Wyświetleń: 2962

Zwycięstwo w ostatnim sparingu

2009-09-09 00:17:20

Do rozpoczęcia nowego sezonu Polskiej Ligi Hokeja zostało już niewiele czasu. We wtorkowe, późne popołudnie ekipy JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy spotkały się, by rozegrać ostatni sparing przed startem ligi.

Wynik ostatniego sparingu przed rozpoczęciem walki o mistrzostwo Polski otworzył w 6. minucie Tomasz Maćkowiak. Kibice jastrzębskiej drużyny nie musieli długo czekać na wyrównanie wyniku. W pierwszych sekundach 9. minuty Arkadiusza Sobeckiego pokonał Petr Lipina, wykorzystując nieobecność na tafli jednego z tyskich zawodników (Michał Woźnica).  Pierwsza tercja zakończyła się remisem, 1:1.

W drugiej odsłonie jastrzębianie częściej atakowali bramkę tyszan. Nie udało się jednak pokonać bramkarza rywali. W 29. minucie sytuacji "sam na sam" nie wykorzystał Jakub Radwan. Kilka minut później okazji do zdobycia drugiej bramki dla jastrzębskiego GKS-u nie wykorzystał Zdrahal. Szansy na zmianę wyniku nie zmarnował natomiast Robin Bacul, który na nieco ponad dwie minuty przed zakończeniem tercji, umieścił krążek w bramce strzeżonej przez Kamila Kosowskiego.

W trzeciej odsłonie szkoleniowcy obu drużyn zdecydowali się na zmianę  bramkarzy. W bramce gospodarzy pojawił się testowany przez jastrzębski  GKS, Miłosz Ciesielski. Tyszanie mogli się cieszyć z niewielkiej, bo  zaledwie jednobramkowej przewagi aż do 50. minuty spotkania. Podanie  Rudolfa Wolfa na bramkę zamienił Jiri Zdenek, doprowadzając tym samym do  wyrównania.

Poprzednie starcie obu drużyn nie wyłoniło zwycięzcy, gdyż mecz  zakończył się remisem 5:5. Tym razem 60 minut regulaminowego czasu gry  również nie wystarczyło do wyłonienia zwycięzcy spotkania. Losy tego  pojedynku rozstrzygnęły rzuty karne. Karnego, który zagwarantował  jastrzębianom zwycięstwo, zdobył Rudolf Wolf.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:2k (1:1; 0:1; 1:0)

0:1 (5.23) Tomasz Maćkowiak - Michał Krokosz
1:1 (8.01) Petr Lipina - Adrian Labryga 5/4
1:2 (37.45) Robin Bacul - Michał Woźnica
2:2 (49.35) Jiri Zdenek - Rudolf Wolf

Kary: 6 min. - 4 min.

JKH GKS Jastrzębie: Kamil Kosowski (od 40' - Miłosz Ciesielski) - Rudolf Wolf, Mateusz Byrk, Petr Lipina, Jiri Zdenek, Pavel Zdrahal - Adrian Labryga, Tomasz Pastryk, Damian Kiełbasa, Arkadiusz Kąkol, Jakub Radwan - Kamil Górny, Paweł Lerch, Tomasz Kulas, Michał Szczurek, Wojciech Bąkowski, - Tomasz Jaguś, Daniel Kukulski.

GKS Tychy: Arkadiusz Sobecki (od 40' - Przemysław Witek) - Michał Krokosz, Krzysztof Śmiełowski, Robin Bacul, Michał Garbocz, Michał Woźnica - Damian Matla, Tomas Jakes, Tomasz Wołkowicz, Sławomir  Krzak, Łukasz Król - Krzysztof Majkowski, Łukasz Sokół, Bartosz Matczak, Adam Bagiński, Paweł Banachewicz, Jakub Witecki, Radosław Galant, Tomasz Maćkowiak.