Wyświetleń: 5414

Największe emocje w końcówce

2009-09-29 21:31:47

Dziś na własnym lodowisku Aksam Unia przegrała z ComArch Cracovią 1:2. Mimo że był to mecz beniaminka z aktualnym mistrzem kraju, po ostatniej wysokiej wygranej z Toruniem gospodarze liczyli na urwanie punktów faworytom.

Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi miejscowych, którzy wyprowadzili w tym okresie gry parę składnych akcji i przy odrobinie szczęścia mogły zakończyć się bramką. Unia nie wykorzystała nawet gry w przewadze 5 na 3 i to głównie dzięki dobrej postawie Marka Rączki. W drugiej połowie tej tercji siły wyrównały się a groźny strzał z dystansu oddał Dulęba. W 14 minucie po dobrym rozegraniu krążka przez Kowalówkę przed pustą bramką staną Petr Tabaczek jednak nie zdołał uderzyć krążka. Krakowie przed końcem 1 tercji przetestowali jeszcze kilkakrotnie bramkarza gospodarzy lecz bezskutecznie.

Początek drugiej tercji to wymiana ciosów z obu stron. W 23 minucie bardzo groźny strzał oddał Sebastian Biela, lecz Szydłowski nie miał problemu z wyłapaniem krążka. Parę minut później udało się to Musialowi, który strzałem z bulika pokonał oświęcimskiego bramkarza. Po tym golu Cracovia zaczęła kontrolować przebieg gry jednak nie miała na nią pomysłu, był to ewidentnie najmniej emocjonujący okres spotkania. Pod sam koniec tercji dogodnej sytuacji nie wykorzystał Badzo.

Ostatnia tercja rozpoczęła się od szybkiego gola zdobytego przez mistrzów Polski. Po ładnej akcji całego zespołu drogę do bramki odnalazł Leszek Laszkiewicz. W 46 minucie kiedy karę odsiadywał Biela, zawodnicy Cracovii wyprowadzili bardzo dobry kontratak, który o mały włos nie zakończył się utratą bramki przez gospodarzy. Druga połowa trzeciej tercji to kilka groźnych strzałów ComArch’u, które świetnie bronił Szydłowski. W 55 minucie Maciej Szewczyk wykorzystał prezent jak sprawił mu Rączka wybijając przed siebie strzał Modrzejewskiego, strzelając honorowego gola dla Unii. Po tej bramce gospodarze uwierzyli że są w stanie coś w tym meczu jeszcze ugrać znacznie przyspieszając swoją grę. Jednak nawet po zdjęciu z  bramki Szydłowskiego nie zdołali oni uzyskać satysfakcjonującego rezultatu.

Po meczu autor jedynego gola dla Aksam Unii powiedział:

Hokej.net: Szkoda nie wykorzystanych sytuacji z pierwszej tercji?
Maciej Szewczyk: Szkoda w szczególności tych przewag, jakbyśmy strzelili jedną czy dwie bramki jak w meczu z Toruniem to wtedy gra się całkowicie inaczej. Jest ruch i wszystko się układa a jak się ma tak jak dziś parę przewag i się ich nie wykorzysta to zaczynają się nerwy.

HN: Czy trener nie nastawił was zbytnio na destrukcje?
MSz: Myślę, że nie. Trzeba walczyć nie można się bronić, najlepszą obroną jest atak.

HN: Cracovia ma bardzo stabilną defensywę ciężko wjeżdżało się wam do ich tercji?
MSz: Ciężko się strzelało, ale wiadomo z drużyną mistrza Polski nie gra się łatwo, myślę że nie było źle.

