Wyświetleń: 4457

Dzień mocnych wrażeń w Sosnowcu

2009-08-22 03:46:09

W turniejach towarzyskich nie ma miejsca na przyjaźń i sentymenty. Najlepiej przekonali się o tym Ci, którzy spędzili piątkowe popołudnie na Stadionie Zimowym. Takich scen, jakie miały miejsce podczas pojedynku Krefeld Pinguine z IF Troja/Ljingby, polskie lodowiska nie widziały od lat! Na tafli było ostro i dramatycznie. Zawodnicy stoczyli ze sobą regularne bitwy, polała się krew, a na koniec do akcji wkroczyła ochrona.

W tym spotkaniu gorąco było od samego początku. Już w pierwszej tercji, hokeiści obu zespołów dwukrotnie rzucali rękawice i za pomocą pięści wyjaśniali sobie niektóre sprawy. Pierwsza odsłona trwała ponad 45 minut (zakończyła się zwycięstwem „Pingwinów” 3:1). Druga była nieco spokojniejsza. Była to jednak cisza przed burzą. W trzeciej tercji doszło do zbiorowej bijatyki. Uczestniczyli w niej wszyscy, którzy aktualnie znajdowali się na lodzie. Zawodnicy zdzierali z siebie sprzęt, uderzali się w tył głowy. W tym czasie w kierunku boksów leciały plastikowe butelki. W końcu do akcji musiała wkroczyć ochrona. Sędziowie nałożyli w sumie ponad 130 karnych minut, a odczytywanie „listy grzeszników” zajęło spikerce dobrych parę minut.

Zespół Troji przegrał ostatecznie 2:3. Jego postawa mogła się jednak podobać. Szwedzi zagrali ambitnie i odważnie, choć od samego początku zmuszeni byli gonić wynik.

Zaplanowane na godzinę 20:00 spotkanie zagłębia z HK Spisska Nowa Wieś rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem. W pierwszych jego fragmentach, gospodarze kilkakrotnie zagrażali bramce rywali. Pierwszy gol tego meczu padł jednak dopiero po 30 minutach. Słowackiego golkipera pokonał Andrzej Banaszczak. Dwie kolejny bramki zdobył jego kolega z defensywy, Martin Galvas, który do tej pory w Zagłębiu nie błyszczał. Czwarty gol był autorstwa Marcina Kozłowskiego, którego dobrze obsłużył Piotr Sarnik. Honorową bramkę dla słowackiego teamu strzelił w 44. minucie Jurik. Beniaminek tamtejszej ekstraklasy nie postraszył zbytnio zespołu Milana Sokana. Drużyna z Sosnowca myślami jest już przy jutrzejszym pojedynku z Krefeld Pinguine, który zadecyduje o tym, która z drużyn zajmie trzecie miejsce.

– To jest światowa czołówka. O zwycięstwo nie będzie łatwo, ale damy z siebie wszystko! – zapowiadał Oktawiusz Marcińczak.

– Nie mieliśmy dzisiaj zbyt wiele do stracenia. Po słabym meczu z Albą Volan musieliśmy pokazać, że stać nas na lepszą grę. Jutro przed nami kolejne wyzwanie. - mówił Tomasz Rajski, którego nazwisko skandowała dziś sosnowiecka publiczność.

Spotkanie dwóch węgierskich ekip mogło mieć tylko jednego faworyta. Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Alba Volan bez najmniejszych problemów wygrała z Ferencvarosem 4:0 i awansowała do finału. Jej przeciwnikiem będzie MsHK Żylina, która także nie straciła bramki w ostatnim grupowym pojedynku (wygrana 3:0 z Łotyszami z Lipawy). O miejsce trzecie zagrają Zagłębie oraz Krefeld Pinguine, o piąte Metalurgs z Nową Wsią, zaś o siódme Troja i Ferencvaros.

Metalurgs Lipawa - MsHK Żylina 0:3 (0:1; 0:2; 0:0)

1:0 – Torok (Kolozvary, Turon) 5.55
2:0 – Torok (Turon, Hreus) 26.27
3:0 – Skuta (Palovcik) 30.10

Metalurgs: Zabotinskis, Jucers, Ivanov, Feldmanis, Filimonovs, Gravitis, Mamonovs, Teluskins, Kniksts, Danilovs, Abolins, Skvorcors, Demiters, Phrins, Zeetins, Purins, Mickevics, Demiters, Rocoza, Basathns, Pavlovs, Semsonovs, Karels, Zabis, Sassonis.

MsHK: Lipovsky, Beno, Skuta, Horak, Barinka, Palovcik, Krajci, Nadasdi, Urban, Vala, Pleva, Spilar, Rufus, Turon, Kolozvary, Hreus, Torok, Ondrej, Kolarz, Drevenak, Skoda, Kokavec

Ferencvaros Budapeszt - Alba Volan 0:4 (0:0; 0:2; 0:2)

0:1 – Alen (Mihaly) 27.48