale zajął przedostatnie, piąte miejsce wyprzedzając w tabeli lepszą różnicą bramek rosyjski Gazprom Orenburg.

MHC Martin - GKS Tychy 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Rzuty karne: 2:1.

Swoje szanse na wygranie po raz trzeci w historii własnego turnieju zmarnowali hokeiści HKM Zwoleń, którzy ulegli Sokiłowi Kijów 1:4. W wygraniu decydującego meczu nie pomógł nawet odpoczynek, jaki dzień wcześniej podczas meczu z GKS Tychy zaordynował swoim czołowym graczom trener zwoleńskiego zespołu, Miloš Holaň. Już po 6 minutach Ukraińcy prowadzili dziś 3:0, a pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 4:0. Dwa gole dla Sokiła zdobył Artem Hnidenko, a później trafiali także Witalij Łytwynenko i Roman Bezszczasnyj. Honorową bramkę gospodarzy uzyskał Libor Pavliš. Porażka odebrała HKM Zwoleń nie tylko szanse na pierwsze miejsce, ale nawet pozycję w pierwszej trójce imprezy. Gospodarzy wyprzedził zarówno Sokił, jak i HC Nitra.

HKM Zwoleń - Sokił Kijów 1:4 (0:4, 0:0, 1:0)