Aksam Unia Oświęcim – Comarch Cracovia Kraków 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

0:1 Musial (25:36) 5/5
0:2 L. Laszkiewicz – Pasiut- Duda (41:09)
1:2 Szewczyk – Cinalski – Modrzejewski (54:11)

Aksam Unia: Szydłowski – Gallo, A. Kowalówka; Klisiak, Tabaczek (2), Wojtarowicz – Cinalski (2), Przystał; Modrzejewski (2), Stachura, Twardy – Połącarz, K. Piotrowski, Buczek, Badżo, Adamus – Obstarczyk, Krzemień, Sękowski, Bibrzycki, Szewczyk.

ComArch Cracovia: Rączka – Bondarevs, Csorich (2); L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz – Dudasz (2), Dulęba; Radwański, Pasiut, Łopuski – Noworyta, Landowski (2); Piotrowski, Musial (4), Drzewiecki – Witowski, Guzik, Rutkowski, Biela (4), Bryła.

Kary: 6 -14 min.

Widzów: 1 300.

szkoda moglismy cos urwac ... moze nastepnym razem ...

Unia w miarę z sensem zagrała pierwsze 1,5 minuty. Potem klasyczne bezsensowne wożenie krążka aż do jego utraty. Bramka dla Unii trochę przypadkowa. Wynik lepszy niż gra.
Chyba niczego pozytywnego o tym meczu się nie da powiedzieć.
można to....że nadal możemy się poszczycić najlepszą frekwencją w kraju a tak to hmm ciężko coś znaleźć....mecz ogólnie żenuła i nuda z obu stron,w meczu moim zdaniem to cracovia miała przewagę ale Szydło dobrze w bramce....mnie martwi to że by nie mamy obrony!ale to już inna bajka znana od samego początku sezonu...
co do tej frekwencji, o której wspominasz. na innych lodowiskach ona musi być katastrofalna, skoro nasza uchodzi za dobrą a gołym okiem widać, że na trybunach jest pustawo...
Akcja w "Modzie na sukces" rozgrywa się szybciej niż akcje przeprowadzane przez polskie drużyny hokejowe... Cracovia denna, a Unia, niestety, jeszcze gorsza. Pytanie do sponsora? Czy przewidział jakieś nagrody dla tych najwytrwalszych kibiców, których nie zrazi "miażdżący", z roku na roku - jak niektórzy twierdzą - podnoszący się poziom polskiego hokeja?
za 3 lata śladu po polskim hokeju nie będzie.panowie hokeiści będą PO PRACY pogrywac sobie na stawach
emeryt i Mady - proponuje wam iść razem na piwo ! Pobiadolicie se troche...
witam wszystkich niestety nie byłem na meczu druga zmiana w pracy czy naprawdę wyglądało to tak złe i dlaczego zdjęcia są takie ciemne przecież z innych hal są bardzo dobrej jakości
Niestety nie wyglądało to najlepiej
a ja pozwole ie nie zgodzic z kolegami. mecz byl emocjonujacy, duzo sie dzialo na lodzie. pasy niewatpliwie byly w zasiegu Unitow, tylko niestety nie mial kto oddawac strzalow... znalazlem nawet pozytywy: A.K. chyba pomalu zaczyna lapac ze kij jest do grania nim po lodzie a nie wozenia jak cep, pozatym akcja ktora przeprowadzil na poczatku byla naprawde przyjemna dla oka - tylko niestety podal ... w slupek. trener wreszcie wpuscil 4 atak (szkoda ze dopiero gdy przegrywalismy 2:0), chlopaki pokazali ze chca grac tylko trzeba im na to pozwolic. nastepnie Krzemien ktory gral przez chwile ambicja i zacietoscia na leb na szyje pobil trzech innych obroncow lacznie: 24,32,41. no i jeszcze jedno - trener posadzil przez chwile na lawce swojego pupila grajacego z 13. wiecej pozytywow ciezko sie doszukac - mega hit transferowy z Krakowa dalej bezproduktywny. no i musze sie zgodzic ze zdaniem ktore wyrazil Luca jakis czas temu, niestety obronca 32 jest bodajze naszym najwiekszym "autodestruktorem"
no i musze sie zgodzic ze zdaniem ktore wyrazil Luca jakis czas temu, niestety obronca 32 jest bodajze naszym najwiekszym "autodestruktorem" - takie piekne podania jak wczorajsze zawodnikowi wychodzacemu z lawki kar (craxy) sa najprostszym sposobem do pograzania siebie - a przeciez to my mamy zdobywac bramki.
Największym wzmocnieniem Naprzodu w tym sezonie było odejście pana z nr 32 o którym wspominasz:)
Unia zagrała niezły mecz , ale przy tak ,,dziurawej'' obronie meczu się nie wygra , po raz kolejny Piotrowski pokazał , że nie ma najlepszej dyspozycji , może trener zafunduje obrońcom wycieczkę do Czech i zobaczą z trybun jak tam grają w defensywie
Panowie - przepraszam że wtrącam się tutaj w dyskusję - ALE MUSIMY JAKO KIBICE COŚ ZMIENIĆ !! i to nie chodzi o nasze zaangazowanie w doping - NIE CZARUJMY SIĘ liga z roku na rok jest słabsza to że się rywalizacja wyrównuje nie jest efektem tego że Ci najsłabsi gonią silniejszych tylko tym że ci silniejsi jadą w dół - POLSKI HOKEJ UMIERA !! leją nas Węgrzy Brytyjczycy - kraje o których 20 lat temu nie słyszeliśmy że istnieje w nich hokej ))) przecież tak naprawdę w sezonie zasadniczym 50 minut meczu z całej 60 nie da się oglądać - i nie chodzi tu już o kasę za bilet ( bo zapełnienie trybun jest tylko ułamkiem ratunku w całym problemie ) ale poprostu szkoda czasu !!! to jest przykre ale niestety prawdziwe - no jak może w klubie ekstraklasy prym wieść 40 - letni chłop ( nic nikomu nie ujmując ) ale w którym kraju tak jest ???? -ZOBACZCIE SAMI - ze tylko wychowankowie lat osiemdziesiątych coś umieją a teraz pojawiają się tylko jakies pojedyncze wyjątki jeden na 3 lata - gdzie calgary gd
urwało ... gdzie Calgary gzdie remisy ze Szwecją i mecze na styku z Kanadą ????
a witam pani ober coś tam coś tam to już nie chce pan za południową granice? po części się z panem zgodzę obecni wychowankowie to parę lat wcześniej nie mieli by szans na grę ale niestety coraz mniej młodych ludzi zaczyna przygodę z hokejem i za parę lat może być tak że liga nie wystartuje ale zawsze można będzie pojechać za południową granicę jak pan mimo to pozdrawiam z Oświęcimia
dlaczego się mnie trzepiasz i wypominasz wizyty w Trincu - czy Ty nie oglądasz meczy LM w pilkę ??? To że jeżdzę na mecze Trzinca nie oznacza ze nie zależy mi na naszym hokeju !!! pewnie że chciałbym mecze na takim samym poziomie oglądać u nas no ale....czy to moja wina że nasza liga usypia ?? i to chyba dosłownie usypia oby tylko nie usnęła na zawsze - TRZYMAJ SIĘ I POWODZENIA
No coż o tym meczu a właściwie o grze Unii,to niewiele można dobrego napisać,1 tercja gdyby te przewagi...no właśnie gdyby były wykorzystane.2 tercja-CHAOS,3 prawie cała CHAOS!O grze Cracovii też lepiej się nie wypowiadać.Wracając do Unii wyróżniam SZYDŁOWSKIEGO no ale on dziś pełnił funcje golkipero-obrońcy!!Na końcu najważniejsza sprawa,a no to że po wczorajszych wynikach o grze w mocniejszej grupie to raczej już powinniśmy zapomnieć...no chyba że zaczniemy odrabiać straty już w Piątek na Stoczniowcu?!